جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5478

 وزير ارشاد :
 افزايش 10 ميلياري بودجه تئاتر در سال آينده  

 
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در هفتمين روز سي و پنجمين جشنواره بين المللي تئاتر فجر در مجموعه تئاتر شهر حضور پيدا کرد.به گزارش مهر، سيدرضا صالحي اميري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در هفتمين روز از برگزاري سي و پنجمين جشنواره بين المللي تئاتر فجر در مجموعه تئاتر شهر حضور پيدا کرد و در سالن قشقايي مجموعه به تماشاي نمايش «پستو» به کارگرداني مشترک سيدحسين موسوي و کامران جباري از شهر بيجار نشست.

در اين بازديد علي مرادخاني معاون هنري وزير ارشاد، مهدي شفيعي مديرکل هنرهاي نمايشي، سعيد اسدي دبير سي و پنجمين جشنواره بين المللي تئاتر فجر و پيمان شريعتي رئيس مجموعه تئاتر شهر و دبير اجرايي جشنواره نيز حضور دارند.

وزير ارشاد پس از تماشاي نمايش «پستو» در جمع خبرنگاران حضور پيدا کرد و به تعدادي از پرسش هاي آن ها پيرامون وضعيت فعلي جشنواره بين المللي تئاتر فجر، حضور فعال هنرمندان و گروه هاي فعال تئاتر استان ها در جشنواره و بازسازي مجموعه تئاتر شهر پاسخ داد.

صالحي اميري ضمن ارائه گزارش آماري از نحوه برگزاري جشنواره تئاتر فجر توضيح داد: امسال مجموعه تئاتر فجر با همت معاونت امور هنري و مجموعه دست اندرکاران اين جشنواره حرکت بسيار خوبي را آغاز کردند. استان ها امسال حضور فعال و خوبي داشتند نسل جديدي وارد تئاتر شدند. تئاتر در مجموع ريشه سينما و هنر است و تئاتر مادر هنر است و هويت هنر از تئاتر گرفته مي شود از اين منظر تئاتر براي همه ايرانيان يک تاريخ و سابقه و علايق خاصي دارد. حجم اجراي صحنه اي که عزيزان ما درطول سال دارند در تهران روزانه 90 تا 110 اجرا است که آمار بسيار رضايت بخشي است. به هر حال بنا داريم در سال 96 مجموعه تئاتر کشور را تقويت کنيم و در سال آينده 10 ميليارد تومان بودجه حوزه تئاتر را افزايش دهيم. تئاتر نياز جامعه ايران است و يکي از کانون هاي مصرف فرهنگي ما است. تئاتر در توسعه فرهنگي جامعه ايران نقش مهمي دارد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با بيان اينکه تعزيه قدمت تاريخي بسياري دارد، بيان کرد: تئاتر در دلش موسيقي و همه هنرها را دارد و به اعتقاد من ما نيازمند توجه و توسعه بيشتري در اين بخش هستيم و انشاءالله در سال 96 شاهد يک جهش بسيار اميد بخش در تئاتر ايران خواهيم بود.

صالحي اميري درباره وضعيت بازسازي تئاتر شهر هم گفت: بخشي از بازسازي مجموعه تئاتر شهر انجام شده و انشاءالله در تلاش هستيم تا در سال 96 اين بازسازي تکميل شود و به تدريج شاهد تحول در اين مجموعه خواهيم بود و قطعا همه خوشحال خواهند شد که تئاتر شهرشان زيبا، جذاب وپرمخاطب باشد. اين مجموعه براي تهراني ها يک مجموعه نوستالژيک است و قطعا ما به آن توجه بيشتري خواهيم کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي