جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/08/22 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5418

 ميز خبر 

 راه‌اندازي مرکز نگهداري «زنان ويژه» با ظرفيت 400 نفر در تهران

استاندار تهران در بيست و دومين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري‌ها، از راه‌اندازي مرکزي براي زنان ويژه در تهران خبر داد و گفت: اين مرکز به زودي با ظرفيت 400 نفر در تهران ايجاد مي‌شود.

سيدحسن هاشمي در گفت‌وگو با ايلنا، همچنين اقدامات دستگاه‌ها در راستاي مقابله با آسيب‌هاي اجتماعي و فقرزدايي از شهر را در اين دولت خوب توصيف کرد و گفت: هماهنگي ميان دستگاه‌ها در انجام اقدامات اجرايي در اين زمينه نسبت به دوره‌هاي گذشته بسيار خوب بوده است.

رئيس پليس مهاجرت و گذرنامه تاکيد کرد:

لزوم اخذ رواديد از طريق سامانه سماح

رئيس پليس مهاجرت و گذرنامه گفت: زوار اربعين حسيني از طريق سامانه «سماح» نسبت به اخذ رواديد عراق در استان هاي محل سکونت خود اقدام کرده و بدون رواديد به استان هاي مرزي عزيمت نکنند.

به گزارش مهر، سرهنگ مجيد صمدي گفت: اربعين سال گذشته با توجه به محدوديت ناشي از استقرار دفاتر صدور رواديد در استان هاي ايلام و خوزستان توسط دولت عراق و سرازير شدن خيل عظيمي از عاشقان حسيني ( ع) فاقد رواديد از سراسر کشور به اين استان ها و همچنين وجود ضعف در برخي زيرساخت ها و کمبود نيروي انساني در آن دفاتر، مراکز مذکور توانايي پاسخگويي به اين حجم از متقاضيان را نداشتند که اين امر باعث تجمع و ازدحام زائران در مقابل اين دفاتر شده و فعاليت صدور رواديد در مواقعي عملا متوقف مي شد.

رئيس پليس گذرنامه و مهاجرت با اشاره به اتخاذ تدابيري در راستاي تسهيل تردد زائران اربعين بيان کرد : به منظور جلوگيري از اتلاف وقت و ازدحام زائران در ايام اربعين حسيني ( ع) در مزرهاي زميني مشرف به عراق، شايسته است هموطنان عزيز در سراسر کشور از طريق سامانه «سماح» نسبت به اخذ رواديد عراق در استان هاي محل سکونت خود اقدام کرده و بدون رواديد به استان هاي مرزي عزيمت نکنند.

ثبت دوربيني تخلفات ساکن در شمال تهران

رييس مرکز اطلاع رساني پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ از آغاز ثبت دوربيني تخلفات ساکن در شمال تهران خبر داد.

سرهنگ مراد مرادي در گفت وگو با ايسنا در اين باره گفت: با هماهنگي هاي انجام شده تصميم بر آن شد تا از روز چهارشنبه هفته جاري تخلفات ساکن در معابر و خيابان هاي منطقه يک تهران توسط دوربين ها ثبت شود.وي هدف از اجراي اين طرح را پاسخگويي به مطالبه شهروندان و روان‌سازي ترافيکي در اين معابر اعلام کرد و گفت: با توجه به اينکه تخلفات ساکن در معابر شمالي تهران و منطقه شميرانات نارضايتي ساکنان و رانندگان را به دنبال داشته و سبب ايجاد ترافيک در اين منطقه شده بود، پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ با هماهنگي شهرداري منطقه يک اين طرح را اجرا کرده و براين اساس از روز چهارشنبه هفته آينده تخلفات خودروهاي ساکن در اين محدوده توسط دوربين ها ثبت خواهد شد.

مرادي درباره محل هايي که توسط دوربين ها کنترل مي شود، اظهارکرد: در خيايان شهرداري حدفاصل خيابان قدس تا ميدان تجريش، ورودي ها و وخروجي هاي خيايان وليعصر در ميدان تجريش، خيابان دزاشيب در تقاطع با خيابان قدس، ضلع جنوبي خيابان قدس، ضلع جنوبي پارک وي به سمت مدرس جنوب و خيابان شريعتي در محدوده ميدان قدس از جمله خيابان هايي است که دوربين هاي کنترل تخلف ساکن در آن نصب شده و با آن برخورد مي شود.

رييس مرکز اطلاع رساني پليس راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ تخلفات ساکن(پارک دوبل و توقف زير تابلو توقف) ممنوع را جزو تخلفاتي دانست که با آن برخورد مي شود و گفت: علاوه بر دوربين ها مأموران پليس راهور نيز با اين تخلفات برخورد خواهند کرد.

مرادي مبلغ جريمه اين خودروها را نيز 40 هزار تومان اعلام کرد و به ايسنا گفت: اطلاع رساني هاي لازم از طريق نصب بنر در اين مناطق انجام شده است، همچنين تصميم داريم تا در آينده اين فناوري را در ديگر نقاط پايتخت نيز اجرايي کنيم.

هيچ ردي از زن گمشده درسيلاب تهران نيست

عمليات نيروهاي آتش‌نشاني براي يافتن زن گمشده‌اي که در شب باراني پايتخت ناپديد شده بود با گذشت 48 ساعت همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرانلاين، اين زن 47 ساله از شامگاه 17 آبان و همزمان با بارش شديد باران و تگرگ در تهران، باسقوط در جوي آبي واقع درخيابان پاسداران ناپديد شد.

امدادگران آتش‌نشاني که درپي درخواست کمک همسراين زن بلافاصله راهي محل حادثه شده بودند دقايقي پس ازوقوع حادثه عمليات جست‌و‌جو در مسير را آغاز کردند اما تا عصر ديروز هيچ سرنخي از زن ناپديد به دست نيامد.همسر مريم درباره حادثه به خبرنگار ما گفته بود: «حدود ساعت 7 و سي دقيقه شب به دنبال دختر و پسرخردسالم رفته بودم تا آنها را از کلاس زبان به خانه برگردانم. غافل از اينکه همسرم نيز دنبال بچه‌ها رفته است. آن شب وقتي کيف دخترم به داخل جوي آب مي‌افتد همسرم به دنبال کيف مي‌دود تا آن را بگيرد اما ناگهان سرعت شديد آب اورا با خود مي‌برد.»

سيد جلال ملکي، سخنگوي سازمان آتش‌نشاني تهران نيزديروز از بي‌نتيجه بودن تلاش‌ها براي يافتن مريم خبر داد و اظهار داشت: متأسفانه با توجه به تلاش‌هاي مستمر تيم‌هاي امدادي تاکنون هيچ گونه اثري از وي مشاهده نشده است.ضمن اينکه نيرو‌هاي امدادي در چندين نوبت به صورت گروهي درحال جست‌و‌جو هستند و امدادگران تا پيدا شدن اين زن به تلاش‌هايشان ادامه خواهند داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي