جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/12/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5518

 ميز خبر 

 سخنگوي قوه قضائيه:

موضوع حقوق هاي نجومي بايد تا انتها پيگيري شود

محسني اژه اي خطاب به خبرنگاران گفت:مسئولان نظام در هر کجا و هرمقامي که هستند نبايد گمان کنند که پيگيري‌هاي شما فقط يک يا دو هفته است. بايد موضوعاتي همچون حقوق هاي نجومي تا انتها پيگيري شود.

به گزارش مهر،حجت الاسلام محسني‌اژه‌اي در نشست دوستانه با اصحاب رسانه ضمن تبريک سال نو گفت: خبرنگاران اگر مي خواهند در راه خود موفق باشند بايد هواي نفس خود را کنترل کنند. يکي از مسائل ديگري که بايد به آن توجه کنيد، دسيسه‌هاي شيطان است که قسم خورده که انسان را از راه بدر کند و از همه طرف بر انسان هجمه بياورد و فقط يک دسته از بندگان خاص خداوند هستند که از او مصون هستند.

اژه اي با مخاطب قرار دادن خبرنگاران گفت: اخباري که شما به دست مي‌آوريد و بعد آن را منعکس مي‌کنيد خوب است که هدفمند باشد. خوب نيست هر مطلبي که به دست مي‌آوريد بگوييد. ببنيد که آيا اين خبر شما را به هدفتان نزديک مي‌کند يا شما را از آن هدف دور مي کند. بي هدف بودن بد است و نه تنها ضرر اخروي دارد بلکه باعث زيان در دنيا مي‌شود.

معاون اول قوه قضائيه خاطرنشان کرد: غير از هدفمند بودن يک موضوع ديگر که بايد به آن توجه داشته باشيد اين است که سوال هايي که مي‌کنيد و مسائلي را که پيگيري مي‌کنيد تا انتهاي کار پيگير باشيد و بعد از يک مدت آن را رها نکنيد. اگر مسائلي را که پيگيري مي‌کنيد مقطعي باشد و بعد از يک مدت آنها را رها کنيد نفعي براي جامعه ندارد. شما موضوعات و مسائل زيادي را دنبال مي‌کنيد در نتيجه اين کار شما بايد جامعه متوجه بشود که نتيجه رسيدگي هاي شما چه شد و چه نتيجه‌اي به دست آمد.

او ادامه داد: خود مسئولان نظام در هر کجا و هر مقامي که هستند نبايد گمان کنند که پيگيري‌هاي شما فقط يک هفته يا دو هفته است. به طور مثال اگر مي‌خواهند مسئله قاچاق يا حقوق‌هاي نجومي را پيگيري کنيد اين موضوع را تا به انتها و نه فقط از يک فرد، يک شخص و يک نهاد پيگيري کنيد بلکه از همه مسئولين پيگير آن باشيد تا نتيجه کار شما مشخص باشد. به گونه اي رفتار نکنيد که افراد فکر کنند بعد از دو هفته رسيدگي‌ها به کنار مي‌رود و آنها دوباره مي‌توانند به مانند سابق فعاليت کنند.

پوتين با ادغام نيروهاي اوستياي جنوبي با ارتش روسيه موافقت کرد

ولاديمير پوتين توافقنامه‌اي را با جمهوري اوستياي جنوبي در زمينه الحاق برخي يگان‌هاي ارتش اين جمهوري به نيروهاي مسلح روسيه امضا کرد.

به گزارش ايسنا، به نقل از شبکه آر تي، اين توافق يعني تعدادي از يگان‌هاي ارتش اوستياي جنوبي به صورت مستقيم به ارتش روسيه منتقل شوند.

به موجب اين توافقنامه به پايگاه‌هاي نظامي روسيه در اوستياي جنوبي اجازه داده مي‌شود تا شهروندان جمهوري اوستياي جنوبي را به خدمت ارتش خود درآروند.روسيه و اوستياي جنوبي هشت مارس 2015 معاهده "ائتلاف و تکامل" را به مدت 25 سال امضا کردند که قابل تمديد نيز است.

براساس اين توافقنامه، زمينه مشترک دفاع و امنيت و آزادي رفت و آمد از مرزهاي دو کشور وجود دارد.

اين توافقنامه اساس همکاري مستحکم روسيه و اوستياي جنوبي است.

آلمان به دنبال ممنوع کردن کمپين‌هاي تبليغاتي ترکيه

رئيس دفتر صدراعظم آلمان در مصاحبه‌اي که و در بحبوحه تنش‌هاي روبه رشد ميان آنکارا و کشورهاي اروپايي صورت گرفته، گفت: دولت آلمان نمي‌تواند اين مساله را که کمپين سياستمداران ترکيه در آلمان ممنوع مي‌شود، انکار کند.به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، رجب طيب اردوغان، رئيس جمهوري ترکيه به دنبال جلب حمايت ترک‌هايي است که در خارج از اين کشور زندگي مي‌کنند و مي‌خواهد از حمايت آن‌ها براي رفراندوم اعطاي اختيارات بيشتر به اردوغان استفاده کند.پيتر آلتماير، رئيس دفتر صدراعظم آلمان گفت: ما از نزديک بر اوضاع نظارت داريم. ما مي‌خواهيم اوضاع را درست کنيم.

نخست وزير چين: به دنبال جنگ تجاري با آمريکا نيستيم

نخست وزير چين گفت که پکن خواهان جنگ تجارتي با آمريکا نيست و بر لزوم مذاکرات بين دو طرف به منظور دستيابي به تفاهم تاکيد کرد.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، لي کچيانگ، نخست وزير چين، در کنفرانس خبري سالانه‌اش در پايان نشست سالانه پارلمان چين اظهار کرد: ما نمي‌خواهيم شاهد هر گونه جنگ تجاري ميان دو کشور آمريکا و چين باشيم. اين اتفاق منجر به عدالت بيشتر در تجارت دو کشور نخواهد شد.وي خاطر نشان کرد: طرف چيني اميدوار است روابط ما صرف نظر از هرگونه مانعي که بر سر راهش ظاهر شود به حرکت در مسيري مثبت ادامه دهد. ما ممکن است شيوه هاي آماري متفاوتي داشته باشيم اما من معتقدم ما هر اختلاف نظري هم که داشته باشيم مي توانيم همه ما کنار يکديگر نشسته و مذاکره کرده و براي يافتن راه حل با هم همکاري کنيم.

وي افزود، مسائلي را که نمي توان در مدت زمان سريعي بين دو کشور حل کرد بايد به زماني ديگر موکول کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي