جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5478

 ميز خبر 

 بارش ها تا دوشنبه ادامه دارد

مديرکل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي، از تدوام بارش ها در کشور تا روز يکشنبه خبر داد و اعلام کرد که هواي 11 استان باراني است.

به گزارش مهر، احد وظيفه افزود: سامانه بارشي از شب گذشته به طور کامل مناطق غربي، شمال غرب، مرکز و مناطق شمالي کشور را فرا گرفته است.

وي با اعلام اينکه از روز گذشته استان هاي گلستان، مازندران، گيلان، لرستان، همدان، چهارمحال و بختياري، ايلام، زنجان، البرز، تهران و قزوين، بارندگي داشته اند، ادامه داد: اين بارندگي در قسمت هاي مرکزي به شکل باران و در ارتفاعات زاگرس و البرز به صورت برف بوده است.

به گفته وظيفه، شهرستان هاي هشتگرد، نهاوند و دماوند در استان تهران بارش برف را داشتند.

مديرکل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي با اشاره به شدت بارندگي در تهران، تاکيد کرد: ميزان بارش به اندازه اي است که احتمال آب گرفتگي وجود دارد. از همين رو، اخطاريه اي از سه روز گذشته درباره آبگرفتگي معابر داده شده است.

وظيفه با اشاره به اينکه سامانه بارشي تا يکشنبه در کشور فعال است، افزود: اين سامانه بارش برف سنگين را در چهارمحال و بختياري و ارتفاعات لرستان و در غرب کردستان و غرب آذربايجان غربي را به همراه دارد. ضمن اينکه بارش ها در تهران تا دوشنبه پيش بيني مي شود.

مديرکل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي با بيان اينکه بارش برف در ارتفاعات البرز نيز قابل توجه است به مسافران توصيه کرد: براي سفر به مناطق شمالي کشور حتما نياز به زنجير چرخ است. همچنين در گذرگاه هاي زاگرس مرکز و شمال غرب کشور هم بارش برف تداوم دارد پس استفاده از زنجير چرخ براي عبور از اين مناطق ضروري است.

وظيفه از تداوم اين سامانه تا روز دوشنبه خبر داد و گفت: اين سامانه دوشنبه از قسمت شرق کشور خارج مي شود.

وي افزود: هسته بارش در ارتفاعات زاگرس شامل استان هاي لرستان، ايلام، کردستان، چهارمحال و بختياري پيش بيني مي شود و هسته بارش در شمال کشور نيز در گيلان و ارتفاعات البرز خواهد بود.

پرداخت وام به سيل زدگان

استاندار سيستان و بلوچستان گفت: 600 ميليون مترمکعب اضافه برداشت آب از ذخاير زيرزميني داشتيم که با اين بارندگي‌ها بسياري از کمبودها در اين رابطه برطرف شده است.

به گزارش برنا، «علي اوسط هاشمي» استاندار سيستان و بلوچستان، گفت: طي بارندگي‌هاي اخير 80 ميليون متر مکعب آب در پشت سدهاي جنوب استان ذخيره شده است؛ پيش‌بيني مي‌شود با حرکت روان‌آب‌ها از ديگر اراضي جنوب استان به پشت سدها اين ميزان ذخيره آب افزايش يابد.وي هم‌چنين از روند مطلوب امدادرساني به مناطق درگير با سيل خبر داد و افزود: تا پايان وقت امروز به همه افرادي که دچار خسارت شده‌اند امدادرساني شده و هم‌اکنون مشکل خاصي در استان نيست.

هاشمي تصريح کرد: ميزان بارندگي‌ها در جنوب استان برابري با يکسال بارندگي در استان دارد و اين موضوع باعث شده تا به حيات قنات‌ها و ذخاير آب زيرزميني کمک کند.وي خاطرنشان کرد: 600 ميليون مترمکعب اضافه برداشت آب از ذخاير زيرزميني داشتيم که با اين بارندگي‌ها بسياري از کمبودها در اين رابطه برطرف شده است.استاندار سيستان و بلوچستان همچنين از ارايه تسهيلات به خسارت ديدگان خبر داد و گفت: اين وام پس از ارزيابي به سيل‌زدگان پرداخت مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي