جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5488

  در نشست مشترک سران قوا؛
 تاکيد بر حضور گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن 

نشست مشترک سران قواي مجريه، قضاييه و مقننه همزمان با ايام دهه مبارک فجرِ انقلاب اسلامي، به ميزباني حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني رييس جمهوري برگزار شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت ،رييس جمهوري پس از نشست مشترک با آيت الله "صادق آملي لاريجاني" رييس قوه قضاييه و دکتر "علي لاريجاني" رييس قوه مقننه، با حضور در جمع خبرنگاران، همه مردم را به شرکت گسترده در راهپيمايي 22 بهمن دعوت کرد.

دکتر روحاني با بيان اينکه در اين جلسه،مسايل مهم کشور، منطقه و برخي از مسايل بين المللي مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت ،اظهارداشت : مردم ايران اسلامي با حضور گسترده خود در راهپيمايي 22 بهمن نشان خواهند داد که با انقلاب اسلامي، امام راحل و مقام معظم رهبري يک ارتباط ناگسستني دارند.

رئيس جمهوري گفت: مردم ايران ، عزت و راه صحيح استقلال و حاکميت ملي را در سايه انقلاب اسلامي مي دانند و هر سال با شرکت گسترده خود در راهپيمايي 22 بهمن، اين موضوع را به نمايش مي گذارند.

دکتر روحاني افزود: در جلسه سران قوا ، مسائل مهم کشور از جمله مسايل اقتصادي و گام هايي که دولت در ماه هاي گذشته با حمايت قواي قضاييه و مقننه برداشته است ، مورد بحث قرار گرفت. در 10 ماه گذشته 20 هزار واحد صنعتي کوچک و متوسط فعال شده اند که اين به معناي حرکتي رو به جلو در مسير رونق اقتصادي در کشور است.

دکتر روحاني در ادامه به محورهاي مورد بحث در مسايل منطقه اي اشاره کرد و گفت: در اين نشست موضوعات مرتبط با عراق و سوريه و همچنين پيام اخير شوراي همکاري خليج فارس براي مذاکره و حل و فصل مسايل که توسط وزير خارجه کويت تقديم شده بود ، مطرح و بررسي شد.

رييس جمهوري اظهارداشت : ما همچنين در سطح بين المللي نيز شاهد برخي تهديدهاي لفظي هستيم که البته مردم ما با اين نوع تهديدها آشنا هستند و با مقاومت ، وحدت و انسجام خود پيوسته پاسخ هاي خوبي به اين تهديدها داده و خواهند داد.

دکتر روحاني گفت: مردم در راهپيمايي 22 بهمن نيز با حضور گسترده خود به اين تهديدها پاسخ لازم را مي دهند.

رييس مجلس شوراي اسلامي: حضور پرشور مردم در راهپيمايي 22 بهمن، به استقامت، پايداري و امنيت کشور معناي جديدي مي دهد

رييس مجلس شوراي اسلامي نيز در پايان اين نشست ، با بيان اينکه در اين جلسه بسيار خوب، درباره مسائل داخلي وحدت نظر وجود داشت، گفت: حل مسائل داخلي در ابعاد اقتصادي نيازمند وفاق در سطح قواي کشور است که بررسي و تحليل وجوه مختلف، به همکاري شايسته اجزاي مختلف قوا کمک مي کند.

دکتر لاريجاني با اشاره به اينکه مردم با حضور پرشور خود در راهپيمايي 22 بهمن امسال که جشن ملي براي همه ايران است، به استقامت، پايداري و امنيت کشور معناي جديدي مي دهند، تاکيد کرد: حضور مردم پاسخ گويايي به سخنان نادرست و برخي لفاظي ها است.

رييس قوه قضاييه: پيام جلسه، وحدت و هماهنگي سران قوا در پيشبرد اهداف انقلاب اسلامي و حل مشکلات مردم است

رييس قوه قضاييه نيز با تبريک و تهنيت فرا رسيدن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در 22 بهمن سال 1357 ، تاکيد کرد: برگزاري اين جلسه در آستانه 22 بهمن را به فال نيک مي گيريم که پيام آن، وحدت و هماهنگي سران قوا در پيشبرد اهداف انقلاب اسلامي و حل مشکلات مردم است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي