جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/12/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5511

 رييس سازمان حفاظت محيط زيست عنوان کرد:
 اختصاص 3 درصد قراردادهاي نفتي به محيط زيست 

 
معاون رييس جمهور و رييس سازمان حفاظت محيط زيست از اختصاص سه درصد تمام قراردادهاي نفتي به موضوع رفع معضلات محيط زيستي خبر داد و گفت: اين طرح مي تواند در مناظق نفت خيز از جمله خوزستان، عسلويه وماهشهر به منظور رفع معضلات زيست محيطي موثر باشد.

به گزارش ايسنا، معصومه ابتکار در پنجمين سمپوزيوم بين المللي ايران 1404 با محوريت راهبرد مقررات ايمني و کاهش آلاينده هاي محيط زيست براساس توافق نامه پاريس که با حضور سفراي تعدادي ازکشورها برگزار شد، با اشاره به اينکه بايد تلاش کنيم از طريق اين نشست‌ها و گردهمايي ها به اجماع نظري دست پيداکنيم ، گفت: بايد در ادامه بتوانيم به يک همکاري و همفکري خوب در حوزه محيط زيست برسيم. براي دستيابي به همگرايي فکري نيازمند حل مشکلات و طراحي چشم انداز افق آينده هستيم.وي با بيان اينکه کارهاي ارزشمندي در بخش نفت به منظور کاهش آلاينده‌ها و فلرها صورت گرفته است گفت: اخيرا در اهواز تفاهم نامه‌اي به منظور کاهش فلرها منعقد شد. علاوه بر اين من در جريان اقدامات وزارت نفت به منظور کاهش آلاينده‌ها هستم. پالايشگاه تبريز در شرايط حاضر با مکانيسم سي دي ام فعاليت مي‌کرد. همچنين 28 پروژه با مکانيزم سي دي ام تاييد و 18 پروژه ثبت شده که توليد معادل 11 ميليون تن CO2 را کاهش مي‌دهند.رئيس سازمان حفاظت محيط زيست با اشاره به افتتاح پتروشيمي شيراز با طرح سي دي ام اظهار کرد: CO2 خروجي اين پتروشيمي تا 450 هزار تن کاهش مي‌يابد.

ابتکار در ادامه با تاکيد بر اينکه در دولت يازدهم هيچ طرح بزرگ عمراني اعم از سدسازي، شهرک‌هاي صنعتي، فرودگاه‌ها، جاده‌هاي بزرگ و پتروشيمي‌ها بدون انجام فرآيند ارزيابي زيست محيطي اجرا نشده است گفت: 67 طرح از دوران قبل داريم که بدون انجام ارزيابي زيست محيطي شروع شده‌اند ولي ما در حال روشن کردن تکليف آنها هستيم.ابتکار با بيان اينکه قبل از الحاق ما به معاهده پاريس بحث بهينه سازي مصرف انرژي در کشور ما وجود داشت اظهار کرد: در دوره‌اي به خاطر مجاني بودن انرژي پنج برابر الگوي جهاني مصرف انرژي داشتيم. براي همين سياست‌هاي اصلاح الگوي مصرف انرژي در سال 86 توسط مقام معظم رهبري ابلاغ شد. اين سياست‌ها با تعهدات جهاني ما در توافقنامه پاريس هم خواني دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي