جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/12/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5499

 خبر 

 بيست‌وپنجمين جشنواره دانشجوي نمونه 4 اسفند برگزار مي‌شود

بيست‌وپنجمين دوره جشنواره دانشجوي نمونه روز چهارشنبه 4 اسفند در نهاد رياست‌جمهوري برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، بيست‌وپنجمين دوره جشنواره دانشجوي نمونه امسال با حضور دکتر اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس‌جمهور، دکتر محمد فرهادي وزير علوم، تحقيقات و فناوري و دکتر حسن قاضي‌زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي برگزار مي‌شود.

پيش‌مراسم جشنواره دانشجوي نمونه همانند سال گذشته روز چهارشنبه 4 اسفند از ساعت 9 تا 12 در دانشگاه تهران و با حضور دکتر مجتبي صديقي معاون وزير علوم و رئيس سازمان امور دانشجويان و دکتر محمدرضا فراهاني معاون دانشجويي و فرهنگي وزير بهداشت و و رئيس بيست‌وپنجمين جشنواره دانشجوي نمونه برگزار مي‌شود.

مراسم اصلي و تقدير از دانشجويان از ساعت 15 روز چهارشنبه 4 اسفند در تالار شهيدبهشتي نهاد رياست‌جمهوري برگزار مي‌شود.

در بيست‌وپنجمين دوره جشنواره دانشجوي نمونه قرار است از 40 نفر تقدير شود که 27 نفر از آنها برگزيدگان دانشگاه‌هاي زيرمجموعه وزارت علوم و 13 نفر نيز از دانشجويان برتر دانشگاه‌هاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي هستند.

اعلام نتايج آزمون استخدامي پرستاري و مامايي

اطلاعيه‌ سازمان سنجش آموزش کشوردرخصوص نتايج سومين آزمون استخدامي متمركز دستگاههاي اجرايي كشور منتشر شد.

در بخشي از اين اطلاعيه آمده؛ با عنايت به برگزاري سومين آزمون استخدامي مشترك فراگير دستگاههاي اجرايي، پيرو اطلاعيه‌هاي قبلي در رابطه با نتايج اوليه 7 خوشه شغلي دانشگاههاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتي وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، شغل محلهاي رشته پرستاري دانشگاههاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني اراك، تربت جام، رفسنجان، شهيد بهشتي، شيراز و هرمزگان و همچنين شغل محلهاي رشته مامايي دانشگاههاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني آبادان، اروميه، اسفراين، البرز، اهواز، ايلام، بم ، بوشهر، بهبهان، تربت حيدريه، دزفول، ساوه، سبزوار، شاهرود، شوشتر، قزوين، قم، كاشان، كرمان، كرمانشاه، گناباد، لارستان، مراغه، نيشابور، هرمزگان، همدان و يزد كه نتايج آنها نهايي و مورد تأييد قرارگرفته است براي سير ساير مراحل استخدامي اعلام مي‌گردد. بديهي است ساير رشته شغل محلهاي باقيمانده كه فرآيند بررسي مدارك يا مصاحبه استخدامي آنها نهايي نشده است، متعاقباً اعلام خواهد شد.

فراخوان دانشگاه تربيت مدرس براي پذيرش دانشجوي خارجي

نخستين فراخوان دانشگاه تربيت مدرس براي پذيرش دانشجويان غير ايراني در مقطع کارشناسي ارشد يک ساله، دکتري و پسادکتري اعلام شد.

به گزارش ايسنا، دانشگاه تربيت مدرس به منظور ارتقاء جايگاه بين‏المللي خود، گسترش نقش موثر و پايدار دانشگاه در روابط علمي و فناوري ميان دولتي و اثرگذاري دانشگاه در فرهنگ و ارتباطات برون‌مرزي، نخستين فراخوان پذيرش دانشجوي خارجي در مقطع کارشناسي ارشد يکساله، دکتري و پسادکتري را اعلام کرد.

بر اين اساس دوره کارشناسي ارشد يکساله شامل 28 واحد ( 24 واحد درسي و 4 واحد پايان‎نامه) و مبلغ شهريه براي اين دوره 4000 يورو مي‏باشد.دوره زماني برنامه‏ريزي شده براي کارشناسي ارشد يک ساله دو تا سه ترم آموزشي است و دانشجويان پس از گذراندن حداقل 30 ساعت آموزشي (به همراه پايان نامه) مدرک کارشناسي ارشد يک ساله را دريافت مي‎کنند.تمامي دوره‌ها به همراه بورس تحصيلي کامل و محدود براي دانشجويان ممتاز در رشته‌هاي متنوع مهندسي و علوم پايه ارائه مي‎شود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه تربيت مدرس، کليه اطلاعات فراخوان مربوط به دوره‌هاي آتي بين‎المللي دانشگاه تربيت مدرس، از جمله دوره‎هاي دکتري و پسادکتري مربوط به هر رشته در وب‌سايت بين‎المللي دانشگاه به آدرس زير در بازه‌هاي زماني که در آينده اعلام مي‌شود، قابل رويت و در دسترس است.

http://int.modares.ac.ir

وزير علوم:

هنوز در مورد رشته روانشناسي باليني تصميم‌گيري نهايي نشده است

وزير علوم در جلسه 303 شوراي اسلامي شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشي، که در محل دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي برگزار شد، تاکيد کرد:هنوز در مورد رشته روانشناسي باليني تصميم‌گيري نهايي نشده است.

به گزارش ايسنا، دکتر محمد فرهادي در اين جلسه ضمن اشاره به برخي مباحث در مورد رشته روانشناسي باليني نيز افزود: در جلسه مشترک اينجانب با وزير محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکي مقرر شد تا با همکاري دو وزارتخانه تکليف اين رشته و برخي ديگر از رشته‌هاي مشابه که مشتمل بر آموزش باليني هستند، روشن شود و هنوز در اين زمينه تصميم گيري نهايي نشده است.

نحوه انتخاب اعضاي هيات علمي نمونه کشوري تغيير مي‎کند

رئيس هياتهاي امنا و هيات هاي مميزه وزارت علوم از تغيير دستورالعمل انتخاب اعضاي هيات علمي نمونه کشوري خبر داد و گفت: آيين‏نامه جديد در سال تحصيلي آينده ابلاغ مي‎شود.

عبدالرضا باقري درگفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بازنگري آيين‎نامه اساتيد نمونه کشوري گفت: درحال حاضر از يک دستورالعمل براي انتخاب اعضاي هيات علمي نمونه کشوري استفاده مي‏کنيم که در طي سنوات گذشته، متناسب با مقتضيات روز تهيه شده است.

وي ادامه داد: با توجه به پيشرفتهاي زيادي که در عرصه آموزش عالي ايجاد شده، ما بايد شاخصهاي ديگري مانند کارآفريني، دانش‏افزايي و فناوري را به دستورالعمل فوق اضافه کنيم.

رئيس هياتهاي امنا و هياتهاي مميزه وزارت علوم خاطرنشان کرد: در بازنگري دستورالعمل انتخاب اعضاي هيات علمي نمونه کشوري به رويکردهايي که در حوزه شرکتهاي دانش‏بنيان وجود دارد، توجه ويژه‏اي خواهد شد.

وي اظهار داشت: همچنين ممکن است بخشي از شاخصهاي آن به افرادي اختصاص يابد که در توسعه آموزش عالي کشور نقش پررنگي دارند.وي افزود: در حال حاضر با کمک دانشگاهها مباحث مذکور در کميسيونهاي تخصصي مطرح شده است و در سال تحصيلي جديد آيين‏نامه انتخاب اساتيد نمونه کشوري با رويکردهاي جديدي که لحاظ شده، ابلاغ خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي