جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/08/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5406

 ميز خبر 

 دانشجويان علمي کاربردي تحت پوشش بيمه حوادث قرار مي‏گيرند

معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه جامع علمي-کاربردي گفت: دانشجويان اين دانشگاه در سال تحصيلي 96-95 تحت پوشش بيمه حوادث قرار مي‏گيرند.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي دانشگاه جامع علمي کاربردي، دکتر بهزاد بهرامي‌نسب با اعلام اين مطلب اظهار داشت: باتوجه به ضرورت و اهميت سلامت، پوشش بيمه حوادث براي تمامي دانشجويان در مراکز آموزشي الزامي است.

معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه جامع علمي کاربردي با بيان اينکه زمان بيمه حوادث يک سال تحصيلي تعيين شده و داراي قيد زمان و مکان نيست، خاطرنشان کرد: براساس انعقاد تفاهم‏نامه ميان دانشگاه جامع علمي-کاربردي و بيمه آسيا، ميزان بيمه حوادث هر دانشجو در سال تحصيلي 96-95، معادل 30 هزار ريال و براي دانشجويان ورودي نيمسال دوم سال تحصيلي 96-95 (بهمن ماه سال 1395) مبلغ 20 هزار ريال تعيين شده است.

دکتر بهرامي نسب با تأکيد بر الزامي بودن بيمه حوادث براي تمامي دانشجويان دانشگاه جامع علمي-کاربردي گفت: مراکز آموزشي اين دانشگاه بايد با نظارت واحدهاي استاني نسبت به انعقاد قرارداد با بيمه اقدام کنند.

در دانشگاه فردوسي مشهد؛

رونمايي از يادنامه خيرين آموزش عالي با حضور وزير علوم

جلد اول يادنامه خيرين آموزش عالي با حضوردکتر محمد فرهادي، وزير علوم، تحقيقات و فناوري، و جمعي از خيرين آموزش عالي در دانشگاه فردوسي مشهد رونمايي شد.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي وزارت علوم، دراين يادنامه فهرست اسامي خيرين کشور گردآوري شده که شامل 156 خير آموزش عالي مي‎باشد.

گفتني است ستاد خيرين وزارت علوم اين يادنامه را منتشر کرده است.

رئيس دانشکده کارآفريني دانشگاه تهران:

عدم تبديل ايده به پديده، نقص کار اساتيد است

رئيس دانشکده کارآفريني دانشگاه تهران با بيان اينکه عدم تبديل ايده به پديده، نقص کار اساتيد است، گفت: هر استادي هرچه درس مي‌دهد، دو ساعت آخر آن را بايد اختصاص به تجاريسازي آن علم دهد و به دانشجو آموزش دهد که چطور علوم مي‌توانند تبديل به ثروت شوند.

دکتر محمد کاظمي در گفتگو با ايسنا در اين رابطه اظهار کرد: ريسک اساتيد دانشگاه براي ايجاد شرکت و بهره‌گيري از دانشجويان در آنها پايين است، لذا برگزاري کارگاههاي آموزشي براي اساتيد ضروري به نظر مي‌رسد.

وي گفت: ما براي توسعه بايد مدل داشته باشيم. دانشگاه کدام يک از مدل‌هايي که در سراسر جهان براي ايجاد کسب و کار استفاده مي‎شود، خط‏مشي خود قرار داده است؟

کاظمي گفت: راه‌اندازي واحدهاي تحقيق و توسعه در صنايع به منظور استفاده از همکاري دانشگاه و مراکز تحقيقاتي در صنعت، استفاده از توان اعضاي هيأت علمي به صورت انفرادي و از طريق عقد قرارداد مستقيم، از جمله مواردي است که بايد براي توسعه علم و صنعت بطور همزمان مورد توجه قرار گيرد.

وي تاکيد کرد: دانشگاه‌ها بايد تخصصي کار کنند و اين موضوع بايد در مراکز دانشگاهي کشور نهادينه شود.

رئيس دانشکده کارآفريني دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: ارتباط بين دانشگاه و صنعت مستلزم برخي پيش‌نيازهاست و به نهادهاي ميانجي نياز دارد. مراکز علمي براي آن که بتوانند ايده‌هاي دانشجويان را به ثروت تبديل کنند شرکت‌هاي تازه تاسيسي را مثل شرکت‌هاي دانش‌بنيان و پارک علم و فن‌آوري تشکيل داده‌اند.

وي در پايان گفت: ايجاد ارتباط مطلوب و اُرگانيک ميان صنعت و دانشگاه مستلزم آن است که دو نهاد صنعت و دانشگاه بتوانند نيازهاي يکديگر را پاسخ دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي