جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5494

 خبـــرنامه 

 حاج‌رضايي:

نتيجه مهماني تصنعي حوادث پايان دربي بود

اميرحاج رضايي کارشناس فوتبال با بيان اينکه در هيچ کجاي دنيا پيش از داربي ضيافت مشترک برگزار نمي‌شود، تاکيد کرد: کسي نمي‌تواند چنين موضوعي را مثال بزند. اين موضوع با اصل فوتبال در تناقض است. رينوس ميشل سرمربي سابق تيم ملي آلمان، گفت که فوتبال جنگ بدون تيراندازي است و قواعد خاص خودش را دارد. در فوتبال همديگر را مي‌زنند اما مصدوم نمي‌کنند. اين اتفاقات ليگ برتر را از جذابيت مي‌اندازد. فوتبال يک جنگ تمام عيار است و اين مهماني‌هاي تصنعي براي افزايش دوستي‌ها بي‌فايده است. فرجام اين اتفاقات را در پايان دربي مشاهده کرديد. تمهيداتي که به قول خودشان تدبير بود، نتوانست بازدهي داشته باشد.

او ادامه داد: خوشحالم يک دربي ناب را مشاهده کرديم. صحنه‌هاي جذاب، درگيري، دعوا و... را مشاهده کرديم در هيچ کجاي دنيا فوتبال پاستوريزه نيست و در همه بازي‌ها درگيري و خشونت وجود دارد. هيچ کجاي دنيا کارهاي ما را تکرار نمي‌کنند. در کجاي دنيا بازيکنان قبل از بازي با هم ماچ و بوسه مي‌کنند و با هم دست مي‌دهند؟ شايد در آخر بازي به قدري که 30 ثانيه هم طول نمي‌کشد با هم خوش و بش کنند و سپس به دنبال کار خودشان مي‌روند. ما بايد اين را ياد بگيريم. يک سري آدم که فقط دنبال نمايش و ديده شدن هستند، اين کارها را راه مي‌اندازند. البته بايد اين را هم متذکر شوم که همه مشکلات ما مربوط به فدراسيون فوتبال نيست و باشگاه‌ها، جامعه فوتبال و بخصوص حوزه فرهنگي در اين موضوع دخيل هستند.

اسرار بازي خادم‌الشريعه توسط مربي‌اش لو رفته بود؟

مهرداد پهلوان زاده رييس فدراسيون شطرنج در خصوص حذف سارا خادم الشريعه از مسابقات قهرماني زنان جهان در تهران گفت:

رابين مربي خادم الشريعه که مدت ها با او کار مي کند متاسفانه مربي آنيش‌گيري همسر سوپيکو(همسر رقيب گرجستاني خادم الشريعه) نيز است. به نظر مي رسد تمام اسرار بازي سارا را او لو داده بود. کار سارا سخت بود زيرا ترس سارا از اين اتفاق کار را سخت تر کرد. زيرا اسرار بازي شطرنج بازان را مربي ها بهتر از حتي خود بازيکن مي دانند. واهمه اين که رابين روش بازي را لو داده باشد خادم الشريعه را بهم ريخت.

پهلوان زاده ادامه داد: البته سارا مثل هميشه جنگنده نبود و در فرم دلخواهش قرار نداشت و به نظرم ما ساراي هميشگي را نديديم. آتوسا هم با رقيب قدرتمندي رو به رو بود و رقيبش نفر بيستم جهان بود. در هر صورت مسابقات ورزشي همين است و برد و باخت دارد. اما خيلي بدشانس بوديم که در کشور خودمان نتيجه نگرفتيم. براي ما خيلي مهم بود که بازيکنانمان نتيجه بگيرند.

وي همچنين گفت: ميترا حجازي پور واقعا خوب کار کرد و با اين که رقيبش خيلي قوي تر از خودش بود چهار بازي را برد. از بازيکني که ريتينگ خيلي بالاتر دارد امتياز گرفتن سخت است. او با بدشانسي در بازي پاياني نتيجه را از دست داد و واقعا لياقت صعود را داشت.

توافق شهباززاده با نفت تهران

سجاد شهباززاده پس از مذاکره با مسئولان نفت تهران به توافق با اين باشگاه رسيد و بزودي قرارداد نهايي خود را با اين باشگاه امضا مي‌کند.

اين بازيکن در ابتداي نيم فصل به تراکتورسازي پيوست که پس از محروميت اين تيم از نقل و انتقالات زمستاني، قراردادش را با اين باشگاه فسخ کرد و در حال حاضر به صورت بازيکن آزاد قصد پيوستن به نفت تهران را دارد.

تقدير فدراسيون جهاني واليبال براي برگزاري مسابقات واليبال در برف

فدراسيون جهاني واليبال از ايران به دليل برگزاري مناسب رقابت هاي واليبال در برف تقدير و تشكر كرد.

مارتين کازورم، نماينده فدراسيون جهاني واليبال پس از پايان رقابت هاي واليبال در برف که براي اولين‌بار در آسيا و به ميزباني پيست اسکي ديزين برگزار شد، با اهداي جامي بلورين از حميدرضا تفته نماينده ايران و رئيس ستاد برگزاري اين مسابقات تشكر و قدرداني كرد. مسابقات واليبال در برف روزهاي 24 و 25 بهمن ماه به ميزباني پيست اسكي ديزين برگزار شد و در پايان تيم روسيه عنوان قهرماني را به خود اختصاص داد.

در اين مسابقات علاوه بر دو تيم داخلي، تيم هاي روسيه، المان، چك، اسلووني، لهستان و ايتاليا حضور داشتند. نکته جالب توجه اين مسابقات آنجا بود که ديدار افتتاحيه آن در ارتفاع 2650 متر بالاتر از سطح دريا برگزار شد تا يك ركورد بين المللي به نام ايران ثبت شود.

يوفا پيش بيني کرد

بارسلونا فاتح ليگ قهرمانان مي‌شود

مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان در حالي آغاز ‌شد. اتحاديه فوتبال اروپا (يوفا) فصل گذشته توانست به درستي قهرماني رئال مادريد را پيش‌بيني کند، پيش‌بيني که با پيروزي تيم تحت هدايت زين‌الدين زيدان برابر اتلتيکو مادريد در ميلان محقق شد.

امسال اما يوفا پيش با توجه به ارزيابي‌ چند عامل، پيش بيني کرده است که بارسلونا قهرمان مهمترين تورنمنت باشگاهي دنياي فوتبال خواهد شد. برخي از اين عوامل به شرح زير هستند:

صدرنشيني در مرحله گروهي: بارسلونا اين فصل در رقابت با منچسترسيتي به عنوان تيم اول گروهش صعود کرد و از اين حيث شانس خود را براي قهرماني نسبت به تيم‌هايي مانند رئال مادريد، سويا، پاري‌سن‌ژرمن و ديگر تيم‌هايي که در گروه‌شان دوم شدند،افزايش داد.

تعادل در خط تدافع: بررسي تاريخ فصول اخير ليگ قهرمانان اروپا نشان مي‌دهد که خط دفاعي تيم قهرمان بهترين خط دفاعي تورنمنت نبوده است. از سال 2003 هرگز آن تيمي که در مرحله گروهي کمترين گل خورده را داشته است - امسال اتلتيکومادريد و يوونتوس چنين وضعيتي دارند - هرگز قهرمان ليگ قهرمانان نشده‌اند.

پيشينه: قهرماني سال 2012 چلسي در ليگ قهرمانان اروپا تنها مورد در 19 فصل اخير ليگ قهرمانان است که يک باشگاه اولين قهرماني‌اش در مهمترين تورنمنت يوفا را جشن مي‌گيرد. در واقع بسياري از تيم‌هاي راه يافته به مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان فصل جاري، به دنبال کسب اولين قهرماني‌شان هستند که اين موضوع شامل حال آرسنال، اتلتيکومادريد، لسترسيتي، بايرلورکوزن، منچسترسيتي، موناکو، ناپولي، پاري‌سن‌ژرمن و سويا مي‌شود و شانس آنها با توجه به آمارهاي فصول گذشته براي اين کار کم است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي