جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5465

 جزئيات الزام موتورسواران براي دريافت آرم طرح ترافيک 

 
رئيس کميته عمران شوراي شهر تهران جزئيات الزام موتورسيکلت‌ها براي دريافت آرم طرح ترافيک ساليانه را تشريح کرد.

به گزارش ايسنا، اقبال شاکري در جمع خبرنگاران با اشاره به خبر الزامي شدن دريافت آرم طرح ترافيک سالانه براي موتورسيکلت‌هاي پايتخت گفت: در حين بررسي تعرفه‌هاي طرح ترافيک در کميسيون حمل و نقل و عمران شوراي شهر تهران براي اولين بار پيشنهاد شد که در راستاي ساماندهي موتورسيکلت‌هاي پايتخت، تمهيدات ويژه‌اي براي سال 96 اتخاذ شود.

وي در تشريح اين برنامه‌ها گفت: بر همين اساس تمامي موتورسيکلت‌هاي پايتخت براي ورود به محدوده طرح ترافيک بايد نسبت به اخذ آرم طرح ترافيک سالانه اقدام کنند.

وي با بيان اينکه لذا بايد تمامي موتورسيکلت‌ها برگه معاينه فني داشته باشند گفت: همچنين مقرر شد که موتورسيکلت‌ها عوارض ساليانه خود را نيز پرداخت کنند؛ به گونه‌اي که موتورسيکلت‌هاي انژکتوري 10 درصد عوارض يک خودرو، موتورسيکلت‌هاي کاربراتوري 20 درصد عوارض يک خودرو و موتورهاي برقي نيز از عوارض معاف هستند که اين برنامه‌ها از سال 96 اجرايي خواهد شد.

وي با اشاره به استقبال پليس راهور و معاونت حمل و نقل شهرداري تهران از اين مصوبه گفت: پليس در حال حاضر اقدام به اعمال قانون به صورت فيزيکي مي‌کند اما با اجرايي شدن اين برنامه، دوربين‌هاي شهر تهران رصد موتورسيکلت‌ها را بر عهده
مي‌گيرند.

وي با بيان اينکه همچنين ستاد معاينه فني شهر تهران دو خط از مراکز خود را در پنج مرکز به بحث معاينه فني موتورسيکلت‌ها اختصاص داده است گفت: اميدواريم با اجرايي شدن اين طرح موتورسيکلت‌هاي پايتخت سامان بيابند.

وي افزود: اين طرح در کميسيون حمل و نقل و عمران شوراي شهر تصويب شده و براي تصويب نهايي به زودي در صحن شوراي شهر قرائت مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي