جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5496

 خبــر 

 فرمانده انتظامي شهرستان بهارستان خبر داد؛

دستگيري سارقان منزل با 10 فقره سرقت در بهارستان

بهارستان-ذبيح اله اصغري

فرمانده انتظامي شهرستان بهارستان از دستگيري سارقان حرفه‎اي منازل با 10 فقره سرقت خبر داد.به گزارش خبرنگار ما واحد نورمحمدي گفت: در پي وقوع چند فقره سرقت منزل در شهرستان بهارستان، شناسايي و دستگيري سارق و يا سارقان در دستور کار ماموران پليس آگاهي اين قرار گرفت. وي افزود: ماموران پليس با انجام يک‌سري اقدامات اطلاعاتي موفق به شناسايي سارق در شهرستان بهارستان شدند. فرمانده انتظامي شهرستان بهارستان با اشاره به اينکه ماموران با هماهنگي مقام قضايي متهم را در عملياتي غافلگيرانه در مخفيگاهش دستگير کردند، گفت: با اعترافات سارق دستگير شده همدست وي نيز در عملياتي غافلگيرانه دستگير شد.وي ادامه داد: در تحقيقات و بازجوييهاي انجام شده از سوي پليس، متهمان به 10 فقره سرقت منزل در شهرستان بهارستان اعتراف کردند. فرمانده انتظامي شهرستان بهارستان در پايان بيان داشت: متهمان دستگير شده پس از تشکيل پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضايي گرديد.

سرمايه‌گذاري 7 هزار و 251 ميليارد توماني براي محروميت‌زدايي در استان‌ها

تاکنون 7 هزار و 251 ميليارد تومان در بخش‌هاي توانمندسازي اقتصادي، امور زيربنايي، آموزشي، فرهنگي و مذهبي، حوزه‌ سلامت و خدمات مالي حمايتي به محرومان در مناطق محروم و کمتر توسعه‌يافته کشور سرمايه‌گذاري شده است.

مديرعامل بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) با اعلام اين خبر افزود: از اين مبلغ، 5486 ميليارد تومان در حوزه‌ توانمندسازي اقتصادي و کارآفريني، 485 ميليارد تومان در اجراي طرح‌هاي زيربنايي و عمراني، 425 ميليارد تومان در زمينه توسعه‌ فضاهاي آموزشي، 80 ميليارد تومان براي ساخت مراکز فرهنگي و مذهبي، 365 ميليارد تومان براي ارايه‌ خدمات سلامت الکترونيک، بيمه، مالي و حمايتي و 410 ميليارد تومان براي ساخت و تکميل بيمارستان‌هاي مناطق محروم هزينه شده است.دکتر عارف نوروزي با اشاره رفع کامل نيازهاي 2 هزار روستا در اثر اين سرمايه‌گذاري تصريح کرد: ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در نتيجه اقدامات محروميت‌زدايي خود از طريق بنياد برکت، جمعيتي نزديک به 4 ميليون و 200 هزار نفر را در 4088 روستا، 693 بخش و 322 شهرستان در 31 استان کشور، تحت تأثير خدمات ارزش‌آفريني اجتماعي قرار داده است. علاوه بر 2 هزار روستاي يادشده نيازهاي بيش از 2 هزار روستاي ديگر را بين 50 تا 75 درصد برطرف نموده است.

کسب رتبه برتر کشوري مدارس شهريار در پورتال همگام

شهريار - برزگر

مدير آموزش و پرورش شهرياراز کسب رتبه برتر کشوري مدارس شهريار در پورتال همگام خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما و دفتر اطلاع‌رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهريار، مدير آموزش و پرورش شهريار از کسب رتبه برتر مدارس ابتدايي آيين تربيت بهشت پيام نور و مهر با اخذ امتياز کامل در پورتال همگام از بين کل مدارس شهرستانهاي استان تهران خبر داد.

وي اظهار کرد: هدف پورتال و سايت همگام درراستاي دسترسي سريع به اطلاعات براي کليه کاربران در کليه سطوح است به گونه‌اي که نياز به تخصص خاصي وجود نداشته و هر شخصي با هر درجه از توانايي مي‌تواند از آن استفاده کند.مدير آموزش و پرورش شهرستان شهريار بيان کرد: سايت همگام داراي سه پنل مختلف است که شامل پنل دانش‌آموز، معلم و مدير سايت مي‌شود، عملکرد مديريت سايت به گونه‌اي که بايد بستر کار را براي معلمان و دانش‌آموزان فراهم آورد.وي تصريح کرد: با وارد کردن يکسري اطلاعات از جمله برنامه‌هاي کلاسي که نخستين گام در فعال کردن سايت بعد از معرفي کاربران و گرفتن گذرواژه است، بعد از اينکه برنامه کلاسي ثبت شد معلم هر کلاس مي‌تواند در پنل خود نمرات را ثبت کند که به صورت ماهيانه اين فعاليت توسط معلمان انجام مي‌شود.

مدير آموزش و پرورش شهرستان شهريار اظهار کرد: اميدواريم سايت همگام تنها به موارد مربوط به کسب امتياز محدود نشود و مدارس در پويا بودن سايت فعاليت کنند تا به طور واقعي در مدرسه‌ها بتوانيم از آن استفاده کنيم و اين‌گونه اهداف سايت همگام محقق خواهد شد.

مديرکل کتابخانه‌هاي عمومي استان گلستان عنوان کرد؛

افتتاح کتابخانه عمومي اينچه‎برون در دهه فجر

گرگان-قهرمان

رضا قوانلو از افتتاحيه کتابخانه عمومي شهيد امنيت‌خواه اينچه‌برون در دهه فجر خبر داد.رضا قوانلو از افتتاح کتابخانه شهري اينچه‌برون با حضور طيار نماينده مردم گنبد، کريمي فرماندار ويژه گنبد، شجاعي رياست فرهنگ و ارشاد گنبد و نقي‌نسب رئيس اداره کتابخانه‌هاي عمومي شهرستان خبر داد. مديرکل کتابخانه‎هاي عمومي استان گلستان با اشاره به اين که اين کتابخانه چندين سال در وضعيت نامشخصي قرار داشت گفت: با راهنماييهاي والي‎نژاد، مديرکل عمراني نهاد و پيگيريهاي اداره کل کتابخانه‎هاي عمومي استان گلستان اين کتابخانه به بهره‎برداري رسيد.رضا قوانلو در ادامه افزود: در ايام دهه فجر برنامه‎هاي متنوع فرهنگي را در کتابخانه‏هاي عمومي شهري و روستايي برگزار کرديم.مديرکل کتابخانه‎هاي عمومي استان گلستان در رابطه با فعاليتهاي صورت گرفته ادامه داد : قصه‎گويي، قصه‎نويسي، شعارنويسي، نقاشي روي بادبادک، شعرخواني، وکاردستي براي اعضاي بخش کودک، بازديد از کتابخانه‎ها، ديدار با کتابداران توسط مديرکل، مسابقه ورزشي فوتسال، واليبال و دارت براي همکاران، توزيع پوستر و انعقاد تفاهمنامه همکاري با دادگستري استان و... از جمله اقدامات انجام گرفته در کتابخانه‎هاي عمومي اعم از روستايي و شهري در گلستان بوده است.

برگزاري 7نمايشگاه محوري طرح جابر بن حيان در شهريار

شهريار - برزگر

معاون آموزش ابتدايي از برگزاري 7نمايشگاه محوري طرح جابر بن حيان در سطح شهرستان شهريار خبر داد.آقاخاني درادامه افزود: به جهت گسترده بودن تعداد پروژه‌هاي علمي دانش‌آموزان قبل از برگزاري نمايشگاه منطقه‌اي در هفت محور شهرستان شهريار نمايشگاهي برگزار و برترينها در نمايشگاه منطقه‌اي حضور خواهند يافت.وي با تاکيد بر حضور فيزيکي داوران و رعايت عدالت در نمايشگاههاي موردنظر از فکرجديد، ايده نو و خلاقيت به عنوان معيارهاي انتخاب پروژه‌هاي برتر نام برد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي