جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/09/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5442

 خبرهاازعالم علم 

 بيماران دچار تيروئيد مراقب بينايي خود باشند

عضو هيئت مديره انجمن چشم پزشکي ايران، گفت: 20 درصد بيماران دچار کم کاري و پر کاري تيروئيد، مبتلا به علائم چشمي هستند.

دکتر علي صادقي طاري در حاشيه برنامه پيش کنگره انجمن چشم پزشکي ايران در مرکز همايش هاي رازي، افزود: بيماري تيروئيد از نوع پرکار و کم کار آن نسبتا شايع است.

به گزارش دبيرخانه بيست و ششمين کنگره چشم پزشکي ايران،وي گفت: اين بيماري در افرادي که ممکن است تست هاي آزمايشگاهي آنها هنوز جواب نداده باشد، بعضي از علائم چشمي اين بيماري را دارند که اين علائم شامل مختصري قرمزي چشم، سوزش چشم، احساس درد در کاسه چشم، قرمزي ملتحمه و تورم پلک ها، که همه از علائم اوليه بيمار دچار کاسه چشمي است که مربوط به تيروئيد بوده و چشم آرام آرام به جلو حرکت مي کند و يک يا هر دو چشم گرفتار مي شود.

دبير اجرايي بيست و ششمين کنگره چشم پزشکي ايران، ادامه داد: بيمار ممکن است از اين علائم خارج شود ولي منجر به کاهش بينايي، انحراف چشم و دوبيني مي شود و اگر به موقع تشخيص و درمان نشود ممکن است بيمار بينايي خود را از دست بدهد.

صادقي افزود: بسيار مهم است که اگر فرد علائمي نظير التهاب چشم، تشديد علائم در صبحگاه، قرمزي پلک، متورم شدن و احساس جسم خارجي دارد بايد حتما به دنبال پيدا کردن عارضه تيروئيد باشد و يکي از وظايف مهمي است که ما چشم پزشکان بايد انجام دهيم.

عضو هيئت مديره انجمن چشم پزشکي ايران، گفت: 80 درصد اين علائم در تيرويد پرکار و 15 درصد در افرادي که کم کاري تيروئيد دارند و 5 درصد در افرادي است که تست هاي تيروئيدي آنها طبيعي است.

صادقي ادامه داد: اگر فردي دچار بيماري تيروئيد بوده و داراي علائمي چشمي است بايد حتما به پزشک مراجعه کند.

وي گفت: مهمترين درمان براي اين بيماران درمان هاي نگه دارنده شامل پرهيز از دخانيات، استراحت روحي و جسمي، استفاده از دارو و در آخر اگر نياز به جراحي باشد، عمل جراحي است


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي