جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5465

 حضور پر رنگ بانوان در سيمرغ سي و پنجم 

 
بانوان سينماگر نقش پر رنگي در بيشتر اوج گرفتن سيمرغ سي و پنجم و به تصوير کشيدن يک بانوي ايراني اسلامي به جهانيان دارند.به گزارش صدا و سيما؛ کمتر از يک ماه تا برگزاري سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر زمان باقي مانده و اسامي فيلم هاي بخش هاي سوداي سيمرغ (مسابقه)، چشم انداز سينماي ايران(خارج از مسابقه) و فيلم هاي مستند اين دوره اعلام شده است.نکته اي که در اين دوره پررنگ تر از قبل ديده مي شود حضور پر رنگ بانوان سينما گر در بخش هاي مختلف جشنواره است.

در سيمرغ سي و پنجم پوران درخشنده با «زير سقف دودي»، منير قيدي با «ويلايي ها»، آيدا پناهنده با «اسرافيل» و رقيه توکلي با «مادري» بانوان فيلمساز بخش مسابقه اين دوره هستند.

در دوره قبل تنها تينا پاکروان با «نيمه شب اتفاق افتاد» و نرگس آبيار با «نفس» بانوان فيلمساز بخش سوداي سيمرغ بودند.

در بخش چشم انداز سينماي ايران هم نام دو کارگردان خانم به چشم مي خورد. «خانه ديگري» به کارگرداني بهنوش صادقي و «درياچه ماهي» به کارگرداني مريم دوستي از فيلم هاي حاضر در اين بخش هستند.در بخش مستند هم «صفر تا سکو» به کارگرداني سحر مصيبي و تهيه کنندگي مهتاب کرامتي و طهورا ابوالقاسمي و«ناپديد» به کارگرداني فرحناز شريفي به همت بانوان هنرمند تهيه شده اند.در حوزه بازيگري هم جز حميدرضا آذرنگ که در 5 فيلم سينمايي بازي کرده است، پريناز ايزد يار و شقايق فراهاني با سه فيلم همراه آقايان جلو آمده و درخشيده اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي