جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5488

 خبرنامه  

 پيوس:

پرسپوليس نبايد استقلال را دست‌کم بگيرد

فرشاد پيوس پيشکسوت تيم فوتبال پرسپوليس درباره دربي روز يکشنبه، گفت: به هر حال دربي براي هواداران پرسپوليس فوق العاده مهم است. در همين لحظه بازيکنان و کادرفني تيم بايد پيروزي برابر تراکتورسازي را فراموش کرده و به بازي مقابل استقلال فکر کنند. درست است که اين روزها وضعيت پرسپوليس در ليگ بسيار خوب است اما داربي هميشه متفاوت بوده است. استقلال تيم ترسناکي است که کم کم از انتهاي جدول بالا آمده و به سمت صدر جدول حرکت مي‌کند. من فکر مي کنم پرسپوليس بايد از اين تيم بترسد و نبايد استقلال را دست کم بگيرد البته برانکو به عنوان يک مربي بين‌المللي تجربه کافي را در داربي‌ها دارد و مطمئنا اهميت اين ديدار را مي‌داند. من اميدوارم تيم ما همانگونه که مقابل تراکتورسازي نتيجه خوبي گرفت مقابل استقلال هم به پيروزي برسد.

وي در پايان درباره حضور پرسپوليس در ليگ قهرمانان آسيا هم گفت: بازي در آسيا با ليگ ايران متفاوت است. تيم‌هاي عربي و آسيايي گاهي يک بازيکن جذب مي‌کنند که هزينه جذب آن بازيکن به اندازه بودجه يک فصل پرسپوليس است بنابراين بازي کردن با الهلال و تيم‌هاي آسيايي فوق‌العاده است. من اميدوارم پرسپوليس روند خوبش در آسيا را ادامه بدهد اما برانکو بايد هر چه زودتر تيمش را با جذب يکي دو بازيکن تقويت کند تا مشکلي در اين بازي‌ها برايش به وجود نيايد. مطئمنا اين تيم مي‌تواند امسال به جمع هشت تيم برتر صعود کند و سال آينده به رده‌هاي بالايي ليگ قهرمانان آسيا برسد.

سرمربي سابق تيم ملي بسکتبال:

از شکايت ايران تعجب کردم

در شرايطي که فدراسيون بسکتبال ايران تاکيد داشت، قرارداد با ديرک باوئرمن آلماني چهار ساله بوده و اين مربي حق فسخ قرارداد را نداشته‌ است، اين مربي آلماني در گفت‌وگويي درباره قراردادش توضيح داد و تاکيد کرد که بندي در قراردادش بوده که امکان فسخ وجود داشته‌ است.

باوئرمن درباره جدايي‌اش از ايران اظهار کرد: اواخر ماه گذشته ميلادي من پيشنهادي از آلمان داشتم. آن شرايط که دختر کوچکم نيز از دوري من خسته بود و شرايط سختي داشت، باعث شد تا من براي خانواده‌ام اين تصميم را بگيرم. تصميم بسيار دشواري هم بود اما هر کس که فرزندي داشته باشد، درک مي‌کند که من چه شرايطي داشتم. وقتي با او حرف مي‌زدم مي‌ديدم که گريه مي‌کند و براي همين پيشنهاد آلمان را قبول کردم.

او در پاسخ به اين سوال که قراردادش چهار ساله بوده يا سه ماهه، بيان کرد: قرارداد من کاملا حقوقي و بدون مشکل بود و نقصي نداشت. در آن نيز بندي وجود داشت که مي‌توانستم هر وقت که خواستم، قرارداد را فسخ کنم. وقتي شنيدم که از من شکايت شده تعجب کردم.

آيا هدف ايبراهيموويچ آقاي گلي است؟

زلاتان ايبراهيموويچ فصل نخست حضور خود در ليگ برتر انگليس را پشت‌سر مي‌گذارد. اين بازيکن سوئدي عملکرد درخشاني در ترکيب منچستريونايتد داشته و از بهترين هاي ليگ جزيره در فصل جاري بوده است. او با وجود اينکه 35 سال دارد، توانسته است 15 گل به ثمر برساند و اين شانس را داد تا آقاي گل هم بشود.

ايبراهيموويچ از هدف بزرگ خود با منچستريونايتد در فصل جاري سخن به ميان آورد و گفت‌: يک هدف بزرگ در سر دارم ولي آن را در شرايط کنوني بيان نمي‌کنم. براي رسيدن به اين هدف بزرگ از جان مايه مي‌گذارم و نهايت تلاش خود را به کار مي‌گيرم.

به احتمال خيلي زياد مهاجم سوئدي شياطين سرخ مي‌خواهد در ليگ جزيره هم عنوان آقاي گلي را به دست آورد. او با صدر جدول گلزنان تنها يک گل فاصله دارد. روملو لوکاکو با چهار گلي که در ديدار اخير اورتون به ثمر رساند، با 16 گل در صدر جدول بهترين گلزنان جاي دارد.

ناظم الشريعه در بين 10 مربي برتر جهان

سايت فوتسال پلنت اسامي 10 مربي برتر جهان را براي کسب عنوان برترين مربي در سال 2016 اعلام کرد که نام سيد محمد ناظم الشريعه سرمربي فوتسال ايران در اين فهرست به چشم مي‌خورد.

ناظم الشريعه در اين باره اظهار کرد: اين افتخاري است که نصيب من و فوتسال ايران شده است. هميشه گفته‌ام که نماينده تمام مربيان ايراني در تيم‌ ‌ملي هستم. اگر افتخاري کسب مي‌شود ابتدا براي ورزش ايران و سپس مربيان فوتسال است. قرار گرفتن من در بين 10 مربي برتر نيز از همه مهم‌تر به بازيکنان تعلق دارد. اين افتخار در سال‌هاي گذشته نيز نصيب مربيان ديگري از ايران شده و من هم مثل آنها خوشحالم.

ناظم الشريعه همچنين در پاسخ به اين پرسش که از 10 ايراني که حق راي در اين نظرسنجي را دارند انتظار دارد به او راي دهند يا نه؟ گفت‌: انتظاري از هيچ کسي ندارم و هر کسي که صلاحيت انتخاب را دارد بايد انتخاب کند، اما هر افتخاري که کسب شود براي ايران خواهد بود. ضمن اين که انتقادهايي هم به ليست منتشر شده وجود دارد. به عنوان مثال وقتي بررسي مي‌کنيم مي بينيم که سرمربي ويتنام تنها موفق شده اين تيم را به جام جهاني بياورد و تيمش 10 گل از ما دريافت کرد. مي‌توان با آناليز اين ليست راي‌هاي بهتري داد.

مصطفي هاشمي:

چرا همه چيز به ضرر ما اتفاق مي‌افتد

مصطفي هاشمي سرمربي تيم بسکتبال شيميدر تهران بعد از شکست 85 بر 82 تيمش برابر پتروشيمي اظهار کرد: برد و باخت جزوي از ورزش است و من بعد از اين همه سال متوجه شدم که در ورزش يک تيم مي‌برد و يک تيم‌ مي‌بازد. نکته اينجا است که در زمان باخت من به عنوان مربي اشتباه مي‌کنم و نمي‌توانم در لحظه‌هاي حساس تيمم را مديريت کنم و در نهايت نتيجه را واگذار مي‌کنم. اين نگاه منطقي است اما همانطور که من و بازيکنانم اشتباه داريم اشتباه داوري هم وجود دارد. ورزش ذاتش برد و باخت است اما مساله من اين است که چرا همه چيز بايد به ضرر ما اتفاق بيفتد؟سرمربي شيميدر ادامه داد: ناظر مسابقه آقاي آوانسيان بود و من در سلامت او شکي نداشتم. نمي‌دانم مشکل من هستم؟ احساس مي‌کنم که من در بسکتبال ايران زيادي هستم. هرکاري مي‌کنم همين است. مگر مي‌شود همه سوت‌ها به ضرر تيم من باشد؟ من چقدر بگويم؟ مي‌دانم اتفاقي نمي‌افتد اما فدراسيون فيلم بازي را نگاه کند. شايد از قيافه من خوششان نمي‌آيد. فيلم را ببينند بگويند هاشمي اشتباه مي‌کني. با اين کار من را روشن کنند اما با شعور مردم بازي نکنند. وقتي خطاي عمد روي بازيکن من گرفته نمي‌شود،‌ بازيکن من را هل مي‌دهند سوت زده‌ نمي‌شود يا بسياري از اتفاق‌هاي ديگر، وقتي اين‌ها جمع شود مشخصا روي نتيجه نهايي تاثير مي‌گذارد. اگر هم مشکل با رفتن من حل مي‌شود بگويند که بروم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي