جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5488

 ميز خبر 

 تشريح وضعيت آسيب ديدگان از برف و سرما در افغانستان با 119کشته

وزارت امور وضعيت اضطراري افغانستان با انتشار گزارشي اعلام کرد که بر اثر بارش سنگين برف و سرما 119 نفر جان باخته و 89 تن ديگر نيز آسيب ديده اند.

به گزارش ايرنا، اين وزارتخانه با انتشار گزارشي که نسخه اي آن در اختيار ايرنا قرار گرفت، اعلام کرد که 190 منزل بطور کامل تخريب شده و 23 منزل ديگر نيز آسيب ديده است.

در گزارش افزوده شده است که در اين مدت 400 رأس دام نيز تلف شده و تلاش ها براي کمک رساني ادامه دارد. صخامت برف در 22 استان اين کشور از 80 سانتي تا 300 سانتي متر مي باشد که به وقت بيشتري براي بازگشايي راه ها نياز است.

در گزارش اعلام شد که براي آسيب ديدگان سرما و برف در استان نورستان امروز 2 فروند بالگرد با کمک هاي فوري به اين استان اعزام شده است.

براساس اين گزارش وزارت راه افغانستان نيز گفته است: در 2 شبانه روز گذشته 80 نفر را که در کوتل «حاجي گگ» استان باميان در راه مانده بودند نجات دادند.

اين وزارت افزود: 150 نفر در يک منطقه ديگر باميان، 30 نفر در استان «سرپل» و 500 نفر ديگر در در منطقه زابل که در محاصره برف مانده بودند، بدون هيچگونه آسيبي، نجات داده شدند.

انبار شرکت بافتينه ملاير در آتش سوخت

يک سوله انبار محصولات کارخانه بافتينه ملاير به طور کامل با محتويات داخل آن در آتش سوخت و سقف آن ريزش کرد.به گزارش ايرنا، فرماندار ويژه ملاير گفت: ساعت 4:28 دقيق صبح گذشته آتش سوزي در يکي از سوله هاي شرکت بافتينه ملاير به وقوع پيوست که يکي از سالن هاي انبار محصولات شرکت بافتينه از کارخانه هاي صنعتي اين شهرستان، دچار آتش سوزي شد.

عبدالعظيم رضايي در گفت گو با ايرنا با بيان اينکه مواد اوليه و محصولات توليدي اين شرکت بزرگ قابل اشتعال است و قدرت اشتعال زايي زيادي دارد افزود: به محض تماس کارکنان شرکت بافتينه ملاير با آتش نشاني در هشت دقيقه نيروهاي امدادي و آتش نشان ها به محل حادثه اعزام شدند و با تخريب ديوار سوله کار اطفا حريق انجام شد.

وي ادامه داد: با توجه به حجم آتش سوزي نيروي هاي امدادي از شهرستان هاي همجوار فراخوان شدند اما تا قبل از رسيدن نيروها پس از گذشتن 1.5 ساعت آتش مهار شد.

وي تصريح کرد: همه محصولات موجود در انبار از بين رفت و سوله به طور کامل تخريب شد و تمام آهن آلات و سقف سوله به واسطه قدرت اشتعال و درجه حرارت بالا دچار ريزش شد.

فرماندار ملاير با بيان اينکه اين آتش سوزي تلفات جاني نداشته است افزود: اما محصولات توليدي انبار به طور کامل از بين رفته است و علت حادثه هنوز مشخص نيست.وي اظهار کرد: کارشناسان در حال بررسي موضوع هستند و به نظر مي رسد که اتصال برق موجب بروز اين حادثه آتش سوزي شده است.

رضايي گفت: اين واحد بزرگ صنعتي در زمينه توليد محصولات نبافته چند لايه ، پارچه هاي چند لايه اسپان باند و لباسهاي بيمارستاني فعاليت دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي