جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5488

 معاون راهداري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي کشور:
 ناوگان حمل و نقل عمومي کشور نوسازي مي‌شود 

 اروميه- يزدان پناه

معاون راهداري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي کشور گفت: نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي از اولويتهاي اساسي سازمان حمل و نقل جاده‌اي است.

عبدالهاشم حسن‎نيا در نشست بررسي مسائل مربوط به جاده و راه شهرستان ماکو با اشاره به فعاليت بيش از 600 هزار دستگاه در ناوگان حمل و نقل عمومي افزود: با توجه به عمر بالاي ناوگان حمل و نقل در کشور نوسازي اين ناوگان ضروري است.

وي همچنين با اشاره به ظرفيت منطقه آزاد ماکو براي نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي افزود: با استفاده از اين ظرفيت مي‌توان ناوگان عمومي را در منطقه آزاد ماکو به بهترين صورت نوسازي و تجهيز کرد.

معاون راهداري سازمان حمل و نقل جاده‌هاي کشور همچنين به فرسوده بودن ماشين آلات راهداري در منطقه آزاد ماکو اشاره کرد و گفت: با هماهنگي مناطقه آزاد ماکو مي‌توان دستگاههاي سنگين راهداري و راهسازي را به منطقه وارد کرد

نماينده شهرستانهاي ماکو چالدران شوط و پلدشت در مجلس شوراي اسلامي هم دراين جلسه با اشاره به امکانات نامناسب و فرسودگي ماشين‎آلات راهسازي اين شهرستانها خواستار مساعدت جدي مسئولان کشوري براي تأمين امکانات شد.

عين‎ا... شريف پور در ادامه با تاکيد بر اهميت بزرگراه بازرگان تبريز تصريح کرد: برابر هماهنگي و نشستهاي مشترک با وزير راه مقرر شد براي احداث بقيه اين بزرگراه از مرند تا بازرگان از ظرفيت بخش خصوصي در قالب کنسرسيوم استفاده شود.

فرماندار ماکو هم در اين نشست با اعلام اينکه شهرستان ماکو با داشتن 1500 کيلومتر جاده دومين شهر استان از لحاظ دارا بودن جاده به شمار مي‌رود گفت: کمبود امکانات راهسازي و فرسوده بودن آن‌ها مهم‌ترين مشکل راهداري در خدمات‏رساني و ساماندهي به اين جاده‌هاست.

عليزاده نيمه‏کاره مانده جاده يولاگلدي به زنگه و جاده معروف به شبکه افزود: بيش از 5 هزار خانوار روستايي از اين جاده‌ها تردد مي‌کنند که لازم است با مساعدت مسئولان راهداري هرچه سريعتر اعتبارات لازم براي اتمام اين جاده‌ها تخصيص يابد.

وي همچنين با اشاره به مشکلات مساکن مهر اين شهرستان خواستار توجه جدي به 2200 نفر از خانوارهاي زير کوهي در شهر ماکو و تخصيص زمين مناسب به آنها شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي