جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
دریافت Pdfارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/04/19 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - سه شنبه نسخه شماره 2806

 کوتاه و خواندني 


شرکت هاي واردکننده گوشي 4 ميليارد تومان ضرر کردند

شرکت هاي واردکننده گوشي جهت جلوگيري از ضرر و زيان بيشتر خواستار ارايه مجوز از سوي دولت براي بازگرداندن اجناس خود به کشور هاي مبدا شدند. برخي از منابع مطلع معتقدند که دولت مي توانست از شهريورماه سال جاري بحث ثبت شماره سريال گوش تلفن را اجرايي کند. تا شهريورماه شرکت هاي واردکننده گوشي با هماهنگي صورت گرفته با سازمان هاي ذيربط چون سازمان حمايت رجيستر گوشي هاي وارداتي خود را برنامه ريزي کرده و تا شهريورماه مشکلي وجود نداشت. طي روزهاي اخير برخي از مديران شرکت هاي واردکننده گوشي تلفن همراه با مسوولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا جلسه اي پيرامون مشکلات بوجود آمده داشتند. يک منبع آگاه به فارس گفت: شرکت هاي واردکننده از بابت حذف رجيستر گوشي حدود 4 ميليارد تومان متضرر شده اند.


دبير علمي  همايش کارآفريني ديجيتالي:
کشور به 210 ميليون رايانه نياز دارد

به گفته دبير علمي  همايش کارآفريني ديجيتالي، با توجه به مطالعات 85  درصد امور مردم جهان تا سال 2010 ، به ICT مربوط مي شود و در کشور ما با وجود 70  ميليون نفر جمعيت به 210  ميليون رايانه نياز داريم زيرا بر اساس مطالعات انجامي در کشورهاي توسعه يافته نيز تعداد رايانه ها بايد سه برابر مردم يک کشور باشد. علي آقامحمدي عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام و مجري اصل 44  قانون اساسي در نشست خبري همايش ملي کارآفريني ديجيتالي اظهار کرد: با توجه به سرشماري سال 85  حدود سه ميليون نفر بيکار داريم و نرخ بيکاري 8 12/ درصد بوده که اين رقم در مقايسه با سال 75  که حدود يک و نيم ميليون نفر بيکار داشتيم، تقريبا دو برابر شده است و اين موجب نگراني است چون نياز به اشتغال وجود دارد و کارآفريني ديجيتالي مهم ترين راهکار در اين زمينه محسوب مي شود. وي گفت:  با افزايش نرخ بيکاري طبيعتا نياز به استفاده از تکنولوژي ها و کارآفريني ديجيتال بسيار احساس مي شود و نقش کارآفريني بايد مورد حمايت قرار بگيرد. آقامحمدي با اشاره به اصل 44  قانون اساسي تصريح کرد:  ما در گذشته يک اقتصاد دولت محور داشتيم که اجراي اصل 44  قانون اساسي اين سيستم را به هم مي زند، بنابراين ما بايد براي نيروي جديد شغل ايجاد کنيم و به کار مجازي يا ديجيتال توجه بيشتري شود و با توجه به اين که پاراديم اين دوران به عصر اطلاعات تبديل شده بنابراين موضوع کارآفرينان مجازي بايد مورد توجه قرار گيرد.

مديرعامل بانک کشاورزي:
کاهش نرخ سود بانکي انگيزه مشتريان براي بازپرداخت تسهيلات را کاهش مي دهد

کاهش نرخ سود تسهيلات بانکي باعث کاهش انگيزه مشتريان براي باز پرداخت تسهيلات اعطايي مي شود. دکتر سيدحسن نوربخش مديرعامل بانک کشاورزي در گفت وگو با ايسنا با اشاره به کاهش نرخ سود تسهيلات بانکي از 14 به 12 درصد گفت: اين کار موجب ايجاد فضايي براي مراجعه بيشتر مردم به بانک و کاهش انگيزه مشتريان براي بازپرداخت تسهيلات خود مي شود. وي در ادامه با بيان اينکه 23 ميليون نفر در بانک کشاورزي سپرده گذاري کرده اند، مجموع اين سپرده گذاري ها را شش هزار و 700 ميليارد تومان عنوان کرد و افزود: اين در حالي است که تسهيلاتي که مردم از بانک مي خواهند 13 هزار ميليارد تومان است و بانک به علت کمبود منابع ريالي پاسخگوي نيازهاي مشتريان خود نيست. وي از جمله راهکارهاي پاسخگويي به مشتريان را سپرده گذاري مردم در اين بانک با توجه به فعاليت گسترده در زمينه طرح هاي کشاورزي، زراعت و دامپروري عنوان کرد. نوربخش درباره تخصيص تسهيلات به بخش کشاورزي، زراعت، دامپروري و منابع طبيعي گفت: در سال 85 به يک ميليون و 750 هزار نفر در اين بخش مبلغ پنج هزار و 250 ميليارد تومان تسهيلات از سوي بانک کشاورزي اختصاص يافته بود که امسال اين رقم به شش هزار و 550 ميليارد تومان رسيده است. وي همچنين از تلاش بانک کشاورزي براي تصويب طرح سرمايه گذاري کردن بر روي زمين هاي تحت نظارت اوقاف در مجلس خبر داد.

گشايش حساب قرض الحسنه سکه طلا در بانک رفاه

رييس هيات مديره و مدير عامل بانک رفاه گفت:  از هفتم مرداد مصادف با ميلاد حضرت علي (ع) همه شعبه هاي بانک رفاه در مراکز استان ها اقدام به گشايش حساب سپرده قرض الحسنه سکه طلا مي کنند. به گزارش روابط عمومي بانک رفاه، پيمان نوري افزود: در کلان شهرها تعداد اين شعبه ها بيشتر مي شود و براي نمونه در تهران بزرگ در مرحله نخست دست کم هشت شعبه به ارايه اين خدمت خواهند پرداخت و در مرحله بعدي همزمان با مبعث رسول اکرم (ص) خدمات اين حساب در شعب بيشتر شهرهاي ايران عرضه خواهد شد. وي در بيان ضرورت گشايش اين حساب گفت:  در حال حاضر بخش در خور توجهي از دارايي هاي مردم به صورت مسکوکات طلا نزد اين حساب نگهداري مي شود که به اين نحو منابع اقتصادي قابل توجهي از چرخه اقتصادي کشور خارج و راکد مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش