جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/08/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5406

 ميز خبــر 

 راه يابي «شکسپير عشق 2001» به فستيوال تئاتر «بلاروس»

نمايش «شکسپير عشق 2001» نوشته ميلاد اکبر نژاد و کارگرداني عباس اقسامي به بخش اصلي فستيوال بين المللي تئاتر بلاروس راه يافت.به گزارش آفرينش، عباس اقسامي کارگردان تئاتر درباره خبر حضور نمايش «شکسپير عشق 2001» در بلاروس گفت: فستيوال بين المللي تئاتر بلاروس از سوم تا دهم آذرماه امسال در دو بخش دانشگاهي و حرفه اي برگزار مي شود و در اين دوره ميزبان 26 نمايش از کشورهاي مختلف است.

اين کارگردان تئاتر تصريح کرد: «شکسپير عشق 2001» سال گذشته نيز در فستيوال بين المللي تئاتر اسپانيا حضور داشته اما متاسفانه تاکنون شرايط براي اجراي عمومي اين اثر در داخل کشور فراهم
نشده است.

به گفته اقسامي، نمايش مذکور يک نمايش کمدي موزيکال و اثري پاروديک بر اساس رومئو و ژوليت شکسپير است و افشين زارعي، سلمان خطي، علي تقي زاده، سامان خليليان، حسين جمالي، مهدي حاجيان و آرام خلخالي به عنوان بازيگران و سحر ابراهيمي مهر در مقام دستيار کارگردان و برنامه ريز در اين نمايش 50 دقيقه اي حضور دارند.

اين گروه اجرايي در سال 93 نيز با نمايش «ترديد نکن هوراشيو» در فستيوال بين المللي تئاتر پرتغال حضور داشته و پيش از اين نيز در جشنواره هاي بين المللي تئاتر در کشورهاي هند، مالزي، فرانسه، ارمنستان و لهستان شرکت کرده اند.

شام خصوصي با «دي‌کاپريو » با پرداخت 5 پوند

دوستداران دي کاپريو مي‌توانند با پرداخت 5 پوند با بازيگر محبوبشان در ادينبورگ شام بخورند.

به گزارش مهر به نقل از آسوشيتدپرس، رقابتي جديد به راه افتاده که برنده آن مي‌تواند در ادينبورگ با دي کاپريو برنده جايزه اسکار به صرف شام بپردازد.در عين حال شرکت کنندگان در اين رقابت مي‌توانند مطمئن باشند که پولشان صرف کمک به افراد بي‌خانمان مي‌شود.

کسي که برنده اين رقابت شود مي‌تواند از سر شب تا وقت شام در هتل جرج با دي کاپريو به گفتگو بپردازد. يک سفر درجه يک به اسکاتلند با راه‌آهن اسکاتنلد و امکان خريد در «راکس» خيابان جرج نيز از ديگر امکانات اين رقابت براي فرد برنده خواهد بود.

همه اين امکانات با هزينه‌اي 5 پوندي ممکن خواهد شد و پولي که از اين بابت جع مي شود صرف خريد غذا براي افراد بي‌خانماني خواهد شد که به پناهگاه‌هاي بي‌خانمان‌هاي ادينبورگ مراجعه مي‌کنند.

سال پيش اين برنامه با حضور جرج کلوني برگزار شد و او در نوامبر 2015 در چنين برنامه‌اي براي حمايت از بي‌خانمان‌ها شرکت کرد.او بعد هم به يک ساندويچ فروشي در ادينبورگ رفت و با کارکنان آنجا سلفي گرفت.

کلوني خودش مبلغ 650 پوند نيز به اين برنامه پرداخته بود و در نهايت برنده فردي 32 ساله از گلاسکو بود که توانست يک عصر را با کلوني بگذراند و شام را با او صرف کند.

امسال دي‌کاپريو به عنوان چهره حاضر در اين رقابت شرکت کرده و قرار است يک سخنراني هم در مراسم اهداي جوايز تجارت اسکاتلند ادا کند.

برنامه امسال 17 نوامبر برگزار مي‌شود.

کربلايي ها مهمان جشنواره فيلم کوتاه تهران

فيلمسازاني از کشور عراق و شهر کربلا مهمان سي و سومين جشنواره فيلم کوتاه تهران مي شوند.

به گزارش آفرينش، در ميان مهمانان خارجي جشنواره سي و سوم تعدادي از فيلمسازان و مديران سينمايي عراق حضور دارند.

حيدر جلوخان مدير عامل جشنواره فيلم النهج عراق، حسنين عمران مدير جشنواره النهج عراق، باقر الربيعي کارگردان سينما، وثاب الصگر کارگردان سينما و تلويزيون و سعد العصامي فيلمساز کانال ماهواره اي کربلا افرادي هستند که به عنوان مهمان به تهران مي آيند.در اين ميان باقر الربيعي با فيلم «عکس»، وثاب الصگر با فيلم «گذشته» و سعد العصامي با فيلم «فروشنده بخور» در بخش اسلام و صلح جهاني حضور دارند.

سي و سومين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران 18 تا 24 آبان به دبيري فريد فرخنده کيش برگزار مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي