جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/09/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5432

 خبر 

 براي سال تحصيلي 95-96 اعلام شد؛

جزئيات دروس پايه اول حوزه‌هاي علميه

طبق آيين‌نامه آموزشي حوزه‌هاي علميه برادران جزئيات دروس پايه اول طلاب در مدارس علميه کشور اعلام شد که براساس آن طلاب در پايه اول بايد در دو نيمسال تحصيلي 705 ساعت آموزشي را بگذرانند.

به گزارش خبرنگار مهر، بنابراين جمع ساعات آموزشي طلاب در نيسمال اول تحصيلي 340 ساعت و در نيمسال دوم تحصيلي 365 ساعت اعلام شده است.

جدول دروس نيمسال اول پايه اول مدارس علميه

ضرورت تدريس صرف مقدماتي به تشخيص مدير مدرسه خواهد بود.

مدارسي که کتاب بدايه‌النحو را به صورت آزمايشي به جاي سه کتاب نحو مقدماتي، هدايه و صمديه تدريس مي‌کنند، حدود تدريس نيمسال اول اين کتاب تا «المقصد الاول المرفوعات» است و نيمسال دوم مابقي کتاب تدريس مي‌شود.

جدول دروس نيمسال دوم پايه اول مدارس علميه

هريک از درسهاي مطالعاتي تاريخ 1 و قرآن 1 معادل 30 ساعت درسي است که مديران مدارس علميه مي‌توانند از ساعات فوق‌العاده براي برگزاري اين دروس استفاده کنند و شرکت طلاب در اين کلاسها اختياري است.

با حضور وزير علوم؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاري بين دانشگاه علوم پزشکي ايران و دانشگاه لاساپينتزاي رم

با حضور محمد فرهادي؛ وزير علوم، تحقيقات و فناوري جمهوري اسلامي ايران،تفاهم‌نامه همکاري ميان دانشگاه علوم پزشکي ايران و دانشگاه لاساپينتزا در رم امضا شد.

به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، اين تفاهم‌نامه همکاري در تمامي سطوح آموزشي، پژوهشي و درماني با حضور دكتر فرهادي، به امضاي ائوجنيو گائوديو رئيس دانشگاه لاساپينتزاي رم و دكتر سيد جواد ميراسماعيلي رئيس دانشگاه علوم پزشکي ايران رسيد که براساس آن، دانشجويان و استادان در دوره‌هاي مشترک آموزشي شرکت خواهند کرد.

همچنين دكتر فرهادي در سخناني دانشگاه علوم پزشکي ايران را يکي از دانشگاههاي موفق و پيشرو در زمينه برخي از رشته‌هاي پزشکي، به ويژه درخصوص قلب و عروق، کاشت حلزون و سوختگي خواند که مي‌تواند بستر مناسبي جهت افزايش همکاري ميان دو دانشگاه باشد.

رئيس دانشگاه لاسپينتزا نيز با ابراز خرسندي از امضاي اين تفاهم‌نامه تاکيد کرد :ايران پيشرفتهاي خوبي در زمينه بيوتکنولوژي، نانو و ليزر کرده است.دكترفرهادي که براي سفري چهار روزه در صدر هيئتي دانشگاهي به ايتاليا سفر کرده است از بخشهاي مختلف دانشگاه لاسپينتزا که از جمله قديميترين و بزرگترين دانشگاههاي اروپا محسوب مي‌شود بازديد و با رئيس اين دانشگاه ديدارو گفتگو کرد.

دانشگاه تهران فهرست نشريات معتبر بين‌المللي را منتشر کرد

دانشگاه تهران فهرست نشريات علمي بين‌المللي مورد تاييد اين دانشگاه در حوزه‌هاي مختلف را منتشر کرد.

به گزارش روابط‌ عمومي دانشگاه‌ تهران، حوزه معاونت پژوهشي اين دانشگاه، آخرين فهرست نشريات معتبر علمي بين‌المللي مورد تأييد دانشگاه‌ تهران را منتشر کرد.در اين فهرست دانشگاه تهران ليست 5 هزار 682 نشريه معتبر علمي بين‌المللي که مورد تاييد اين دانشگاه است را اعلام کرده است و دانشجويان و اعضاي هيات علمي مي‌توانند با استناد به اين فهرست مقالات خود را براي پذيرش ارسال کنند.فهرست نشريات غيرمعتبر نيز ‌به‌زودي از سوي حوزه معاونت پژوهشي دانشگاه تهران تهيه و براي اطلاع اعضاي هيات‌علمي و همکاران دانشگاهي و دانشجويان منتشر مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي