جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5494

 خبرهاازعالم علم 

 استفاده از مواد مفيد موجود در پوست سبز پسته در صنايع دارويي

محققان علوم و مهندسي صنايع غذايي دانشگاه تربيت مدرس تهران موفق شدند با استفاده از فناوري نانوکپسوله کردن، از ترکيبات مفيد موجود در پوست سبز پسته در توليد نگهدارنده طبيعي مواد غذايي بهره بگيرند. اين پژوهش که در مقياس آزمايشگاهي انجام شده است، علاوه بر صنايع غذايي، در صنايع توليد مواد دارويي و آرايشي بهداشتي نيز کاربرد خواهد داشت.

به گزارش ستاد ويژه توسعه فناوري نانو،پوست سبز خارجي پسته، حدود 10 درصد وزن آن را تشکيل مي‌دهد. اين ميوه سالانه به‌صورت انبوه در کشور توليد مي‌شود. طبق گزارش‌هاي سازمان خواربار و کشاورزي سازمان ملل متحد، ايران در سال 2013 به‌عنوان بزرگ‌ترين توليدکننده‌ي پسته در جهان معرفي شد. پوست پسته غني از ترکيبات زيست فعال به‌ويژه ترکيبات فنولي است که اثرات ضداکسايشي، ضد ميکروبي و سلامت بخشي آن‌ها تأييد شده است.

دکتر محسن برزگر ضمن بيان مطالبي در خصوص معايب اضافه کردن مستقيم ترکيبات فنولي به مواد غذايي ادامه داد: «اضافه کردن ترکيبات فنولي به مواد غذايي به‌صورت مستقيم موجب افت کيفي از جمله ايجاد طعم قابض، رنگ نامطلوب و تغيير ويژگي‌هاي حسي مواد غذايي مي‌شود. در اين پژوهش سعي شده است با نانوکپسوله اين ترکيبات محدوديت‌هاي موجود در راه استفاده از ترکيبات فنولي موجود در پوست پسته رفع گردد.»

وي افزود: «در اين طرح به‌منظور نانوکپسوله کردن ترکيبات فنولي، از ليپوزومهاي بر پايه لستين سويا استفاده شد. اين حامل ها به دليل دارا بودن همزمان خاصيت آب‌دوستي و چربي‌دوستي ترکيبات فنولي را در خود حفظ نموده و از تغييرات محيطي، شيميايي و شرايط حاکم بر دستگاه گوارشي حفظ مي‌کنند.»

وي در خصوص برخي از خواص نامطلوب ترکيبات فنولي اظهار داشت: «ترکيبات فنولي قابليت برهم کنش بالايي با ديگر مواد غذايي مانند پروتئين‌ها دارند که اين موضوع موجب افت عملکردي اين ترکيبات مي‌شود. از طرفي قابليت دسترسي زيستي، حلاليت و پايداري اين ترکيبات پايين است و فقط بخش کوچکي از ترکيبات فنولي به دليل زمان اقامت کوتاه در معده، نفوذپذيري و حلاليت کم در روده،‌ در دسترس باقي مي‌مانند. بنابراين به‌منظور بروز فعاليت ضدميکروبي و ضد اکسايشي و عملکرد بهينه آن ترکيبات، نياز به استفاده از غلظت‌هاي بسيار بالايي از آن‌هاست. يکي از راه کارهاي غلبه بر اين مشکلات، استفاده از فناوري نانوکپسوله کردن و حفاظت از آن‌هاست.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي