جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/08/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5406

 يادداشت  

 وقت‌شناسي دانشجويي!

زهرا كيان‌بخت

يكي از اشتباهاتي كه ممكن است ما در دوره دانشجويي خود آگاهانه يا ناآگاهانه با آن مواجه شويم، عدم انجام كار در موقع مقرر و تبعاتي است كه در پي آن به وجود مي‌آيد. يكي از بهترين و موثرترين‌ها در موفقيت در دوران دانشجويي و البته همه دورانهاي ديگر زندگي، انجام كارها درست در همان آغاز و عدم به تأخير انداختن آنهاست.

اگر خودمان را به چنين قانوني مقيد كنيم و با خود اين قرار را بگذاريم كه هر كاري را بسيار زودتر از آنچه انتظار تحويلش را از ما دارند، شروع كنيم، كم‌كم به اين مسأله عادت خواهيم كرد و نتايج خوبي را نيز در اثر همين موضوع، دريافت خواهيم كرد.

مثلا اگر امروز يكي از اساتيد، درمورد موظف بودن‌مان براي ارائه تحقيق و مقاله، صحبت كرده و آخرين مهلت دريافت تحقيق را چند ماه بعد يا در زمان امتحان پايان ترم تعيين كرده، به جاي اين كه كار را به صورت ذهني و عملي به چند ماه بعد موكول كنيم، از همين امروز شروع كنيم و در راستاي انجام آن، قدمي برداريم. خواهيم ديد درصورتي كه ما تصميم به اين كار بگيريم، وقت و امكانات انجام آن را به قدر كافي خواهيم داشت.

با عادت كردن به اين وقت‌شناسي، بركات و دستاوردهاي مثبت بسياري وارد زندگيمان خواهد شد و به علاوه، آرامش خاطر ناشي از انجام به موقع كارها را نيز بايد به آن اضافه كنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي