جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5488

 ميز خبر 

 آموزش رفتارهاي مديريت پسابحران در برنامه‌ دانشگاه‌هاي پزشکي

معاون آموزشي وزارت بهداشت، آموزش رفتارهاي مديريت پسا بحران در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي را موضوعي بسيار با اهميت توصيف کرد و گفت: در زمينه آموزش رفتارهاي مديريت پسابحران در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور اقداماتي را انجام داده‌ايم که در آينده نزديک ابلاغ خواهيم کرد.

دکتر باقر لاريجاني در گفت و گو با ايسنا با اعلام اين مطلب اظهار کرد: آموزش رفتارهاي مديريت پسا بحران در دانشگاه‌ها موضوع بسيار با اهميتي است و وزارت بهداشت در اين زمينه در خردادماه سال 1389 برنامه آموزشي دکتراي تخصصي رشته سلامت در بلايا و فوريت‌ها در شوراي عالي برنامه‌ريزي را به تصويب رساند و اين رشته در حال حاضر در 8 دانشگاه علوم پزشکي کشور فعال است.

وي در ادامه گفت: در زمينه آموزش رفتارهاي مديريت پسا بحران در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کشور 3 برنامه آموزشي در مقطع کارشناسي ارشد با گرايش‌هاي پدافند غيرعامل، حوادث ترافيکي و تغذيه در حال تصويب و اجرا است.

معاون آموزشي وزارت بهداشت تصريح کرد: سرفصل‌هاي آموزشي هر 4 سال يکبار و به درخواست بورد تخصصي وزارت بهداشت بازنگري مي‌شوند.

برنامه اين دوره نيز در حال بازنگري است. اما مساله اين است که رشته‌هاي بين‌رشته‌اي نيازمند ارائه واحدهاي متنوعي هستند که طبق آئين‌نامه محدوديت‌هايي از نظر طول دوره تحصيلي وجود دارد و بسياري از موضوعات لازم است که به صورت دوره‌هاي کوتاه‌مدت و... آموزشي ارائه شوند.

دکتر لاريجاني اضافه کرد: درخصوص رفتارهاي مديريت پسابحران، دانش آموخته‌هاي متعددي در کشور وجود دارد اما استفاده از دانش‏آموخته‌ها و بازخورد آنها به صورت اصلاحاتي در قوانين، ساختارهاي مديريتي، آموزشي و عملکردهاي سازماني موضوعي دشوار و مستلزم هماهنگي‌هاي ملي و تصميم‌گيري‌هاي مديريت کلان است.معاون آموزشي وزارت بهداشت در پايان خاطرنشان کرد: در آموزش‌هاي تخصصي در مراحل بازيابي، بخش‌هايي از رفتارهاي مديريتي پسابحران آموزش داده مي‌شود و با توجه به تجارب اخير در کشور در حوادثي نظير سيل جنوب شرقي کشور، حادثه ساختمان پلاسکو و ريزش بهمن جاده چالوس و... در نظر داريم بخش‌هاي آموزش تخصصي در ارتباط با اين موضوع در کوريکولوم اين رشته‌ها گنجانده شود که البته در اين زمينه اقداماتي را در دست داريم و به زودي به طور وسيع پيگيري مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي