جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5488

 رهبر انقلاب اسلامي در سالروز بيعت تاريخي همافران با امام خميني
 مردم 22بهمن در خيابان‌ها جواب تهديدهاي آمريکا را خواهند داد 

 
حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار فرماندهان و کارکنان نيروي هوايي و قرارگاه پدافند هوايي ارتش با اشاره به تداوم حرکت مؤمنانه، مقتدرانه، منطقي و سرشار از اعتماد به نفس ملت عزيز ايران تأکيد کردند: اگر عقلانيت در ذيل اميد و توکل به خدا به‌کار گرفته شود، ياري پروردگار را به همراه مي آورد اما عقلانيت در سايه اعتماد به شيطان اکبر و قدرتهاي مادي، فقط به سراب مي رسد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري ، ايشان افزودند: اين آقاي تازه‌آمده در امريکا با حرفها و اقدامات خود، حرفهاي 38 ساله نظام اسلامي را درباره فساد همه‌جانبه دستگاه حاکم امريکا، علني و عريان در مقابل افکار عمومي قرار داده است و ملت ايران در روز 22 بهمن پاسخ اقدامات و تهديدات او را خواهند داد.

در اين ديدار که در سالروز بيعت تاريخي همافران با امام خميني در 19 بهمن 1357 انجام شد رهبر انقلاب اسلامي اين حادثه را حادثه اي تعيين کننده در تاريخ انقلاب اسلامي خواندند و افزودند: نيروي هوايي در دوران رژيم طاغوت يکي از نزديکترين بخش‌ها به نظام سياسي وابسته به امريکا بود اما رژيم طاغوت، در حالي‌که هيچ‌گاه تصور نمي‌کرد، از همين بخش سهمگين‌ترين ضربه را خورد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي خاطرنشان کردند: اصحاب انقلاب، مردم و حتي امام بزرگوار نيز اين واقعه عجيب را پيش‌بيني نمي‌کردند و اين حادثه در واقع مصداق «رزق لايُحتَسَب» يا روزي غيرقابل انتظار و غيرقابل محاسبه است که در قرآن کريم به آن اشاره شده است.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: درس و پيام حادثه نوزدهم بهمن سال 57 اين است که بايد همواره در کنار محاسبات ضروريِ عقلاني و مادي، محاسبات فراتر از مسائل مادي نيز در نظر گرفته شوند.

ايشان خاطرنشان کردند: در طول 38 سال بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ما در مسائل مختلف از جمله دفاع مقدس همواره شاهد ياري خداوند و اتفاقات خارج از محاسبات مادي بوده ايم.

رهبر انقلاب اسلامي لازمه سازندگي و بن‌بست‌شکني را اميد و توکل به خدا و به‌کار بستن عقلانيت در ذيل آن، دانستند و تأکيد کردند: اگر به جاي اين کار، به شيطانها بخصوص شيطان اکبر اعتماد کنيم و عقلانيت را در سايه اميد به شيطانها به‌کار ببنديم، نتيجه‌ي آن، سراب است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي عقلانيت و تدبير را در ديپلماسي، اداره کشور و ديگر امور، ضروري خواندند اما خاطرنشان کردند: اعتماد به شياطين و اميد بستن به کساني که با اصل وجود نظام و حاکميت اسلام مخالفند خطاي بزرگي است چراکه از اين کار خيري به کشور نمي‌رسد.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به سخنان رئيس جمهور جديد امريکا مبني بر ضرورت تشکر ايران از دولت اوباما گفتند: به هيچ وجه از آن دولت متشکر نيستيم زيرا با نيت فلج کردن ملت ايران و نظام اسلامي تحريم‌هاي سنگين را وضع کرد و البته به اين هدف نرسيد همچنان‌که هيچ دشمن ديگري نيز نخواهد توانست اين ملت بزرگ را فلج کند.

ايشان افزودند: چرا بايد از دولت قبلي امريکا تشکر کنيم، به‌خاطر تحريم‌هاي ضد ايراني؟ به علت ايجاد داعش؟ به دليل به آتش کشيدن منطقه در سوريه و عراق؟ و يا به علت نفاق و دورويي يعني «ابراز ارادت و همکاري در نامه خصوصي اما حمايت صريح و آشکار از فتنه پس از انتخابات 88»؟

رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: اينها مصاديق همان دستکش مخملين است که دولت قبلي امريکا روي پنجه آهنين خود کشيده بود.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به سخن رئيس جمهور جديد امريکا مبني بر اينکه ايرانيان بايد از من بترسند تأکيد کردند: ايراني از تهديد نمي ترسد.

ايشان با اشاره به راهپيمايي 22 بهمن در روز جمعه افزودند: مردم در روز 22 بهمن با حضور در خيابانها جواب اين حرفها و تهديدات را خواهند داد.

ايشان با لحني کنايه‌آميز افزودند: البته ما از اين آقاي تازه‌آمده متشکريم چرا که زحمت ما را کم کرده و با نشان دادن چهره واقعي امريکا، حرفهاي 38 ساله جمهوري اسلامي ايران را درباره فساد سياسي، اقتصادي، اخلاقي و اجتماعي دستگاه حاکم بر امريکا ثابت کرده است.حضرت آيت الله خامنه‌اي افزودند: رئيس جمهور جديد با حرفها و اقدامات خود در مبارزات انتخاباتي و روزهاي اخير، ماهيت واقعي امريکا را عريان در مقابل چشم مردم جهان به نمايش گذاشته و نشان مي دهد حقيقت امريکا چيست.

ايشان دستگيري و بازداشت يک کودک پنج ساله را مصداقي از حقوق بشر امريکايي برشمردند و افزودند: رحمت پروردگار بر امام بزرگوار که حقيقت امريکا را بارها و بارها در بيانات و نوشته‌هايشان گوشزد مي‌کردند و اصرار داشتند که ملت و مسئولان با شناخت ماهيت دشمن، از اعتماد به شيطان بزرگ پرهيز کنند که امروز حقانيت حرفهاي آن عزيز به عرش سفر کرده به روشني در جلوي چشمان همگان است.

فرمانده کل قوا در بخش ديگري از سخنان خود، با اشاره به نقش تعيين‌کننده نيروي هوايي ارتش در دورانهاي مختلف بعد از انقلاب از جمله در خنثي سازي کودتاي 1359، دوران دفاع مقدس و عمليات مهمي همچون والفجر 8 و کربلاي 5 و همچنين تجليل از تلاش‌هاي خستگي ناپذير شهيد سرلشکر ستاري گفتند: جهاد قطعه‌سازي و ابتکار و نوآوري، اولين بار در نيروي هوايي ارتش آغاز شد و نيروي هوايي در طول دفاع مقدس همواره روحيه بخش ملت ايران بود.

حضرت آيت الله خامنه‌اي، فرماندهان و کارکنان نيروي هوايي ارتش بخصوص جوانان اين نيرو را به ادامه مسير پرافتخار گذشته و کار و تلاش و ابتکار روزافزون توصيه کردند و افزودند: بايد با تقوا و توکل به خدا و با همت بلند، خلأها را پُر کرد.

رهبر انقلاب در پايان سخنانشان با تأکيد بر ادامه راه پر عزت و افتخارآفرين ملت ايران خاطرنشان کردند: نسل جوان گذشته کارهاي مهمي انجام داد و نسل جوان کنوني نيز اين امانت را پاسداري مي‌کند و مسير تحقق آرمانهاي انقلاب را ادامه خواهد داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي