جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/09/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5442

 مديرکل تعاون کار و رفاه اجتماعي استان گلستان:
  ايمني در بسياري از کارگاه‎هاي کوچک استان رعايت نمي‎شود 

 گرگان – خبرنگار آفرينش

دکتر مازندراني در حاشيه بازديد از يک کارگاه ساختماني در شهرستان گرگان که درراستاي حساس‎سازي و تاکيد بر لزوم توجه به امور ايمني در کارگاههاي ساختماني صورت گرفت، به لزوم رعايت نکات ايمني و حفاظتي در کارگاهها اشاره کرد.

وي گفت: در بسياري از کارگاههاي کوچک مسايل ايمني به درستي رعايت نمي‎شود که منجر به حوادث ناشي از کار مي‎شود.

وي با بيان اينکه هزينه حوادث ناشي از کار در کشور با هزينه‎هاي عمراني برابري مي‎کند، افزود: با افزايش سطح نظارتها و ميزان آموزشها، مي‎تواند حوادث را کاهش داده و درنهايت سرمايه کشور را به سمت مسايل بهداشتي و رفاهي مردم سوق داد.

مديرکل تعاون کار و رفاه اجتماعي استان با تاکيد بر اينکه پيمانکاران و کارفرمايان بايد مسايل ايمني را در اولويت کار خود قرار دهند، خاطرنشان کرد: تعداد بازرسان کار ما در استان 13 نفر است که اين تعداد در مقايسه با تعداد کارگاههاي استان که بيش از 4000 واحد مي‎باشد، تعداد اندکي است.

وي ضمن تبيين برنامه‎هاي اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي درخصوص بسط و گسترش فرهنگ ايمني در فضاي کسب و کار، بر اجراي ساخت و ساز توسط افراد متخصص و همچنين استقرار دپارتمان ايمني در همه کارگاههاي ساختماني تاکيد کرد و افزود: آموزش همه‎جانبه ايمني براي همه گروههاي کاري شاغل در کارگاه امري ضروري است که باعث کاهش حوادث ناشي از کار خواهد شد.

در اين بازديد که به منظور بررسي ايمني در کارگاههاي مرتبط با صنعت ساختمان و با همراهي مسئولين اداره کل راه و شهرسازي و سازمان نظام مهندسي استان صورت گرفت، ضمن بررسي نقاط ضعف و قوت سيستمهاي ايمني کارگاه موردنظر بر رفع نواقص موجود تاکيد شد.

همچنين در اين بازديد توافقي بر ايجاد کميته راهبري ايمني در صنعت ساختمان با دستگاههاي متولي امر ساخت وساز شهري به منظور هماهنگي در برنامه‎ريزي و کنترلهاي مشترک صورت گرفت.قابل ذکر است که به طور ميانگين نزديک به 44 درصد از حوادث ناشي از کار کشور در صنعت ساختمان اتفاق مي‎افتد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي