جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/09/03 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5427

 مرغداري‌هاي حومه ملارد به دليل شيوع آنفلوآنزا قرنطينه شد 

 
مديرکل سازمان دامپزشکي استان تهران با بيان اينکه آنفلوآنزاي مرغي دو مرغداري را در منطقه ملارد استان تهران درگير خود کرده است گفت: مرغداري‌هاي حومه قرنطينه و عمليات پاک سازي انجام شده است.

اصغر برائي نژاد رئيس سازمان دامپزشکي استان تهران در گفت‌وگو با تسنيم با تاييد شيوع بيماري آنفلوآنزاي مرغي در مرغداري هاي يک منطقه تهران ظهار کرد: عمليات پاک‌سازي به‌صورت 24 ساعته در اين منطقه در حال انجام است و اکيپ‌هاي ما در شرايط برف و باران حضور دارند و توانسته‌اند جلوي گسترش بيماري را بگيرند.

مديرکل سازمان دامپزشکي استان تهران در خصوص مدت‌زمان ادامه قرنطينه مرغداري‌هاي استان تهران گفت: هز زمان که تلفات جديد گزارش نشود و از آن مدت بيست و يک روز رو بگذرد عمليات قرنطينه دامپزشکي محدودتر مي‌شود.

وي تصريح کرد: بر اساس بررسي‌هايي که سازمان دامپزشکي روي نوع بيماري انجام داده نشان مي‌دهد که همان ويروسي بوده که اروپا را درگير کرده و عامل اين بيماري، بيروني است.برائي‌نژادگفت: اين بيماري از نوع آنفلوآنزاي فوق‌حاد پرندگان و سوش آن "H5N8 " است.بنابراين گزارش سازمان جهاني بهداشت حيوانات به نقل از گزارشي که وزارت جهاد کشاورزي ايران منتشر کرده خبر از انتشار ويروس آنفلوآنزاي پرندگان از نوع اچ 5 ان 8 در برخي مرغداري‌هاي تهران داد.

در سايت اينترنتي سازمان جهاني بهداشت حيوانات منتشر شده، شيوع اين ويروس موجب تلف شدن حدود 5600 پرنده از کل حدود 283 هزار و 500 پرنده موجود در مرغداري هاي تهران شده است.

در گزارش وزارت جهادکشاورزي ايران آمده است: بررسي هاي انجام شده پس از شيوع اين ويروس براي يافتن منبع اين آلودگي در جريان است تا علت گسترش و شيوع اين ويروس کشف شود.

ويروس «اچ 5 ان 8» هرگز در انسان مشاهده نشده، اما در طي هفته هاي گذشته پرندگان وحشي و مرغداري هايي در چند کشور اروپايي و همچنين در سرزمين هاي اشغالي فلسطين را آلوده کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي