جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/12/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 5499

 خبرها 

 حذف دفترچه‌هاي کاغذي تامين اجتماعي در 13 استان ديگر کليد خورد

طرح حذف دفترچه‌هاي بيمه کاغذي در مراکز ملکي سازمان تامين اجتماعي به صورت جدي از دو سال گذشته کليد خورد و اکنون مردم مي‌توانند بدون همراه داشتن دفترچه بيمه به بيمارستانها و مراکز درماني تامين اجتماعي 19 استان مراجعه و تحت درمان قرار بگيرند.

سيد تقي نوربخش، مديرعامل سازمان تامين اجتماعي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه استقرار پرونده الکترونيک سلامت از دو سال گذشته در سازمان تامين اجتماعي آغاز شد اظهار کرد: بستر استقرار پرونده الکترونيک، پياده سازي سيستم HIS در بيمارستان‌هاي ملکي سازمان تامين اجتماعي بود که موفق شديم آن را اجرا کنيم.

وي افزود: در حال حاضر دفترچه‌هاي کاغدي بيمه سلامت در مراکز بيمارستاني ملکي سازمان در 19 استان حذف شده است.

مديرعامل سازمان تامين اجتماعي با بيان اينکه از مزاياي حذف دفترچه اين است که تشخيص هويت افراد مراجعه کننده به صورت آنلاين و برخط و با ارائه کدملي انجام مي شود و مدت زمان انتظار در صف کاهش مي يابد گفت: اين برنامه کمک خوبي به کنترل هزينه ها و روان شدن امور درماني مي‌کند و همه اسناد و مدارک پزشکي ثبت شده و قابل پيگيري، استناد، رصد و آماردهي است، ضمن آنکه جلوگيري از خطاهاي پزشکي در نسخه نويسي را در پي دارد.

نوربخش افزود: استان‌هايي چون خراسان رضوي، گيلان و يزد اين برنامه را اجرا کرده اند و تا پايان سال همه استان هاي کشور تحت پوشش خواهند رفت. نکته جالب در طول اجراي برنامه اين است که تصورمي کرديم با مقاومت پزشکان روبرو شويم اما پزشکان بيشترين همکاري را با ما در حذف دفترچه‌هاي بيمه داشتند.

محمدعلي همتي، معاون درمان سازمان تامين اجتماعي نيز در گفت وگو با ايسنا، آخرين روند حذف دفترچه‌هاي کاغذي در کشور را تشريح کرد و گفت : در ابتدا 7 استان مجري طرح بود، پس از آن 12 استان ديگر نيز اضافه شدند و بتازگي 13 استان باقي مانده نيز حذف دفترچه هاي کاغذي را کليد زده‌اند و مي توان گفت عملا همه کشور درگير اجراي اين برنامه شده‌اند.

وي افزود: پس از تکميل مرحله حذف دفترچه‌هاي بيمه در بيمارستان‌ها، صدور کارت هوشمند درمان در دستورکار قرار مي‌گيرد.

افزايش 27 درصدي برخورد با تخلفات نسبت به سال قبل

رئيس مرکز اجرائيات پليس راهور ناجا گفت: در مدت 10 ماه سال جاري، برخورد با مجموع تخلفات درون‌شهري و برون‌شهري در سطح کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل 27 درصد، رشد داشته است.

سرهنگ احمد کرمي اسد در گفتگو با مهر، گفت: اين رشد برخورد با تخلفات، در وهله اول به دليل توسعه تجهيزات هوشمند پليس مثل دوربين هاست و در وهله دوم اين رشد ناشي از ابلاغ دستورات عملياتي است که از طريق هيات رييسه پليس راهور ناجا به واحدهاي عملياتي منتقل شده است. اين دستورات شامل دستوراتي براي برخورد بدون اغماض با تخلفاتي است که منجر به حوادث مي شود.

رئيس مرکز اجراييات پليس راهور با اشاره به اينکه اين ابلاغيه ها به صورت جدي با هدف پيشگيري از حوادث در دستور کار همکاران پليس راهور ناجا قرار گرفته اند، تاکيد کرد: اين موضوع باعث شده که ما در 10 ماهه امسال نسبت به سال قبل 27 درصد افزايش برخورد با تخلفات و در نتيجه کاهش تخلفات حادثه ساز را داشته باشيم.

جر و بحث بي‌مورد موجب تشديد رفتارنامناسب فرد مي‌شود

هرگز در مقابل بددهني و پرخاشگري همسرتان مقابله به مثل نکنيد، زيرا موجب تشديد اين رفتار مي‌شود.وجيهه مشهدي نبي روان‌شناس و کارشناس خانواده در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: يکي از راه‌هاي برخورد با همسر پرخاشگر اين است که به رفتارهاي درست همسرتان هرچند ناچيز و اندک باشد، توجه و احساس خود را در مورد آن بيان کنيد.

وي افزود: هنگامي که همسرتان در وضعيت روحي مناسبي قرار دارد، درباره تأثيرات منفي بددهني و پرخاشگري بر احساس و رفتار شما و زندگي مشترک خود صحبت کنيد.مشهدي‌نبي تصريح کرد: در صورتي که همسرتان با دوستان ناباب و بددهن ارتباط دارد، سعي کنيد اين روابط را به روش‌هاي مختلف و با بکارگيري تدابيري کمتر کنيد و همزمان ارتباط او را با بستگان و دوستاني که رفتارهاي بهتري دارند، افزايش دهيد.

اين کارشناس گفت: به خودتان مسلط باشيد، از جر و بحث و مقابله به مثل بپرهيزيد و به بددهني‌هاي وي پاسخ ندهيد، زيرا باعث تشديد رفتارش مي‌شود، از رفتارهايي مانند بي‌اعتنايي، بي‌توجهي و خشونت نسبت به همسرتان دوري کنيد، زيرا تأثيرات منفي بر روابط شما خواهد گذاشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي