جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/11/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5496

 هفته 22 ليگ برتر فوتبال
 پرسپوليس احيا شد استقلال همچنان مي تازد 

 
آفرينش- پرسپوليس پس از شکست در دبي هفته قبل، توانست در ديداري حساس سپاهان را شکست دهد تا احيا شود و به صدرنشيني اش ادامه دهد. استقلال هم همچنان روي نوار برد گام برمي دارد و با برتري مقابل ذوب آهن سومي اش در جدول را تثبيت کرد.

پرسپوليس برنده بازي پنالتي ها

ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و سپاهان از هفته 22 رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال ايران با برتري دو بر يک تيم سرخ‌پوش به پايان رسيد.

براي پرسپوليس مهدي طارمي و رامين رضاييان (پنالتي) گلزني کردند و تک گل سپاهان را طالب ريکاني (پنالتي) به ثمر رساند.

نيمه نخست:

در اين نيمه پرسپوليس بر توپ و ميدان مالک بود اما تنها يک بار و آن هم در دقيقه نخست بود که فرصت مسلم گلزني را به دست آورد. در آن صحنه وحيد اميري بعد از جا گذاشتن دروازه بان تيم سپاهان مي‌توانست گلزني کند اما توپ او را کولي بالي مدافع سپاهان از روي خط دروازه بيرون کشيد.

در ادامه اين نيمه تلاش پرسپوليسي‌ها براي باز کردن دفاع تيم سپاهان موفقيت آمير نبود تا اينکه در دقيقه 45 طارمي فرصت خوبي براي گلزني بدست آورد اما شوت او در داخل محوطه جريمه سپاهان به اوت رفت تا دو تيم با تساوي بدون گل راهي رختکن شوند.

نيمه دوم:

نيمه دوم بازي با روندي آرام آغاز شد تا اينکه دروازه بان سپاهان روي طارمي مرتکب خطاي پنالتي شد. ضربه پنالتي را رضاييان به سمت دروازه شليک نکرد و با يک پاس به طارمي داد تا او در دقيقه 56 گل نخست بازي را بزند. اين توپ به شکلي زده شد که يادآور کار ترکيبي و تمرين شده سوارز و مسي بود. بعد از اين گل تيم سپاهان به جلو آمد و موقعيت‌هاي خوبي را به دست آورد که يکي از آنها در دقيقه 74 بود و محدي در مصاف تک به تک با بيرانوند، توپ را به اوت زد.

در دقيقه 81 اين بازي تيم فوتبال سپاهان يک پنالتي بدست آورد که اين توپ را ريکاني به گل تبديل کرد و حساب يک بر يک شد اما اين پايان کار نبود و خطاي عجيب و قابل بحث حاج صفي روي طارمي يک پنالتي ديگر به پرسپوليس هديه داد تا اين‌باره رضاييان اين توپ را به گل تبديل کند و بازي دو بر يک شود. تيم سپاهان بعد از اين گل يکبار توسط محمدي فرصت به تساوي کشاندن بازي را داشت اما اين توپ را بيرانوند در مصافي تک به تک دفع کرد تا بازي با حساب دو بر يک به پايان برسد.

تيم منصوريان همچنان مي‌تازد

اما شاگردان علي منصوريان با پيروزي مقابل ذوب آهن همچنان روي نوار برد قدم برداشتند.

تيم هاي فوتبال ذوب آهن اصفهان و استقلال تهران در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان به مصاف رفتند و در حالي که استقلالي ها نيمه نخست را با برتري يک گله به رختکن رفته بودند،‌ در نيمه دوم نيز يک گل زدند و در پايان با نتيجه دو بر صفر به پيروزي رسيدند.

استقلالي‌ها بعد از بيست دقيقه رو به جلو بازي کردند و در دقيقه 25 روي ارسال ديدني خسرو حسيدري و ضربه سر فرشيد اسماعيلي، آبي‌ها به گل نخست دست يافتند. آنها دو دقيقه بعد از اين گل مي‌توانستند به گل دوم برسند اما شوت فني کاوه رضايي را مظاهري به کرنر فرستاد.

در دقيقه 43 روي اشتباه مدافعان ذوب آهن، استقلال مي‌توانست به گل دوم دست يابد که بهنام برزاي در موقعيت تک به تک با مظاهري فرصت را از دست داد تا نيمه نخست را استقلال ببرد.

استقلال توسط بهنام برزاي در دقيقه 79 به گل رسيد و اين بازيکن روي سانتر زيباي فرشيد اسماعيلي با ضربه سر دروزاه مظاهري را گشود.

در ادامه تلاش دو تيم گلي را در بر نداشت تا استقلال با همان دو گل مقابل ميزبانش به پيروزي برسد.

استقلال با اين برد 40 امتيازي شد و با تيم چهارم جدول يعني ذوب آهن 7 امتياز فاصله دارد. آبي ها که جايگاه سومي برايشان تثبيت شده است، 10 امتياز از پرسپوليس 50 امتيازي عقب هستند.

فولاد 2 - گسترش فولاد 2

در ديگر ديدار همزمان، دو تيم فولاد خوزستان و گسترش فولاد تبريز در اهواز به مصاف هم رفتند که در پايان به نتيجه تساوي دو بر دو رضايت دادند. براي گسترش فولاد مسعود ابراهيم زاده در دقيقه 14 و داريوش شجاعيان در دقيقه 68 و براي تيم فولاد ايوب والي در دقيقه 38 و ساسان انصاري در دقيقه 78 گلزني کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي