جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5465

 حتي ميزان کم ورزش هم به بدن کمک ميکند 

 
ورزش دواي بسياري از دردهاست و انساني که همواره ورزش ميکند در دوران سالمندي با مشکلات بسيار کمي روبرو ميشود که آن ها هم قابل حل ميباشند.متخصصان هميشه توصيه کرده اند که ورزش کردن براي بدن بسيار مفيد ميباشد،حتي به ميزان کم.جديدترين يافته ها اين را نشان ميدهند که حتي ميزان کم ورزش هم سبب بهبود سلامت ميشود و شادي آور است.

با توجه به تحقيقات، براي بهبود حال خود، نياز نيست که يک ورزشکار حرفه اي باشيد.

تيم تحقيقاتي از دانشگاه کمبريج، گزارش هاي بيش از 10 هزار نفر را در مطالعه مبتني بر بزرگترين گوشي هاي هوشمند، مورد بررسي قرار دادند. داده هاي نرم افزار آندرويد نشان داد که سطح متوسطي از فعاليت بدني که از لحاظ فني به عنوان “ورزش” طبقه بندي نمي شود، نيز مي تواند سلامت روحي رواني يک شخص را افزايش دهد.

شرکت کنندگان دو بار در روز، به يک سوال کوتاه در مورد وضعيت عاطفي خود پاسخ مي دادند. همچنين اطلاعات آنها در مورد فعاليت بدني شان، از روي شتاب سنج گوشي هاي هوشمند جمع آوري شد.

محقق ارشد اين مطالعه، دکتر جيسون رنتفرو در اين باره مي گويد: «اطلاعات ما نشان مي دهد که مردم شاد به طور کلي فعال تر هستند. با اين حال، تجزيه و تحليل ما نشان داد که ميزان فعاليت بدني صرف نظر از شادي پايه افراد، منجر به افزايش حس و حال مثبت مي شود.»

وي در ادامه مي افزايد: «مطالعات بسياري در مورد اثرات رواني مثبت ورزش وجود دارد، اما آنچه که ما برداشت کرديم اين است که براي شادتر بودن، لازم نيست که بيرون رفته و مانند يک مسابقه ماراتن بدويد. حتي کمي فعاليت فيزيکي هم در ايجاد حس شادي مثمرثمر خواهد بود.»

منبع : سلامت نيوز


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي