جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/07/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5399

 تريبـــون 

 بليت اتوبوس گران نمي‌شود

معاون دفتر حمل‌ونقل مسافري سازمان راهداري درباره تمهيدات اين سازمان در ايام اربعين حسيني(ع) گفت: نرخ بليت‌ و کرايه ناوگان به‌غير از شرايط خاص و بدون تائيد مراجع حاکميتي نبايد افزايش يابد.

به گزارش آفرينش به نقل از وزارت راه و شهرسازي، نيما شهرزاد اظهار داشت: نرخ‌هاي فعلي باوجود افزايش 20 درصدي دو ماه قبل، به قيمت قبلي بازگشته و هيچ‌گونه افزايشي حتي براي ايام اربعين نخواهد داشت.

وي افزود: با توجه به مالکيت 100 درصدي بخش‌خصوصي بر ناوگان حمل‌ و نقل عمومي جاده‌اي کشور، اين ناوگان فقط در شرايطي خاص از جمله افزايش تقاضا براي سفر به استان‌هاي ايلام و خوزستان و افزايش ترددهاي يکسرخالي، عوامل خاص ديگر و با تائيد مراجع حاکميتي و دولتي، مجاز به افزايش نرخ هستند.

معاون دفتر حمل‌ و نقل مسافر سازمان راهداري و حمل‌ و نقل جاده‌اي تصريح کرد: تلاش‌ سازمان راهداري در جهت جلوگيري از افزايش نرخ بليت براي ايام اربعين است تا مانند سال گذشته، شاهد افزايش سه الي چهار برابري قيمت بليت و کرايه به دليل ازدحام غيرمنتظره جمعيت و عبور زائران از مرز بدون رواديد و ثبت‌نام قبلي نباشيم.

شهرزاد با اشاره به برنامه کميته حمل‌ونقل در ستاد اربعين گفت: تمام تلاش اين کميته در جهت تأمين تمامي امکانات براي جابجايي زائران در کمترين زمان و با کمترين هزينه است.

به گفته معاون دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداري، سال گذشته با توجه به افزايش نرخ کرايه و بليت تا چهار برابر، نرخ مصوب از سوي مالکان اتوبوس‌ها به دليل ازدحام مسافر، ترافيک 12 ساعته جاده‌ها، افزايش مصرف سوخت ناوگان، سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي با افزايش نرخ کرايه و جبران تردد يکسرخالي تا دو برابر نرخ مصوب، موافقت کرد.

معاون دفتر حمل‌ و نقل مسافر سازمان راهداري يادآور شد: مسافران و زائران در صورت مشاهده افزايش نرخ بليت و کرايه حتي مربوط به روزهاي تاسوعا و عاشوراي حسيني، مي‌توانند به ادارات کل سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي استان‌ها يا دفاتر نمايندگي مستقر در پايانه‌ها مراجعه کنند.

وزير ارتباطات : از توليد گوشي امن براي مسئولان حمايت مي کنيم

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات مي گويد، از توليد گوشي امن براي مسئولان حمايت مي کنيم تا ارتباط آنها آسان تر شود.به گزارش ايرنا، «محمود واعظي» تاکيد کرد، مسئولان براي کارهاي مهم بايد از گوشي هايي استفاده کنند که امنيت بيشتري دارد.وي با بيان اين که مسئولان با توليد گوشي امن مي توانند با خيالي آسوده ارتباط هاي مهم خود را برقرار کنند و اين که موضوع گوشي هاي ناامن در کميسيون سياسي دولت مطرح شده است ، در نهايت به مسئولان توصيه کرد براي انتقال مطالب محرمانه و حساس از تلفن همراه استفاده نکنند. واعظي تاکيد کرد از توليد گوشي هايي که توانايي رمزدار شدن را براي مسئولان داشته باشد حمايت خواهيم کرد.

وزير اقتصاد :

استعفاء نداده‌ام

وزير اقتصاد و دارايي تقديم استعفاي خود به رئيس جمهور را تکذيب کرد.به گزارش مهر، علي طيب نيا در حاشيه هفتمين اجلاس روساي کل گمرکات کشورهاي عضو اکو در جمع خبرنگاران گفت: استعفاء نداده ام.اين در شرايطي است که اخباري در رسانه ها مبني بر استعفاي علي طيب نيا وزير امور اقتصادي و دارايي مطرح شده بود.وي همچنين نسبت به ارائه نامه‌اي از سوي رئيس کل بانک مرکزي به رئيس جمهور در خصوص پرداخت بدهي دولت به بانک مرکزي ابراز بي اطلاعي کرد.

سايه ثبات بر سر بازار سکه

قيمت انواع سکه در بازار آزاد تهران ثبات را تجربه مي‌کند و تنها نرخ سکه تمام بهار آزادي طرح جديد، 1000 تومان ارزان شده است.به گزارش مهر، قيمت انواع سکه در بازار آزاد ثبات را تجربه مي‌کند و انواع سکه تا اين لحظه را هم بدون تغيير قيمت نسبت به آخرين معاملات ، سپري کرده‌اند. به طوري که قيمت سکه تمام بهار آزادي طرح جديد با کاهش 1000 توماني به يک ميليون و 92 هزار و 600 تومان رسيده است.

بر اين اساس قيمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادي طرح قديم يک ميليون و 90 هزار تومان، نيم سکه 554 هزار تومان، ربع سکه 291 هزار تومان و سکه يک گرمي 184 هزار تومان است.قيمت هر اونس طلا در بازارهاي جهاني 1267 دلار و 50 سنت و قيمت هر گرم طلاي 18 عيار 110 هزار و 58 تومان است.هر دلار در بازار آزاد تهران 3591 تومان، يورو 3980 تومان، پوند4458 تومان، لير ترکيه 1180 تومان و درهم امارات 986 تومان است که در دلار افزايش يک توماني و در يورو کاهش 3 توماني را شاهد هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي