جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/12/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5499

 سخنگوي شرکت ملي گاز:
 مشکل قطعي و افت فشار گاز نداريم 

 
سخنگوي شرکت ملي گاز از آماده سازي خط انتقال گاز به زاهدان مرکز استان سيستان و بلوچستان خبر داد و اعلام کرد که با ترميم خط لوله انتقال گاز به جهرم، اکنون مشکل قطعي و افت فشار گاز مشترکان در کشور نداريم.مجيد بوجارزاده در گفت وگو با ايرنا، اضافه کرد: در حال آزمايش نهايي اين خط لوله هستيم و اين خط هفته آينده آماده افتتاح رسمي خواهد شد.

وي با بيان اينکه خط لوله انتقال گاز به زاهدان به طول 265 کيلومتر و با هزينه هفت هزار و 500 ميليارد ريال احداث شده است، اضافه کرد: با گازرساني به زاهدان، 130 هزار مشترک در اين شهر و مناطق اطراف از نعمت گاز برخوردار مي شوند.

سخنگوي شرکت ملي گاز به ساير طرح هاي گازرساني در استان سيستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: کلنگ گازرساني به زابل نيز بزودي به زمين مي خورد.

بوجارزاده ادامه داد: همچنين با گازرساني به چابهار علاوه بر تامين گاز بخش خانگي، صنايع و پتروشيمي هاي در دست احداث اين منطقه نيز از گاز بهره مند خواهند شد.

استان سيستان و بلوچستان آخرين استان فاقد شبکه گاز به شمار مي رود که دولت يازدهم توجه ويژه اي به اتصال اين استان به شبکه گاز داشته است.

بزرگ ترين طرحي که دولت براي توسعه شبکه گازرساني در دستور کار قرار داده، گازرساني به استان سيستان و بلوچستان است.

اين طرح، اهداف چندگانه اي را دنبال مي کند که از جمله آنها مي توان به گازرساني به نيروگاهها، صنايع پتروشيمي، واحدهاي صنعتي و احداث خطوط فرعي و شبکه هاي شهري براي مصارف خانگي، تجاري و صنعتي اشاره کرد.

سخنگوي شرکت ملي گاز همچنين گفت: با وجود سرماي شديد هوا، با مديريت توزيع، تاکنون مشکلي ناشي از قطع گاز در ساير مناطق کشور گزارش نشده است.

وي افزود: خط لوله انتقال گاز به جهرم که به دليل سيلاب شديد در جنوب کشور، دچار مشکل شده بود به سرعت ترميم شد و از روز گذشته گاز 50 هزار مشترک شهر جهرم و روستاهاي اطراف برقرار شده است.

سخنگوي شرکت ملي گاز درباره آخرين وضعيت گازرساني در کشور، افزود: مصرف گاز در بخش خانگي به 525 ميليون مترمکعب رسيد.

وي افزود: همچنين 100 ميليون مترمکعب گاز نيز به نيروگاهها و 70 ميليون مترمکعب نيز به صنايع تحويل داده شده است.

بوجارزاده درباره صادرات گاز به ترکيه نيز بيان داشت: اکنون روزانه 30 ميليون مترمکعب گاز به ترکيه صادر مي شود و سواپ (معاوضه) گاز ترکمنستان به جمهوري آذربايجان نيز جريان دارد.

اکنون، بيش از 73 هزار واحد صنعتي کشور انرژي اوليه خود را از گاز تامين مي کنند و 97 درصد جمعيت شهري و 63 درصد جمعيت روستايي در سطح کشور زير پوشش گاز قرار دارند.

در سال هاي اخير، با اجراي بيش از 300 هزار کيلومتر خطوط انتقال و شبکه هاي توزيع و تغذيه همچنين نصب 10 ميليون انشعاب، 22 ميليون واحد مسکوني تحت پوشش گاز قرار گرفته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي