جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5488

 خبــر 

 افتتاح بيمارستان برکت امام خميني(ره) در ميانه

وزير بهداشت، درمان و آموزش و پزشکي و مديرعامل بنياد برکت، همزمان با پنجمين روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامي، بيمارستان برکت امام خميني(ره) ميانه را که توسط بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره)، تکميل و توسعه يافته افتتاح کردند.

به گزارش خبرنگار ما از ميانه، بيمارستان 96 تخت‌خوابي برکت امام خميني(ره) ميانه پس از تکميل و توسعه توسط بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره)، به بهره‌برداري رسيد.

اين بيمارستان با زيربناي 7 هزار و 800 مترمربع از سوي بنياد برکت، توسعه و تکميل و توسط دانشگاه علوم پزشکي تبريز، تجهيز شده است. مديرعامل بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در مراسم افتتاحيه‌ بيمارستان برکت امام خميني(ره) ميانه، از سرمايه‎گذاري 1070 ميليارد ريالي بنياد برکت براي تکميل 10 بيمارستان نيمه‎کاره کشور خبر داد.دکتر عارف نوروزي افزود: قرارداد تکميل 10 بيمارستان نيمه‎کاره که شامل يک هزار و 234 تخت بيمارستاني مي‌شد، با وزارت بهداشت منعقد شد. حجم سرمايه‌گذاري پيش‌بيني شده در مرحله‌ اول 96 ميليارد تومان بود که در آينده به 107 ميليارد تومان افزايش مي‌يابد.وي خاطرنشان کرد: به منظور احداث و تجهيز بيمارستان برکت امام خميني (ره) 15 ميليارد تومان هزينه شده است و ما به تعهدات‌مان در اين زمينه به‌طور کامل عمل کرديم.

با حضور معاون وزير راه و شهرسازي؛

5500 واحد مسکن مهر در خوزستان افتتاح شد

اهواز-خبرنگار آفرينش

با حضور معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل سازمان ملي زمين و مسکن و جمعي از مسئولان استاني به صورت همزمان 5500 واحد مسکن مهر خوزستان افتتاح شد.

اين واحدها با حضور حميدرضا عظيميان در محل پروژه 2000 واحدي مسکن نفت به صورت همزمان افتتاح شدند.

منوچهر رحماني مديرکل راه و شهرسازي خوزستان در اين باره اظهار کرد: 200 واحد از پروژه‌هاي مسکن سايت مسکن نفت اهواز افتتاح شد.

وي افزود: 5500 واحد مسکن مهر در شهرهاي اهواز، شوشتر، بهبهان، آبادان، شوش، بندرامام، ماهشهر، شوش، خرمشهر و دزفول ساخته و به بهره‌برداري رسيده‌اند.

رحماني تصريح کرد: تاکنون و با مجموع اين واحدها، تعداد 63 هزار و 138 واحد از مجموع 106 هزار واحد تعهد شده مسکن مهر استان به متقاضيان واگذار شده است.

معاون وزير در ادامه سفر خود به اهواز از بافت فرسوده و سکونتگاه‌هاي غير رسمي در مناطق منبع آب و حصيرآباد اهواز بازديد کرد و بعد از اين نيز قرار است به شوشتر سفر کند و از بافت فرسوده و تاريخي شوشتر و سايت مسکن مهر اين شهرستان بازديدي داشته باشد.

مديرعامل گمرک و ترانزيت منطقه آزاد ماکو:

درآمدها و هزينه‌هاي منطقه آزاد ماکو توسط ديوان محاسبات بررسي شد

اروميه- يزدان‎پناه

مديرعامل گمرک و ترانزيت منطقه آزاد ماکو گفت: درآمدها و هزينه‌هاي منطقه آزاد ماکو در سه سال گذشته توسط ديوان محاسبات بررسي و نتايج آن بدون مشکل گزارش شد.

اکبر نوبخت مناطق آزاد را ويترين شهرهاي کشور معرفي کرد و اظهار داشت: چنانچه مناطق آزاد به چرخه دولت بازگردد همانند 37 سال گذشته هيچ توسعه و راندماني نخواهد داشت.

مديرعامل گمرک و ترانزيت منطقه آزاد ماکو گفت: مناطق آزاد سبب محروميت‌زدايي مناطق مي‌شود اکنون بدون اينکه حتي يک متر از منطقه آزاد ماکو فروخته شود از مزايا و خدماتي که قانونگذاري شده است کسب درآمد مي‌شود و چنانچه اين درآمدها با دقت و به صورت برنامه‌ريزي شده صرف عمران و آباداني شود تحولي بزرگ در اين منطقه رخ خواهد داد.وي افزود: قانون اخير در برنامه ششم مشکلات حقوقي به بار خواهد داشت و اين کار با سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي که بر توسعه ترانزيت کالا در مناطق آزاد تاکيد دارد مغايرت مي‌کند.

نوبخت بيان کرد: اميد است که نمايندگان مجلس شوراي اسلامي اين قانون را قبل از تصويب به دقت بازبيني و مورد بررسي قرار دهند اما حتي در موقع تصويب آن نيز تأثير چنداني در روند کار منطقه آزاد ماکو نخواهد داشت چرا که منطقه آزاد ماکو براساس اساسنامه عمل مي‌کند و فرقي ندارد که مديريت ارشد آن بر عهده چه کسي باشد.

مديرعامل گمرک و ترانزيت منطقه آزاد ماکو خاطرنشان کرد: از افرادي که مدعي هستند مناطق آزاد تحت هيچ نظارتي نيستند درخواست مي‌کنم تا قانون مناطق آزاد را مرور کنند مگر ممکن است دولت بر يک شرکت دولتي که وابسته به دولت بوده و کل سهام از آن دولت است هيچ نظارتي نداشته باشد و آن را به حال خود رها کند.

وي اظهار داشت: سالانه نماينده 14 وزير از مناطق آزاد بازديد و امور را مورد بررسي قرار مي‌دهند و بودجه و حساب‌هاي منطقه آزاد حسابرسي و کنترل مي‌شود.نوبخت گفت: ديوان محاسبات در سه سال گذشته همه درآمدها و هزينه‌هاي منطقه آزاد ماکو را مورد بررسي قرار دادند و خوشبختانه هيچ مشکلي پيش نيامده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي