جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5478

 خبــر 

 رئيس کل دادگستري استان البرز مطرح کرد؛

توليدکننده نبايد دغدغه‌اي جز توليد داشته باشد

کرج - خاکپور

رئيس کل دادگستري استان البرز مطرح کرد: توليدکننده نبايد دغدغه‌اي جز توليد داشته باشد.

احمد فاضليان؛ رئيس کل دادگستري و معاونان وي، دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان، اعضاي شوراي قضايي استان البرز، روساي دادگستري و دادستان‌هاي شهرستانهاي استان البرز با حضور در شهرک صنعتي نظرآباد و سپهر اين شهرستان، ضمن بازديد از مجتمع‌هاي توليدي و صنعتي مختلف در جريان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفتند.

رئيس کل دادگستري استان البرز در حاشيه اين ديدار با اشاره به اينکه ايجاد اشتغال و توليد، زمينه‎ساز جامعه‌اي امن است تصريح کرد: امنيت سرمايه‌گذاري يکي از بنيادي‌ترين لازمه‎هاي فعاليت‌هاي اقتصادي است که دستگاه قضايي در تامين آن نقش زيادي دارد.

وي با اشاره به فعاليت کميته حمايت قضايي از سرمايه‌گذاري در استان البرز گفت: همواره يکي از سياست‌هاي اين کميته حمايت همه‏جانبه از سرمايه‌گذاري مشروع و قانوني بوده تا فعالان اقتصادي در فضايي امن به فعاليت ادامه دهند.

عالي‌ترين مقام قضايي استان البرز با تقدير از فعالان اقتصادي استان که توانسته‌اند به‌رغم شرايط سخت اقتصادي، صنعت را سرپا نگه دارند، اظهار داشت: دستگاه قضايي اين آمادگي را دارد تا براي انجام رسالت خود و کاهش فشار بر فعالان عرصه توليد، حمايت خود را داشته باشد و به حل مشکلات در سريعترين زمان کمک کند.

وي با تاکيد بر اينکه مهمترين اولويت استان البرز، تقويت بخش صنعت است تا زمينه براي پيشرفت و توسعه پايدار استان فراهم باشد، ابراز اميدواري کرد که با همدلي همه دستگاه‌هاي متولي، شرايط مساعدتري در استان ايجاد شود.

فاضليان گلايه‏هايي که در اظهارات فعالان صنعتي در مورد عدم حمايت دولت مطرح شد را بخشي از مشکلات فعالان عرصه توليد دانست که اراده مستحکم فعالان به مبارزه با آن رفته است و تصريح کرد: استان البرز با توجه به پتانسيلهاي موجود، آينده روشني پيش‏روي خود دارد و دستگاه قضايي نيز پابه پاي فعالان عرصه توليد و صنعت، تلاش خواهد کرد موانع، اراده پولادين سرمايه‏گذاران را سست نکند.

وي اضافه کرد: توليدکننده نبايد دغدغه‌اي جز توليد داشته باشد؛ بخشي از مشکلات توليدکنندگان در حوزه قوانين و بخشنامه‌هاست که بايد تسهيل و به روز شوند.

رئيس کل دادگستري استان البرز در پايان با انتقاد از نبود برنامه مدون در دستگاه‌هاي اجرايي براي حل معضل بيکاري جوانان، گفت: امروز امر به معروفي بالاتر از توليد نيست؛ متاسفانه با وجود جوانان تحصيلکرده بيکار که به دغدغه اساسي خانواده‌هاي ايراني تبديل شده‏اند برنامه جامعي نيست و دستگاه‌هاي متولي دچار شعارزدگي هستند.

حاجي‏رضا شاکرمي، دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان نيز با برشمردن مشکلات عمده‏اي که گريبانگير صنعتگران و توليدکنندگان است، اظهار داشت: کمبود نقدينگي، سود و جريمه وامهاي بانکي، نوسانات ارزي و برخي بخشنامه‏هاي دست و پاگير توسط دولت از عمده اين مشکلات هستند.

اين عضو شوراي گفت وگو افزود: دولت بايد از درآمدهاي نفتي صرفا براي سرمايه‏گذاري استفاده کند و بودجه هزينه‌هاي جاري را از طريق ماليات تامين کند. وي با اشاره به فعاليت کميته حمايت قضايي از سرمايه‌گذاري توضيح داد: فعاليت اين کميته در دو سال اخير منجر به حل مشکلات بيش از 150 شرکت شده است. شاکرمي تاکيد کرد: اعتقاد دستگاه قضايي اين است که هرچقدر اشتغال و توليد بيشتر باشد در مقابل جرم نيز کاهش مي‌يابد که بررسي انجام شده در دادسراي کرج نيز مويد اين موضوع است براي اينکه مطالعات نشان داد 94 درصد زندانيان داراي شغل کاذب يا بيکار هستند و 84 درصد نيز مجرد هستند.

اجراي طرح کاهش آسيب‏هاي اجتماعي در البرز

كرج - خاكپور

معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي استانداري البرز از اختصاص 2 ميليارد و 600 ميليون تومان جهت اجراي طرح کاهش آسيبهاي اجتماعي البرز در 12 دستگاههاي اجرايي اين استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي استانداري البرز، فتح‌ا... حقيقي با اعلام اين خبر افزود: در مرحله نخست اين اعتبار به 12 دستگاه اختصاص پيدا خواهد کرد و انتظار مي‏رود دستگاهها با تشکيل کميته ويژه‏اي در اين زمينه طرحها و برنامه‏هاي خود را به ستاد استاني (هيات انديشه‏ورز) اعلام نمايند چرا که هزينه‏کرد اعتبار مذکور منوط به تصويب طرحها در هيات انديشه‏ورز استان است.وي با اشاره به ضرورت تحقق دغدغه مقام معظم رهبري در بحث کاهش آسيبهاي اجتماعي تصريح کرد: مديران استان براي جذب سهم خود از شوراي اجتماعي کشور تلاش ويژه‏اي داشته باشند.معاون استاندار افزود: به منظور رفع آسيبهاي اجتماعي هيات انديشه‏ورز در استان با مشارکت اساتيد دانشگاه و صاحبنظران تشکيل شده است.حقيقي گفت: پنج آسيب اجتماعي که دغدغه مقام معظم رهبري است در بحث مبارزه با مواد مخدر، رفع حاشيه‎نشيني،کاهش طلاق، مبارزه با فساد اخلاقي و آسيبهاي اجتماعي بايد در طرحهاي استاني ديده شود.

وي افزود: در حال حاضر 60 منطقه حاشيه‏نشين و سکونتگاه غيررسمي در استان شناسايي شده است که با همکاري راه و شهرسازي بايد سامان‎دهي جامعي در اين زمينه صورت گيرد؛ ضمن اينكه 17 نقطه با مشکلات اجتماعي عديده‏اي مواجه هستند.

صدور حکم براي کلاهبرداران 10ميليارد توماني

کرج – خاکپور

احکام پرونده چهار کلاهبردار که با جعل سند و تصرف مال غير، اقدام به کلاهبرداري مي‌کردند، صادر شد.صادق حسنوند، رئيس شعبه 112 دادگاه کيفري 2 شهرستان کرج از صدور احکام پرونده 10 ميليارد توماني خبر داد و گفت: اين پرونده از سال 92 مطرح و در دستور کار قرار گرفت که با توجه به حجم بالاي کلاهبرداري‌ها، جمع‌آوري اسناد و مدارک و استماع اظهارات شاکيان و متهمان، رسيدگي به آن طولاني شد.

وي درباره موضوع پرونده و تعداد شاکيان و متهمان آن، توضيح داد: اين پرونده 34 شاکي و 4 متهم دارد که در آن متهمان با عناوين مختلف اقدام به انواع جعل (چک، امضا و اسناد رسمي)، استفاده از اسناد مجعول، تصرف عدواني، انتقال مال غير، پرداخت رشوه، خيانت در امانت، پرداخت رشوه و کلاهبرداري کرده‌اند. رئيس شعبه 112 دادگاه کيفري 2 کرج، حجم ريالي اين پرونده را 100 ميليارد ريال عنوان کرد و اظهار داشت: اين پرونده متشکل از 8 جلد و 3 هزار برگ سند است و در آن علاوه بر اين چهار متهم، تعدادي از مقامات رسمي دخيل نيز تعليق شده‌اند. وي اضافه کرد: متهمان اين پرونده که يک وکيل نيز در بين آن‌ها حضور دارد به دليل اعمال مجرمانه در ملارد و کرج به حبس طولاني مدت تعزيري، منع اشتغال به وکالت، منع اقامت (در شهرستان‌هاي کرج، فرديس، شهريار و ملارد) جزاي نقدي، رد مال و معدوم کردن اسناد مجعول متهم شده‌اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي