جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/12/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 5511

 همکاري «اسپيلبرگ» و بازيگران اسکاري در يک فيلم جديد 

 «استيون اسپيلبرگ» فيلمي جديد با بازي «تام هنکس» و «مريل استريپ» درباره اسناد پنتاگون مي‌سازد.به گزارش ايسنا به نقل از گارين، در اين فيلم که «پُست» نام دارد؛ «استيون اسپيلبرگ» فيلمي درباره روزنامه‌نگاراني مي‌سازد که در سال 1971 ميلادي دولت وقت آمريکا را به دليل افشاي اسناد محرمانه مربوط به پنتاگون به چالش کشيدند.

داستان فيلم درباره «بن بردلي» دبير نشريه واشنگتن پُست و يک ناشر به نام «کترين گراهام» است که دولت آمريکا را به سبب حق گزارش دادن مجموعه‌اي از اسناد بحث برانگيز در سال 1971 به چالش کشيدند.

«تام هنکس» قرار است در نقش «بن بردلي» و «مريل استريپ» در نقش «کترين گراهام» بازي کند.

اين اسنادطبقه بندي شده و سري درباره مطالعه‌اي جديد و اطلاعاتي بسيار حياتي درباره جنگ ويتنام بود. «بردلي» و «گراتهام» درگير مبارزه حقوقي در اين پرونده شدند، در حالي که «دنيل السبرگ» تحليلگر نظامي و افشاکننده اصلي اين اسناد دستگير و متهم به توطئه و جاسوسي شد.

«تام هنکس» امسال براي بازي در فيلم «سالي» به کارگرداني «کلينت ايستوود» نتوانست نامزد اسکار شود اما نقش‌آفريني او نقدهاي بسيار مثبتي دريافت کرد.

وي پيش از اين در فيلم‌هاي «نجات سرباز رايان»، «اگه ميتوني منو بگير»، «ترمينال» و «پل جاسوس‌ها» با «اسپيبرگ» همکاري داشته است.

«مريل استريپ» بازيگر مطرح برنده سه جايزه اسکار نيز امسال براي بيستمين بار نامزد اسکار بازيگري براي فيلم «فلورنس فاستر جنکينز» شد و در حال حاضر مشغول بازي در فيلم «بازگشت مري پاپينز» است.

«اسپيلبرگ» که سال گذشته فيلم نه چندان موفق «غول بزرگ مهربان» (BFG) را ساخت، چندين پروژه سنينمايي روي ميز دارد و هم‌اکنون در مراحل نهايي توليد فيلم علمي تخيلي «شماره يک آماده» و همچنين مرحله پيش‌توليد فيلم «ربودن ادگاردو مورتارا» است.

اين کارگردان سرشناس سينماي جهان که آخرين‌بار با فيلم «لينکلن» با بازي «دنيل دي لوئيس» در سال 2012 توانست نامزد جايزه اسکار شود، پيش از اين در سال 1993 با فيلم «فهرست شيندلر» و در سال 1998 با فيلم «نجات سرباز رايان» دو جايزه اسکار بهترين فيلم و يک اسکار کارگرداني را از آن خود کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي