جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
دریافت Pdfارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/04/06 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - چهارشنبه نسخه شماره 2795

 کوتاه و خواندني از ايران زمين و گل گشت 


 مديرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران اعلام کرد;
افزايش 15 درصدي آب بهاي مصرفي مشترکين

ساري - خبرنگار آفرينش
آب بهاي مصرفي مشترکين در مازندران 15 درصد افزايش يافت.
مهندس سليمي مديرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران به مناسبت هفته صرفه جويي، در جمع خبرنگاران رسانه هاي گروهي با اعلام اين مطلب گفت: در حال حاضر 42 شهر با حدود 415 هزار مشترک تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب شهري مازندران هستند و همچنين 300 روستا نيز تحت پوشش اين شرکت قرار دارند.
وي افزود: آب شرب مورد نياز مشترکين از طريق 219 حلقه چاه و 24 دهنه چشمه تامين مي شود و شبکه آب موجود در استان حدود 5400 کيلومتر و طول خط انتقال آب نيز 698 کيلومتر است.
مهندس سليمي يادآور شد: اعتبارات امسال شرکت و آب و فاضلاب استان مازندران حدود 58 ميليارد و 663 ميليون تومان است که بخش اعظم آن مربوط به بانک جهاني است که با افزايش 400 درصدي نسبت به سال گذشته مواجه است.
وي، در ادامه بدهي مشترکين به شرکت آب و فاضلاب شهري را ،دو ميليارد و 200 ميليون تومان عنوان و ابراز اميدواري کرد که هر چه زودتر مشترکين در پرداخت بدهي هاي خود اقدام کنند.

نايب رئيس شوراي شهر اردبيل:
يک طرفه شدن خيابان ها حجم ترافيک
را کاهش داده است
اردبيل - خبرنگار آفرينش
نايب رئيس شوراي شهر اردبيل گفت: يک طرفه شدن خيابان ها حجم ترافيک را طي چند روز اخير در اين شهر کاهش داده است .
عليرضا دباغ عبدالهي در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: طي چند روز اخير که طرح يک طرفه شدن برخي خيابان هاي شهر اجرا شده هيچ مشکل خاصي مشاهده نشده و حجم ترافيک را تسهيل کرده است .وي گفت: اين طرح با هماهنگي اعضاي شوراي شهر و اعضاي شوراي ترافيک استان اجرا شده و پس از جلسات متعدد تصميم گرفته شد که برخي از خيابان هاي شهر در فاز اول يک طرفه حدود 21 تقاطع هم اصلاح هندسي شوند .نايب رئيس شوراي شهر اردبيل گفت: در فازهاي بعدي نيز بحث احداث روگذر و زيرگذر مطرح است که در آينده انجام خواهد شد.عبدالهي تصريح کرد: طرح يک طرفه شدن برخي خيابان هاي اردبيل به صورت آزمايشي نيست .


افزايش ده درصدي وام خوداشتغالي در يزد

يزد - خبرنگار آفرينش
ميزان تسهيلات و وام خوداشتغالي در استان يزد ده درصد افزايش يافت.
به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي استانداري يزد، در جلسه کارگروه اشتغال استان که به رياست معاون برنامه ريزي و اداري و مالي استانداري و جمعي از مديران دستگاه هاي اجرايي استان برگزار شد، دبير کارگروه اشتغال استان با بيان اين خبر گفت: ميزان اعتبارات استان براي پرداخت وام و تسهيلات خوداشتغالي امسال بيش از دو هزار و 770 ميليارد ريال است که در مرحله اول به استان ابلاغ شده است.سيد حسن صفوي مدير کل کار و امور اجتماعي استان يزد، اين ميزان را نيمي از سهم تسهيلات استان عنوان کرد و با اشاره به نحوه واگذاري وام و تسهيلات خوداشتغالي در استان افزود: متقاضيان با ارائه طرح خود به سازمان و يا دستگاه هاي مربوطه طرح ها، در کارگروه اشتغال استان بررسي و براي گرفتن وام به بانک معرفي مي شوند.
وي، از برگزاري کارگاه هاي آموزشي براي طرح هايي با اعتبار بيش از 200 ميليون ريال خبر داد و افزود: به منظور نظارت و مديريت بهتر سرمايه مردم و ايجاد اشتغال موثر اين افراد زيرنظر جهاد دانشگاهي و سازمان مديريت و پژوهش استان آموزش خواهند ديد.

قائم مقام فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري:
500 شرکت علمي و تحقيقاتي در پارک هاي فناوري ايران فعالند

رودهن - خبرنگار آفرينش
مشاور فناوري وزير و قائم مقام فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: با فعاليت 11 پارک فناوري در استان هاي کشور ضمن تاسيس 500 شرکت علمي و تحقيقاتي و موسسات کوچک و متوسط، حدود 3 هزار فارغ التحصيل دانشگاهي در آنها مشغول به تحقيق و فعاليت در حوزه فناوري هستند.
عليرضا جهانگيران، با اشاره به سابقه 50 ساله فعاليت پارک هاي فناوري در دنيا گفت: طي 4 سال گذشته با تحقق ايده پارک هاي فناوري در ايران علاوه بر فعاليت 11 پارک در کشور همچنين 4 پارک فناوري ديگر نيز در مرحله ساخت و بهره برداري قرار گرفته است.وي ضمن ارزيابي مثبت از روند فعاليت و عملکرد پارک هاي فناوري در ايران همچنين با توجه به ظرفيت استان هاي کشور از جمله استان خوزستان، توسعه پارک هاي ياد شده را امکان پذير دانست و افزود: از کل استان هاي ايران تنها در 10 استان پارک فناوري راه اندازي شده، از اين رو براي توسعه پارک هاي مذکور فعاليت قوه مجريه و قواي ديگر مورد نياز است.مشاور فناوري وزير و فائم مقام فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، وضعيت پارک هاي فناوري ايران را در مقايسه با ديگر پارک هاي فناوري بين المللي مثبت ارزيابي کرد و گفت: بيشترين اعضاي انجمن پارک هاي فناوري منطقه متعلق به ايران است و کشورمان به عنوان نماينده پارک هاي فناوري غرب آسيا انتخاب شده است.وي همچنين يادآور شد: در صورتي که بودجه هاي توافق شده ديگر سازمان مديريت در اختيار پارک هاي فناوري قرار مي گرفت اکنون تعداد شرکت هاي مستقر در پارک و نيروهاي شاغل در اين شرکت ها نيز افزايش مي يافت.

ماهانه يکهزار نفر معتاد کارت درمان دريافت مي کنند

اروميه- خبرنگار آفرينش
در راستاي اجراي طرح مداواي معتادان، ماهانه يکهزار معتاد به مراکز درماني بهزيستي و بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکي تحويل و براي آنها کارت درمان صادر مي شود.
رئيس پليس مرکز مبارزه با موادمخدر استان آذربايجان غربي ضمن بيان اين خبر در جمع خبرنگاران رسانه هاي گروهي با اشاره به اينکه طي 2 روز گذشته يکصد نفر از معتادان در سطح استان دستگير شده اند، افزود: 4 مرکز درماني و 20 مرکز درماني غيردولتي به طور شبانه روز آماده ارائه خدمات به معتادان هستند. سرهنگ رشيدنژاد، همچنين با اشاره به وجود 10 هزار نفر معتاد در آذربايجان غربي گفت: طي سه ماه گذشته 7 باند قاچاق موادمخدر در اروميه متلاشي شد که از اين تعداد 15 قبضه اسلحه کشف، 9 دستگاه خودرو توقيف و 21 نفر نيز دستگير شدند.


ذخيره بيش از 300 ميليون مترمکعب
 آب در درياچه سد جگين

بندرعباس - خبرنگار آفرينش
به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي شرکت آب منطقه اي هرمزگان در پي بارندگي هاي اخير در منطقه بشاگرد استان هرمزگان سيلاب مازاد بر حجم ذخيره سد جگين سرريز شد.سد جگين از نوع بتني و غلطکي با حجم مخزن 300 ميليون مترمکعب و ارتفاع 80 متر و طول تاج 260 متر اولين سد بتني غلطکي کشور است که در بهمن ماه سال گذشته توسط رياست جمهوري افتتاح شد.گفتني است با ذخيره بيش از 300 ميليون مترمکعب آب در درياچه سد جگين و بهره برداري از آن مشکل کمبود آب در منطقه جاسک برطرف مي شود.هدف از احداث سد جگين کنترل سيلاب هاي فصلي رودخانه جگين و تامين 3 ميليون مترمکعب آب آشاميدني بندرجاسک و تامين آب کشاوري 4500 هکتار از اراضي شرق بندرجاسک است.

پنج درصد از زندانيان کرمان زن هستند

کرمان - خبرنگار آفرينش
زندان اجتماع کوچکي براي نگهداري و اصلاح و تربيت و بازگشت زندانيان به اجتماع است.
مدير کل اداره زندان هاي استان کرمان در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر 18 هزار و پانصد و چهل و سه نفر در زندان ها محبوس هستند که 5 درصد از آنان زن هستند و با توجه به جمعيت استان کرمان به ازا» هر يکصد هزار نفر 762 نفر زنداني وجود دارد.
رمضان اميري، با بيان اينکه 82 درصد زندانيان در کرمان بومي هستند، گفت: بيشترين جرايم در زمينه موادمخدر، سرقت و شکايات اشخاص است که سعي مي شود با اجراي برنامه هاي خاص زمينه تربيت و اصلاح شخصيت اين افراد را مهيا کنيم.اميري تصريح کرد: برخي از زندان هاي استان با مشکل تراکم زنداني مواجه هستند که با اختصاص اعتبارات لازم به زودي فضاي استاندارد تامين خواهد شد. وي گفت: بزرگ ترين مشکل در اين در زمينه زندان جيرفت است که با وجود ظرفيت 300 نفري اکنون يکهزار و 200 نفر زنداني را در خود جاي داده است.

اجراي طرح ميثاق در اسلامشهر

اسلامشهر - خبرنگار آفرينش
با فرا رسيدن فصل تابستان و آغاز اوقات فراغت دانش آموزان، امسال طرح ميثاق با شعار شعور انقلابي، اتحاد ملي و انسجام اسلامي به منظور غني سازي اوقات فراغت جوانان و نوجوانان از سوي نيروي مقاومت بسيج سپاه ناحيه سيدالشهدا» اسلامشهر اجرا مي شود.
سرهنگ پاسدار حسين لطفعلي خاني جانشين فرماندهي سپاه ناحيه سيدالشهدا» اسلامشهر، در نشستي با خبرنگاران ضمن اعلام مطلب فوق اظهار داشت: طرح ميثاق امسال در سطح 175 پايگاه از اوايل تير ماه تا اواخر شهريور ماه در بخش هاي مختلف اعتقادي، فرهنگي، ورزشي، مهارتي و... با همکاري پايگاه هاي مقاومت بسيج، آموزش و پرورش، مساجد، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و سازمان تبليغات اسلامي و... اجرا خواهد شد.لطفعلي خاني افزود: براي اجراي اين طرح امسال بالغ بر يکصد ميليون ريال اعتبار از طريق نيروي مقاومت بسيج و سپاه در اختيار پايگاه ها قرار گرفت و بخش ديگري از هزينه ها نيز از طريق شرکت کنندگان تامين خواهد شد.وي گفت: کليه جوانان و نوجوانان علاقه مند به شرکت در طرح ميثاق مي توانند با در دست داشتن يک قطعه عکس و تصوير شناسنامه به نزديک  ترين پايگاه بسيج و يا مساجد محل اقامت خود مراجعه و ثبت نام کنند.

راه   اندازي سايت باشگاه کار

کرج - خبرنگار آفرينش
به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان کار و امور اجتماعي غرب استان تهران، باشگاه مجازي کار افتتاح شد. با راه اندازي اين سايت کارجويان مي توانند با مراجعه به آدرس اينترنتي IR.BASHGAHKAR.WWW ثبت نام کنند.
گفتن است باشگاه مجازي کار به صورت آنلاين در اختيار عموم قرار دارد و علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بيشتر مي توانند به آدرس فوق مراجعه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش