جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/08/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5406

 نشست سه جانبه مسکو،
 وليد المعلم:آمريکا بدنبال ايجاد عمليات رواني ضد سوريه، روسيه و ايران است 

 وزير خارجه سوريه با بيان اينکه آمريکايي ها سياست هايي را پيگيري مي کنند که به نفع تکفيري‌ها و برخي کشورهاي منطقه است، گفت: آمريکا بدنبال ايجاد عمليات رواني ضد سوريه، روسيه و ايران است.

به گزارش مهر، کنفرانس خبري مشترک وزراي امور خارجه ايران، سوريه و روسيه برگزار شد .

سرگئي لاوروف در کنفرانس خبري مشترک با وزيران خارجه ايران و سوريه گفت: ما براي از سر گيري مذاکرات درباره سوريه براساس قطعنامه هاي بين المللي تلاش مي کنيم. واشنگتن هنوز گروههاي تروريستي را در سوريه از مخالفان تفکيک کرده است.

وزير خارجه روسيه اتهام حمله روسيه و سوريه به مدرسه اي در حلب را ساختگي دانست و گفت: ما مدارک و مستندات لازم را در اين باره را منتشر کرده ايم.

لاوروف افزود: تروريستها به ساکنان حلب اجازه نمي دهند شهر را ترک کنند. گامهايي را که سه کشور به زودي براي مقابله با داعش و النصره در سوريه اتخاذ خواهند کرد، بررسي کرديم. هدف اين است که يک مرکز مبارزه با تروريسم همانند عراق در سوريه تشکيل شود. هدف اين است که يک مرکز مبارزه با تروريسم همانند عراق در سوريه تشکيل شود. واشنگتن با حمله به ارتش سوريه توافقات با مسکو را نقض کرد. توافقات ما با واشنگتن براساس اين است که گروههاي مخالف را از تروريستها جدا کند هرچند انتظار نداريم در آينده نزديک چنين کاري انجام دهد.

وليد المعلم وزير خارجه سوريه نيز در کنفرانس خبري مشترک با وزيران خارجه ايران و روسيه، از کمکهاي روسيه و ايران براي مقابله با تروريسم در سوريه قدرداني کرد.

معلم خاطرنشان کرد: درصورتي که کشورهاي حامي تروريستها تضمين دهند آماده ايم در حلب آتش بس اعلام کنيم. سياست واشنگتن مبتني بر خدمت رساني به کشورهاي حامي تکفيريهاست. غرب مي خواهد که عناصر گروه داعش از عراق به سوريه نقل مکان کنند. وي با بيان اينکه آمريکايي ها آمادگي و اراده حل مسئله سوريه را ندارند، گفت: آمريکايي ها سياست هايي را پيگيري مي کنند که به نفع تکفيري ها و برخي کشورهاي منطقه است. آمريکا بدنبال ايجاد عمليات رواني ضد سوريه، روسيه و ايران است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي