جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/12/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5499

 ميز خبر 

 پيشروي ارتش عراق در غرب موصل در ميان مقاومت ضعيف داعش

نيروهاي عراقي در حالي روز اول عمليات در غرب موصل را پشت سر گذاشتند که توانستند در جريان آن 17 روستا را در محور شمال و جنوب آزاد کنند، اين پيشروي‌ها با هدف آزادسازي فرودگاه موصل به عنوان هدف اول است. از آن طرف خبر مي‌رسد که روحيه‌ نيروهاي داعش به شدت ضعيف شده است.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت شبکه سومريه نيوز، سرلشگر عبدالامير يارالله، فرمانده عمليات "نينوا مي‌آييم" در بيانيه‌اي اعلام کرد، در حالي که به پيشروي به سمت غرب موصل از محور جنوب آغاز شده نيروهاي ارتش عراق و نيروهاي پليس فدرال توانستند 17 روستا را در جريان مرحله سوم عمليات آزادسازي موصل آزاد کنند.

سرلشگر عبدالامير يارالله گفت: نيروهاي عراقي 17 روستا و 123 کيلومتر را آزاد کردند.

موشک‌هاي مقاومت يمن ، پاتريوت‌هاي نسل سوم عربستان را به چالش کشيده است

يک منبع در يمن از پيشرفت چشمگير يگان موشکي ارتش وکميته هاي مردمي يمن در هدف‌گيري پايگاه ها و سامانه هاي دفاعي عربستان و بي‌تاثير کردن سامانه ضد موشکي پاتريوت3 اين کشور خبر داد.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت العهد، يک منبع نظامي در يمن فاش کرده در حملات موشک هاي بالستيک ارتش و کميته هاي مردمي يمن عليه اهداف نظامي عربستان شاهد پيشرفتي چشمگير در دقت هدف گيري ها هستيم به طوري که پيشرفت در توان موشکي يمن نسل سوم سامانه پدافند موشکي "پاتريوت"، جديدترين سامانه دفاعي آمريکا را که سال گذشته در اختيار عربستان قرار داده شده را نيز خنثي کرده است.

تايمز:

نيروهاي ويژه آمريکايي و انگليسي عمليات غرب موصل را هدايت مي‌کنند

روزنامه تايمز انگليس نوشت، نيروهاي ويژه آمريکايي و انگليسي عمليات جديد نيروهاي عراقي براي آزادسازي غرب موصل، دومين شهر بزرگ عراق و آخرين مقر اصلي داعش در اين کشور را هدايت مي‌کنند.به گزارش ايسنا، در گزارشي با عنوان "نيروهاي هوايي ويژه، نوک پيکان آزادسازي موصل" نوشت که نيروهاي ويژه کلاه سبز انگليس و کماندوهاي آمريکايي دلتافورس در کنار يگان‌هاي عراقي و کرد در نبرد موصل حضور نظامي دارند و در اين منطقه مستقر هستند تا 650 هزار غيرنظامي را آزاد سازند.اين روزنامه در عين حال نوشت، قرار بود ماموريت نيروهاي دو کشور محدود به مشورت دهي و آموزش باشد، اما آنها به ميدان نبرد سوق داده شده‌اند.

داعش مسيحيان مصري را به حملات تروريستي بيشتر تهديد کرد

گروه تروريستي داعش با انتشار ويديويي تهديد کرد که حمله هاي تروريستي بيشتري را عليه مسيحيان مصري جرا خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، شاخه گروه تروريستي داعش در مصر طي ويديويي جديد تهديد کرد که حملات بيشتري عليه اقليت مسيحيان ساکن مصر در راه خواهد بود.

در اين ويديوي 20 دقيقه اي مسيحان قبطي مصر به عنوان 'شکار مورد علاقه' گروه تروريستي داعش معرفي شده اند.

اين ويديو همچنين 'ابو عبدالله المصري' تروريست انتحاري را نشان مي دهد که با حمله به کليساي 'سنت مارک' در قاهره، در ماه دسامبر(21 آذر) حدود 30 نفر، عمدتا زنان، را به قتل رساند. در اين حمله حدود 50 نفر ديگر نيز زخمي شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي