جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5494

 خبر 

 گوترش تصميم دارد نماينده سازمان ملل در يمن را برکنار کند

يک منبع در سازمان ملل از تصميم قطعي دبيرکل اين سازمان جهت تغيير برخي از نمايندگان سازمان ملل در منطقه خبر داد.

به گزارش ايسنا، يک منبع در سازمان ملل در مصاحبه با الميادين اعلام کرد که آنتونيو گوترش، دبيرکل سازمان ملل تصميم قطعي را براي تغيير تعدادي از نمايندگان اين سازمان در کشورهاي منطقه از جمله اسماعيل ولد الشيخ احمد، نماينده سازمان ملل در امور يمن گرفته است.

ارتش سوريه تاسيسات گازي حيان و جحار در شرق حمص را آزاد کرد

ارتش و نيروهاي مسلح سوريه تاسيسات گازي حيان و جحار در شرق حمص را پاکسازي کردند.

به گزارش خبرگزاري رسمي سوريه(سانا) يک منبع آگاه نظامي گفت: ارتش و نيروهاي مسلح با پشتيباني نيروهاي مقاومت، در يک عمليات گسترده ميدان نفتي حيان در شرق حمص را از تروريست هاي داعشي بازپس گرفتند.وي افزود: يگان هاي مهندسي ارتش سوريه هم اکنون درحال خنثي سازي بمب ها و تله هاي انفجاري کار گذاشته شده از سوي تروريست هاي داعشي هستند.

تاسيسات گازي حيان بزرگترين واحد توليد گاز در سوريه است و روز 20 دي ماه گروه تروريستي داعش مرکز کنترل آن را بمبگذاري و منفجر کرد.ارتش سوريه در ادامه پيشروي ها خود در استان حمص، بر ايستگاه گازي جحار در غرب شهر تدمر و شرق ميدان گازي حيان نيز مسلط شد.

ترزا مي طومار لغو سفر ترامپ به انگليس را رد کرد

دولت ترزا مي، نخست وزير انگليس رسما طومار اينترنتي تقاضا براي لغو سفر رسمي دونالد ترامپ به اين کشور را رد کرد.

به گزارش شبکه اي.بي.سي، دولت انگليس در پاسخ رسمي به اين طومار اعلام کرد: ديدگاه‌هاي قاطع مردمي که اين طومار را امضا کرده‌اند تصديق مي‌کند اما بايد با ادب کامل اجازه سفر رسمي دونالد ترامپ داده شود.اين طومار بيش از 1.8 ميليون امضا جمع کرده و استدلال کرده بود سفر ترامپ باعث شرمساري ملکه انگليس خواهد شد.

هيات هاي روسي و سوري وارد آستانه شدند

هيات هاي روسيه و دولت سوريه براي از سرگيري سومين دور مذاکرات سوري در آستانه که قرار است با نمايندگان گروههاي مسلح مخالف انجام گيرد، وارد پايتخت قزاقستان شدند.

به گزارش ايرنا، در اين ديدار هم مانند دو دور قبلي، محور اصلي اجراي آتش بس فراگير در سوريه و راهکارهاي آن است.بنا به اعلام خبرگزاري اسپوتنيک، غيرت عبدالرحمانوف وزير امور خارجه قزاقستان اعلام کرد که اکنون منتظر ورود هيات ايران و اردن هستيم تا مذاکرات از سر گرفته شود.پيشتر هم اعلام شده بود که آمريکا مانند نشست نخست، نقش ناظر را در مذاکرات سوري-سوري بر عهده دارد.سرگئي لاوروف وزير امور خارجه روسيه نيز در مسکو، گفت: نشست دو روزه آستانه 3 در پايتخت قزاقستان، در برگيرنده هدف گذاري هاي تهران، مسکو و آنکارا بانيان اين مذاکرات است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي