جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/08/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5415

 در استان 

 گردهمايي اصحاب رسانه شهرستان ري در نمايشگاه مطبوعات

شهرري-رضا فغاني

نشست هم‎انديشي اصحاب رسانه شهرستان ري، با حضور رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ري و تني چند از مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران، در نمايشگاه مطبوعات برگزار شد.

به گزارش آفرينش، اين نشست به مناسبت برگزاري بيست و دومين نمايشگاه مطبوعات، 16 آبان در غرفه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران برپا شد.

«سيد محمد موسوي» رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ري در اين نشست بر نقش مهم و تاثيرگذار رسانه در جامعه تاکيد کرد و افزود: خبرنگاران رسانه‏هاي ديداري، شنيداري و مکتوب با رصد فعاليتها و مشکلات شهرستان مي‏توانند در تصميم‎گيريها نقش مهمي ايفا کنند.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ري در ادامه اظهار داشت: مجوز نمايندگي خانه مطبوعات استان تهران در شهرستان ري از سوي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران ابلاغ شده و قرار است خبرنگاران با برگزاري انتخابات، نسبت به انتخاب نماينده خود در خانه مطبوعات استان تهران اقدام کنند.

وي افزود: نمايندگي خانه مطبوعات نيز مسائل و مشکلات صنفي خبرنگاران را از همين طريق پيگيري خواهد کرد و برنامه‎هاي اجرايي خانه مطبوعات نيز از سوي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان ري مورد حمايت قرار خواهد گرفت.

در ادامه خبرنگاران حاضر به ارائه‏نظرات و پيشنهادات خود درخصوص ايجاد خانه مطبوعات شهرستان ري پرداختند.

‏ بومي‎سازي 14 هزار قلم کالا با همکاري مناطق نفت‎خيز جنوب و بخش خصوصي

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت ملي مناطق نفت‎خيز جنوب در بازديد ميداني از محل دائمي نمايشگاههاي خوزستان گفت: از زمان مطرح شدن توليد داخل تاکنون 14 هزار قلم کالا با همکاري اين شرکت و شرکتهاي بخش خصوصي در کشور بومي‏سازي شده است.

مهندس بيژن عالي‎پور گفت: از اين تعداد، حدود 8 هزار قلم کالا ساخته شده و حدود 6 هزار قلم کالاي جديد نيز در حال ساخت است.

وي، در ادامه روند اجراي برگزاري هشتيمن نمايشگاه ساخت تجهيزات صنعت نفت خوزستان را مثبت ارزيابي کرد و گفت: عليرغم اينکه بر خلاف سالهاي گذشته، نمايشگاه ساخت تجهيزات صنعت نفت خوزستان و شرکت ملي حفاري در سال جاري با فاصله زماني کوتاهي و بصورت مجزا برگزار مي‎شود اما استقبال شرکتهاي بخش خصوصي از اين نمايشگاه بسيار خوب بوده است.

وي، تعيين 10 خانواده کالايي در وزارت نفت را از جمله برنامه‏ريزيهاي اين وزارتخانه براي تقويت ساخت داخل دانست و گفت: در اين زمينه فعاليتهاي بسيار خوبي انجام گرفته است و باعث شده که در حال حاضر شرکتهاي نفتي عمده کالاهاي موردنياز خود را در داخل کشور تهيه نمايند. مديرعامل شرکت ملي مناطق نفت‎خيز جنوب با اشاره به نقش غيرقابل انکار برگزاري نمايشگاه ساخت تجهيزات صنعت نفت خوزستان در فراهم آرودن فضاي تعامل و تبادل علم و تجربه درراستاي افزايش کيفيت مطلوب کالاهاي ساخت داخل، گفت: 8 ماه از نصب و راه‏اندازي اولين توربين ساخت داخل در شرکت بهره‏برداري نفت و گاز مارون مي‏گذرد و اين توربين بدون هيچ مشکلي در حال کار است. وي، در پايان حضور يکپارچه شرکتهاي زيرمجموعه شرکت ملي نفت در هشتمين نمايشگاه ساخت تجهيزات صنعت نفت خوزستان را از دلايل اهميت برگزاري اين نمايشگاه در مجموعه وزارت نفت دانست و گفت: اميدوارم روزي فرا برسد که ما بتوانيم 100 درصد تجهيزات مورد نياز صنعت نفت را در داخل کشور تامين نماييم.

آغاز خدمات‏رساني شهرداري اهواز به زائرين حسيني در مرز چزابه

اهواز – خبرنگار آفرينش

شهرداري اهــواز امسال همچون سالهاي گذشته و به منظور استقبال و خدمات‌رساني به زائرين حرم امام حسين(ع)، فعاليت خود را از روز جمعه چهاردهم آبان در مرز چزابه آغاز كرد.

صفري؛ شهردار معنوي چذابه در اين خصوص گفت: حدود يک ماه پيش به دستور شهردار اهواز مبني بر خدمات‎رساني به زائرين حسيني در ايام اربعين سرور آزادگان جهان، ستاد اربعين حسيني با هدف خدمات‏رساني گسترده به زوار در شهرداري اهواز تشکيل شد.

وي افزود: براساس برنامه‏ريزيهاي صورت گرفته در ستاد اربعين شهرداري اهواز و با تاکيد سيدخلف موسوي؛ شهردار اهواز، ستاد استقبال از زائرين حرم مطهر امام حسين(ع) نيز راه‎اندازي و تابلوهاي راهنماي مسير نصب شد.

سرپرست معاونت عمراني فرمانداري دماوند خبر داد؛

انطباق طرح‌هاي هادي با وضع روستاها در دماوند

دماوند-ايرج صادقعلي

سرپرست معاونت امور فني و عمراني فرمانداري شهرستان دماوند از تشکيل کارگروهي براي انطباق طرح‌هاي هادي با وضع روستاها در اين شهرستان خبر داد و گفت: جايگاه سوخت بلوار بعثت گيلاوند تا پايان آذرماه سال جاري بهره‌برداري مي‌شود.

علي شيوا در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش با اشاره به وضع پروژه احداث کمربندي سرهار در ضلع غربي شهر دماوند اظهار کرد: در اين خصوص، نشستي با پيمانکار پروژه، راه و شهرسازي و شهرداري دماوند داشتيم که موضوع موانع و معارضان اين پروژه بررسي شد.

وي اضافه کرد: در اين نشست، قرار شد که معارضان با تشکيل پرونده در راه و شهرسازي حقوق خود را پيگيري کنند و پروژه مهم احداث کمربندي سرهار دماوند نيز بدون وقفه به کار خود ادامه دهد.

سرپرست معاونت امور فني و عمراني فرمانداري شهرستان دماوند از تشکيل کارگروهي براي بررسي طرح‌هاي هادي روستاهاي اين شهرستان خبر داد و گفت: اين کارگروه، طرح‌هاي هادي را با وضع روستاها مورد انطباق قرار مي‌دهد.

شيوا بيان کرد: اين گروهي که در معاونت امور فني و عمراني فرمانداري دماوند تشکيل شده، پس از بررسي طرح‌ها با وضع روستاها، موارد لازم را براي بازنگري به مراجع بالادستي ارسال مي‌کند. وي با بيان اينکه در نشستي مشکلات جايگاه سوخت جيلارد مورد پيگيري و بررسي قرار گرفت، گفت: براساس برنامه‌ريزي‌ها، قرار است که جايگاه سوخت بنزين بلوار بعثت در منطقه گيلاوند تا پايان آذرماه سال جاري به بهره‌برداري برسد که اين جايگاه توسط شهرداري دماوند در حال احداث است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي