جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/08/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5406

 خبر هنري 

 هتل بين المللي فردوسي ميزبان مديران تئاتر 12 کشور

نشست مديران هنرهاي نمايشي منطقه غرب آسيا از 9 تا 11 آبان در هتل بين المللي فردوسي برگزار خواهد شد.

به گزارش آفرينش ، اين نشست سه روزه با حضور مديران هنرهاي نمايشي کشورهاي افغانستان ، عراق، پاکستان، سوريه ، عمان ، قطر، الجزاير، تونس، آذربايجان ، لبنان و ايران در هتل بين المللي فردوسي تهران برگزار خواهد شد.

مهمانان اين نشست در اولين روز به بازديد از مجموعه تاريخي کاخ گلستان و مجموعه تئاتر شهر به عنوان دو بناي تاريخي و فرهنگي ايران که در تاريخ فرهنگ و هنر ايران نقش موثري داشته اند خواهند رفت . اجراي قطعات نمايشي آييني و سنتي همچون تعزيه خواني و آيين هاي عاشورايي از جمله برنامه هاي اين روز در کاخ گلستان خواهد بود.

نشست هاي رسمي و جلسات مشورتي اين رويداد بين المللي هنرهاي نمايشي از ساعت 8 صبح روز 10 آبان و با سخنراني علي مرادخاني معاون هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ، معاون فرهنگي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي؛ سيد محمد حسين هاشمي و معاون فرهنگي وزارت علوم تحقيقات و فناوري ؛سيد ضيا هاشمي آغاز خواهد شد و در دو نوبت صبح و بعد از ظهر ادامه خواهد داشت که طي آن معرفي تئاتر هر يک از کشورهاي حاضر در اجلاس و معرفي تئاتر ايران به مهمانان خارجي انجام خواهد گرفت.

از جمله سخنرانان اين روز مهدي شفيعي ، مرضيه برومند ، شهرام کرمي ، سعيد اسدي ، داوود فتحعلي بيگي ، سيد فاتح بادپروا، اصغر همت ، علي قرباني و عطا الله کوپال خواهند بود که به مدت 10 دقيقه به معرفي جشنواره هاي بين المللي و نهاد هاي زير مجموعه خود مي پردازند.

نخستين نشست مديران هنرهاي نمايشي منطقه غرب آسيا از 9 تا 11 آبان با ميزباني اداره کل هنرهاي نمايشي در تهران برگزار مي شود.

«فروشنده»؛ فيلم برگزيده تماشاگران در فستيوال بمبئي

فيلم «فروشنده» به عنوان بهترين فيلم از نگاه تماشاگران هجدهمين فستيوال فيلم بمبئي انتخاب شد.به گزارش ايسنا ، هفتمين ساخته اصغر فرهادي،در اين دوره از فستيوال فيلم بمبئي در بخش فيلم‌هاي برگزيده‌ي ارائه شده به اسکار اکران شد و بليت‌هاي نمايش آن،در مدتي بسيار کوتاه فروش رفت.

اين جايزه، سومين جايزه «فروشنده» به عنوان «فيلم برگزيده تماشاگران» پس از فستيوال آمستردام و اولان‌باتور به حساب‌ مي‌آيد.

پيش از اين، «فروشنده» علاوه بر جوايز بهترين فيلمنامه و بهترين بازيگر مرد فستيوال کن،جايزه بهترين فيلم فستيوال مونيخ و هوگوي نقره‌اي از فستيوال شيکاگو را هم از آن خود کرده بود.

فستيوال فيلم بمبئي از بيستم تا بيست و هفتم اکتبر (بيست و نهم مهر تا ششم آبان ماه) در هندوستان برگزار شد.

حضورايران در بيست و يکمين دوره نمايشگاه کتاب الجزاير

موسسه نمايشگاه هاي فرهنگي ايران به نمايندگي از نشر ايران در بيست و يکمين دوره ي نمايشگاه کتاب الجزاير حضور دارد.

به گزارش آفرينش، بيست ويکمين دوره نمايشگاه بين المللي کتاب الجزاير باحضور عبدالمالک سلال نخست وزير الجزاير، نخست وزير نيجر، اعضاي هيأت دولت الجزاير، علما، فرهيختگان، ناشران، سفرا و ارباب رسانه هاي داخلي وخارجي در کاخ نمايشگاه هاي پايتخت افتتاح گرديد.غرفه جمهوري اسلامي ايران دراين دوره با مشارکت رايزني فرهنگي کشورمان در الجزاير راه اندازي شده است.

غرفه ايران در اين دوره از نمايشگاه 16 مترمربع است و200 عنوان کتاب در زمينه هاي مختلف از قبيل ايران شناسي، هنر، کودک و نوجوان و آموزش زبان فارسي در آن به نمايش در مي آيد.نخست وزير الجزاير در بازديد از غرفه ج.ا.ايران اعلام نمود که در افتتاحيه هفته فرهنگي الجزاير در تهران در 14 آذر ماه سال جاري شخصا حضور خواهد داشت.

بيست و يکمين دوره نمايشگاه کتاب الجزايرازتاريخ 5 تا 15 آبان ماه با حضور 671 ناشر خارجي و 60 اديب و نويسنده برگزار مي شود. 900 مؤسسه انتشاراتي از جمله 290 مؤسسه الجزايري درنمايشگاه حضور دارند و 30 هزار عنوان کتاب در اين دوره ازنمايشگاه عرضه مي شود.

بيست و يکمين دوره نمايشگاه کتاب الجزاير روز 15 آبان ماه به کار خود پايان مي دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي