جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/10/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5465

 هفته شانزدهم ليگ برتر
 استقلال - نفت با چاشني انتقام 

 هفته شانزدهم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران با برگزاري 7 ديدار امروز و جمعه پيگيري مي شود که استقلال و نفت تهران عصر امروز مصافي انتقامي خواهند داشت. در ادامه مروري داريم به بازيهاي اين هفته:

پيکان – گسترش فولاد

تيم فوتبال پيکان در نيم فصل اول رقابت‌هاي ليگ برتر فراتر از انتظار ظاهر شد و توانست با 25 امتياز در رده چهارم قرار بگيرد. آن‌ها در حالي ميزبان تيم گسترش فولاد هستند که حريف‌شان از اواسط نيم فصل اول روندي رو به رشد را طي کرده است. هر دو تيم به لحاظ فني در شرايط خوبي به سر مي‌برند و انتظار مي‌رود بازي تماشاگرپسندي را ارائه دهند. ديدار رفت دو تيم با تساوي بدون گل به پايان رسيد.

استقلال خوزستان – تراکتورسازي

شاگردان پورموسوي در حالي ميزبان تيم تراکتورسازي هستند که اخيرا در اين تيم پرداختي‌هايي صورت گرفته و به لحاظ روحي رواني در شرايط بهتري قرار دارند. تيم فوتبال تراکتورسازي هم در فصل نقل و انتقالات تاکنون موفق به جذب احمد نوراللهي و اميد عاليشاه شده و از آن طرف سروش رفيعي بازيکن تاثيرگذار اين تيم از جمع شاگردان امير قلعه‌نويي جدا شده و بايد ديد تيم تراکتورسازي چگونه جاي خالي رفيعي را پر مي‌کند. از طرفي وضعيت جاسم کرار هم چندان مشخص نيست و شايد تراکتوري‌ها در اين زمينه هم دچار مشکل شوند. ديدار رفت دو تيم با تساوي 2 بر 2 به پايان رسيده است.

نفت تهران – استقلال

دو تيم نفت و استقلال قبل از شروع نيم فصل در چارچوب جام حذفي به مصاف هم رفتند که شاگردان علي دايي در نهايت موفق به حذف استقلال شدند. آن ديدار حواشي زيادي به همراه داشت از جمله اينکه علي دايي مدعي شد فحاشي‌ها عليه او سازمان‌يافته بوده است. دلخوري‌ها ادامه داشت تا اينکه باشگاه استقلال رسما از علي دايي شکايت کرد و در همين زمان باشگاه نفت از دادن ايمان مبعلي به استقلال خودداري کرد.

اين ديدار شايد تا حدي جنبه انتقامي هم براي استقلالي‌ها داشته باشد ولي اين روزها وضعيت استقلال هم چندان جالب نيست. آن‌ها با مشکلات زيادي در داخل تيم‌شان روبه‌رو هستند. جابر انصاري هافبک استقلال قطعا در اين ديدار به دليل مصدوميت غايب خواهد بود و بر اساس برخي اخبار انتظار مي‌رود عليرضا منصوريان بار ديگر سيد حسين حسيني را درون دروازه تيمش قرار دهد. نتيجه ديدار نفت و استقلال مي‌تواند استقلال را وارد جريان تازه‌اي کند و به همين دليل انتظار مي‌رود که استقلالي‌ها براي سه امتياز بازي تلاش زيادي کنند.

محمد دانشگر بازيکن نفت تهران و علي دايي سرمربي اين تيم در اين ديدار محروم هستند.

دو تيم نفت و استقلال تاکنون در فصل نقل و انتقالات بازيکني را جذب نکرده‌اند ولي از جمع استقلالي‌ها آرش افشين جدا شده است.

ديدار رفت دو تيم با تساوي يک بر يک به پايان رسيد. اين ديدار امروز ساعت 16:35 در ورزشگاه تختي تهران برگزار مي شود.

ماشين‌سازي تبريز – فولاد خوزستان

شاگردان فرهاد کاظمي يکشنبه هفته جاري در چارچوب يک بازي عقب افتاده برابر سايپا قرار گرفتند و با وجود اينکه از حريف خود پيش بودند، در نهايت به تساوي 3 بر 3 رضايت دادند. آن‌ها نشان دادند هنوز در فاز دفاعي دچار مشکل هستند ولي به لحاظ تيمي وضعيت‌شان بهتر از قبل شده است. از آن طرف تيم فولاد که از اواسط نيم فصل روند رو به رشدي را طي کرده، اميدوار است با کسب سه امتياز از تيم قعرنشين فوتبال ايران حتي تا رده سوم جدول هم بالا بيايد.

ديدار رفت دو تيم با برتري 2 بر يک تيم ماشين‌سازي به پايان رسيد. آن ديدار تنها پيروزي ماشين‌سازي در فصل جاري است.

پديده – سپاهان

تيم فوتبال پديده با قرار گرفتن در رده دوازدهم جدول رقابت‌هاي ليگ برتر نياز جدي به کسب سه امتياز بازي با سپاهان دارد. از آن طرف تيم سپاهان اميدوار است با پيروزي برابر پديده علاوه بر اينکه خودش را بين 5 تيم بالاي جدول قرار مي‌دهد، خيز بلندي براي رقابت‌ براي قهرماني هم بردارد. ديدار رفت دو تيم با برتري يک بر صفر تيم پديده مشهد به پايان رسيد.

ذوب آهن – سياه جامگان

تيم فوتبال ذوب آهن با قرار گرفتن در رده سوم رقابت‌هاي ليگ برتر در نيم فصل اول نشان داده که مانند سال‌هاي گذشته به عنوان يک مدعي در رقابت‌هاي ليگ برتر حاضر است. بعد از جدايي يحيي گل‌محمدي، حسيني دستيار او هدايت ذوب آهن را بر عهده گرفت و تا به اينجاي فصل نتايج خوبي را کسب کرده است. سياه جامگان نيز با حضور خداداد عزيزي کمي شرايطش بهتر شده ولي همچنان از گزينه‌هاي جدي سقوط به دسته پايين‌تر محسوب مي‌شود. ديدار رفت دو تيم با برتري 2 بر يک تيم سياه جامگان به پايان رسيد.

پرسپوليس – سايپا

آخرين ديدار هفته شانزدهم رقابت‌هاي ليگ برتر را دو تيم پرسپوليس و سايپا برگزار مي‌کنند. پرسپوليس به عنوان قهرمان نيم فصل رقابت‌هاي ليگ برتر اميدوار است با خريدهايي که داشته، بتواند مقتدرانه‌تر از نيم فصل اول بازي کند و در نهايت جام قهرماني را بالاي سر ببرد. پرسپوليس از ملي‌پوشان زيادي برخوردار است و اين مسئله توقعات را از اين تيم بالا برده است. از طرفي برانکو ايوانکوويچ سرمربي اين تيم در اظهاراتي به انتقاد از اردوي تيم ملي پرداخته بود. همين مسئله باعث شد تا بازيکنان پرسپوليس زودتر از سايرين به تيمشان بازگردند.

به لحاظ کلي شانس پيروزي پرسپوليس در اين ديدار خيلي بيشتر از سايپا است. تيم سايپا در طول فصل جاري ضعيف‌تر از انتظارها ظاهر شده و حتي يک بار حسين فرکي از سمتش در اين تيم استعفا داده است. شايد پيروزي برابر پرسپوليس بتواند تيم سايپا را از بحران فعلي خارج کند و از آن طرف پرسپوليس را وارد بحران کند.

برانکو و فرکي در تيم ملي فوتبال ايران مدت زيادي با يکديگر همکار بودند و تقابل‌شان قطعا از جذابيت‌هاي خاصي برخوردار است.

در فصل نقل و انتقالات تيم فوتبال پرسپوليس خريدهاي مهمي را انجام داد. آن‌ها توانستند سامان نريمان جهان و سروش رفيعي را جذب کنند و از اين تيم احمد نوراللهي، اميد عاليشاه، شهاب زاهدي و محمد رحمتي جدا شدند. در آن سو تيم سايپا، ايوب کلانتري، حامد لک، عزت‌الله پورقاز، محمدرضا خلعتبري و محمدرضا سليماني را جذب کرد تا شکلي جديد از خود در نيم فصل دوم ارائه دهد. از اين تيم مهدي بدرلو، رينالدو زاکارياس و مسعود حسن‌زاده هم جدايي‌اش از اين تيم تقريبا تمام شده است.

ديدار رفت دو تيم با برتري يک بر صفر تيم پرسپوليس به پايان رسيد. اين بازي ساعت 16:35 جمعه در ورزشگاه آزادي خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي