جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5415

 ميز خبر 

 دکتر لاريجاني در ديدار با قائم مقام وزير خارجه سوريه:

سوريه در خط مقدم مقاومت در مبارزه با تروريسم و صهيونيسم قراردارد

رييس مجلس شوراي اسلامي رفتار دولت سوريه و اسد براي حل سياسي بحران در اين کشور را سنجيده توصيف کرد.

به گزارش خانه ملت؛"فيصل مقداد" قائم مقام وزير امور خارجه سوريه با "دکترعلي لاريجاني" رئيس مجلس شوراي اسلامي ديدار و گفتگو کرد.

در ابتداي اين ديدار،دکتر علي لاريجاني روابط دو کشور جمهوري اسلامي ايران و جمهوري عربي سوريه را عميق،دوستانه و تاريخي ارزيابي کرد و گفت:ايران و سوريه داراي مناسباتي غني و راهبردي هستند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي ضمن تأکيد براهميت توسعه مناسبات دوکشور در زمينه‌هاي پارلماني،سياسي و اقتصادي گفت:در شرايط فعلي که هجوم جدي عليه سوريه است،همکاري‌هاي دوکشور در زمينه سياسي و اقتصادي بايد افزايش يابد.

دکترلاريجاني با اشاره به مسائل منطقه‌اي به ويژه سوريه و مبارزه با گروه‌هاي تکفيري- تروريستي،ادامه داد:سوريه در خط مقدم مقاومت درمبارزه با تروريسم و صهيونيسم است و از نظر سياسي رفتار دولت سوريه و شخص آقاي بشار اسد براي حل سياسي بحران بسيار سنجيده بوده است.

وي با اشاربه بر ضرورت تقويت همکاري‌هاي اقتصادي و منطقه‌اي سوريه افزود:سياست جمهوري اسلامي ايران مبارزه با تروريسم و برقراري امنيت در منطقه‌ است و ما در همکاري با سوريه،مباني وراي مسائل اقتصادي را در نظر داريم.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه برخي کشورهاي منطقه و قدرت‌هاي جهاني مسئول‌ آتش افروزي‌هاي کنوني در سوريه هستند،تاکيد کرد: آمريکا و هم پيمانان منطقه‌اي‌اش مشکلات فراواني را در منطقه به وجود آوردند که بايد با تدبير کشورهاي منطقه،مانع از وارد آمدن خسارات بيشتر شد.

دکتر لاريجاني همچنين،وحدت کشورهاي اسلامي در مقابله با مشکلات دروني جهان اسلام را امري ضروري برشمرد و خاطرنشان کرد:تنها قدرت‌هاي بزرگ و استعمارگر از اختلافات موجود بين کشورهاي مسلمان در جهت کسب منافع خود بهره مي‌برند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي،تصريح کرد: ترديدي نداشته باشيد که حمايت‌هاي جمهوري اسلامي ايران از سوريه کماکان استمرار خواهد داشت.

ظريف و فيصل مقداد بر تداوم رايزني هاي ايران، سوريه و روسيه تاکيد کردند

وزير امور خارجه ايران و قائم مقام وزير خارجه سوريه ضمن ديدار بر لزوم تداوم رايزني و همکاري ميان سه کشور ايران، سوريه و روسيه درباره مبارزه با تروريسم و افراط گرايي تاکيد کردند.

به گزارش اداره کل ديپلماسي رسانه اي وزارت امور خارجه،«محمدجواد ظريف»با «فيصل مقداد» قائم مقام وزير امور خارجه سوريه ديدار و درباره روابط دوجانبه، آخرين تحولات بحران سوريه در زمينه هاي سياسي و نظامي و نشست سه جانبه در مسکو گفت و گو کرد.

تاکيد بر لزوم تداوم نشست هاي رايزني هاي سه جانبه مسکو، تهران و دمشق و اوضاع حلب از جمله محورهاي اين ديدار بود.

در اين ملاقات فيصل مقداد از مواضع اصولي جمهوري اسلامي در مسائل منطقه اي بويژه در خصوص سوريه تمجيد و قدرداني کرد.

وي با بيان اينکه جمهوري اسلامي ايران در صف مقدم مبارزه با تروريسم و افراط گرايي قرار دارد بر افزايش تبادل نظر دوستان سوريه تاکيد کرد.

محمدجواد ظريف وزير امور خارجه کشورمان نيز ضمن بيان لزوم تداوم رايزني و همکاري ميان سه کشور ايران، سوريه و روسيه بر همکاري هاي بين المللي در اين زمينه تاکيد کرد.‌

آلمان: اروپا نيازمند رويکرد واحد در قبال ترکيه است

دولت آلمان با بيان اينکه وارد بحث‌هاي مرتبط با تحريم ترکيه در مورد سرکوب رسانه‌اي و سرکوب مخالفان نمي‌شود، گفت که لازم است اروپا به اين تحولات واکنش متحدي داشته باشد.

به گزارش رويترز، اشتفان زايبرت، سخنگوي دولت آلمان در کنفرانس خبري گفت: آنچه نياز داريم واضح است و آن موضع متحد اروپايي به تحولات در ترکيه است.

وي افزود: ما بايد شفاف به ترکيه بگوييم که سرکوب اصحاب رسانه و سرکوب مخالفان چه تاثيري روي روابط با اتحاديه اروپا مي‌گذارد. به همين دليل است که باز نگه‌ داشتن کانال‌هاي ارتباطي حائز اهميت است.

در پي بازداشت‌هاي گسترده در ترکيه پس از کودتاي نافرجام 15 ژوئيه مقامات اروپا زبان به انتقاد از مسئولان آنکارا گشوده و بارها هشدار داده‌اند که اين عملکرد آنکارا ترکيه را از اتحاديه اروپا دور مي‌کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي