جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/10/14 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5458

 خبــر 

 رييس شوراي اسلامي شهر قدس:

پروژه‏هاي عمراني نيمه‏تمام شهرستان قدس تکميل مي‏شوند

شهر قدس – خبرنگار آفرينش

رييس شوراي اسلامي شهر قدس گفت: مصوبات سفر رياست جمهوري به غرب استان تهران درخصوص پروژه‏هاي عمراني شهرستان قدس با قول مساعد استاندار و معاونين اجرايي و تکميل مي‏شوند.

وي ضمن تقدير و تشکر از حضور استاندار تهران و معاونان در شهرستان قدس افزود: اين سفر درراستاي پيگيري پروژه‏هاي نيمه‏تمام شهرستان و دغدغه شهروندان قدس درخصوص زمان تکميل اين پروژه‏ها صورت گرفته که اميدوارم به زودى شاهد بهره‏بردارى از اين طرحها باشيم.رييس شوراي اسلامي شهر قدس اضافه کرد: مجموعه شوراي اسلامي شهر و شهرداري قدس درحال حاضر در فصل بودجه‏نويسي قرار دارند و سرفصل درآمدها و هزينه‌ها براساس نيازهاي شهري در دو بخش عمراني و جاري تعريف خواهد شد و اين دو بخش داراي سرفصل‌هاي مشخصي است که هرسال توسط وزارت کشور به‌عنوان دستورالعمل بودجه به سازمان‌ها ابلاغ مي‌شود.

هرمزي تصريح کرد: با توجه به اين موضوع از تمام خردمندان، معتمدين، نخبگان و شهروندان شهر قدس دعوت مي‌کنيم پيشنهاد‌ها و برنامه‌‌هاي خود را براي عمران و آباداني شهر ارسال کنند تا از آنها براي حل مشکلات شهر استفاده کنيم.

رئيس اداره محيط زيست خوي:

سرشماري 3400 رأس قوچ، ميش، کل و بز در مراکان

اروميه- يزدان‏پناه

رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان خوي گفت: بيش از سه هزار و 400 رأس قوچ و ميش اصيل ارمني و کل و بز در منطقه مراکان خوي شمارش شد.

جبرئيل قلي‏پور در جريان ديدار و بازديد مديرکل حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي از افزايش 15 درصدي جمعيت گونه‌هاي ارزشمند کل و بز و قوچ و ميش اصيل ارمني در مراکان خوي خبر داد و افزود: طرح سرشماري حيات وحش مراکان اولين منطقه حفاظت شده کشور به مدت 5 روز و با حضور 45 نفر از محيط بانان، جوامع محلي و دوستدران محيط زيست در قالب 12 گروه اجرا شد.

وي ادامه داد: در اجراي اين طرح دو هزار 211 رأس کل و بز و بيش از يک هزار و 200 رأس نيز گونه ارزشمند قوچ و ميش اصيل ارمني شمارش شد که شمارش اين گونه‌ها در مقايسه با دوره‌هاي قبل 15 درصد افزايش نشان مي‌دهد.

رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان خوي اضافه کرد: براي صيانت بيشتر از حيات وحش اين منطقه ارزشمند طرح يک ساعت محيط با مدرسه در 22 مدرسه منطقه حفاظت شده مراکان اجرا مي‌شود.

قلي‏پور از نصب دوربين‌هاي مداربسته در سه پاسگاه اين منطقه خبر داد و عنوان کرد: براي کنترل بيشتر منطقه به‏زودي در 10 نقطه حساس ديگر منطقه دوربين‌هاي مدار بسته نصب مي‌شود.

وي ادامه داد: در اين منطقه 28 گونه جانوري از 12 خانواده در پنج راسته شناسايي شده که علاوه برقوچ و ميش اصيل ارمني و کل و بز، سياهگوش، هامستر، روباه، شغال، انواع مار، خرکوش و انواع پرندگان ازجمله اين گونه‌ها هستند.

قلي‎پور يادآور شد: منطقه مراکان در 45 کيلومتري شمال شرقي خوي از زيباترين مناطق گردشگري و اولين منطقه حفاظت‏شده حيات وحش کشور، زادگاه خالص نوع قوچ و ميش ارمني موجود در کشور بوده و به عنوان مهم‌ترين و زيباترين منطقه اکوتوريسم با 103 هزار و 983 هکتار مساحت از قديمي‌ترين مناطق چهارگانه سازمان حفاظت محيط زيست است.

مديرکل حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي نيز در اين ديدار ضمن تقدير از محيط‏بانان شرکت‎کننده در سرشماري وحوش گفت: شغل محيط‎باني يکي از مقدس‌ترين شغل‌هاست چون در اين شغل بايد از جان و دل به نعمات خداوندي خدمت کرده و از آن‌ها در مقابل سودجويان دفاع کنيم.

پرويز آراسته اظهارداشت: محيط‎باني يکي از ارکان حفاظت محيط زيست است و بايد بتوانيم با تجهيز محيط‎بانيها و رفع مشکلات و تأمين مالي پرسنل بستر مناسبي را به منظور خدمت‎رساني به نعمات ارزشمند خدادادي فراهم آوريم.

فرماندار شهرستان مبارکه:

آمادگي هنگام بلاهاي طبيعي؛ يکي از ضروريات جامعه‌ امروز

اصفهان - راعي

همزمان با ايام گراميداشت روز جهاني داوطلب، با برگزاري آئيني و با حضور فرماندار، رؤساي شوراهاي اسلامي، رئيس جمعيت هلال‌احمر، جمعي از خيران و داوطلبان شهرستان مبارکه، معاون داوطلبان جمعيت هلال‌احمر استان اصفهان، مدير روابط عمومي و رئيس ارتباطات منطقه‌اي فولاد مبارکه؛ از اقدامات خيرخواهانه شرکت فولاد مبارکه اصفهان با اهداي لوح تقدير و تنديس قدرداني شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، در اين همايش که در محل هلال ‌احمر شهرستان مبارکه برگزار شد، ذاکري، فرماندار شهرستان مبارکه ضمن گراميداشت ياد و خاطره حادثه ديدگان زلزله بم بر اهميت کار امدادگران و داوطلبان هلال‌احمر تأکيد کرد و گفت: آمادگي هنگام بلاهاي طبيعي يکي از ضروريات جامعه‌ امروزي است، به ‌ويژه اينکه شهرستان اصفهان، مبارکه و شهرضا بر روي گسل‌هاي زلزله‌خيز قرارگرفته‌اند.

فرماندار شهرستان مبارکه خاطرنشان کرد: کساني که در کنار ساير همکاران هلال‌احمر نسبت به امر امدادرساني و اقدامات خيرخواهانه همت مي‌گمارند، به معني واقعي درک درستي از موضوعات بحران، حادثه و مسئله امداد دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي