جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/12/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5518

 خبر 

 تمديد مهلت ثبت‌نام آزمون استخدامي وزارت نيرو

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درباره تمديد مهلت ثبت‌نام در آزمون استخدامي شركتهاي وابسته (غيردولتي) وزارت نيرو در سال 1396 منتشر شد.

در بخشي از اين اطلاعيه آمده است؛ بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و شركت در آزمون استخدامي شركتهاي وابسته (غيردولتي) وزارت نيرو زير مجموعه شركتهاي مادر تخصصي توانير و مهندسي آب وفاضلاب كشور در سال 1396 مي‌رساند براساس تقاضاي وزارت مذکور به منظور فراهم نمودن تسهيلات بيشتر براي آن دسته از داوطلباني كه براي ثبت‌نام اقدام ننموده‌اند، ترتيبي اتخاذ گرديده است كه متقاضيان بتوانند تا روز جمعه مورخ 27 اسفندماه 95 نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمايند.

لذا كليه متقاضيان ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنماي ثبت‌نام به پايگاه اطلاع‎رساني سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشاني زير مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذكور اقدام نمايند.

www.sanjesh.org

ضمناً آن دسته از داوطلباني كه قبلاً نسبت به ثبت‌نام اقدام نموده‌اند، مي‌توانند در صورت تمايل تا تاريخ فوق نسبت به ويرايش اطلاعات ثبت‎نامي اقدام نمايند.

معاون آموزشي وزارت علوم:

آخرين وضعيت رشته روانشناسي باليني

معاون آموزشي وزارت علوم گفت: دانشجويان روانشناسي باليني نگران نباشند، اين رشته کماکان جزء رشته‌هاي وزارت علوم است.

مجتبي شريعتي نياسر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرين وضعيت رشته روانشناسي باليني و اينکه آيا اين رشته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي واگذار شده است يا خير، گفت: روانشناسي باليني کماکان جزء حوزه وزارت علوم است و به جايي هم منتقل نشده، بنابراين جاي نگراني براي دانشجويان اين رشته نيست.

به گزارش مهر، پيش از اين اعلام شده بود که مسئوليت برخي رشته‌هاي مشترک ميان دو وزارتخانه علوم و بهداشت، به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي واگذار مي‎شود.

حدود 24 رشته مشترک ميان وزارت علوم و وزارت بهداشت وجود دارد که مسئوليت آنها محل اختلاف بود يکي از مهمترين اين رشته‎ها روانشناسي باليني است.

برهمين اساس وزير بهداشت پيشنهاد داد که انجام تمام امور مربوط به آموزش گرايشهاي مرتبط با سلامت رشته مقاطع تحصيلي مختلف به صورت متمرکز در وزارت بهداشت صورت گيرد که رئيس جمهور آن را تاييد و ابلاغ کرد اما اين اقدام مخالفت وزارت علوم را در پي داشت.

برهمين اساس مقرر شد اين مسئله در کميته‎اي حل و فصل شده و نظر نهايي را شوراي عالي انقلاب فرهنگي در اين مورد ارائه دهد.

سپس هر دو وزارتخانه کميته‏اي مشترک تشکيل دادند که رشته‌هاي مذکور در اين کميته تعيين تکليف خواهد شد.

ازسوي وزارت علوم؛

صدور مجوز جذب دانشجوي پسا دکتري از دانشگاه‏هاي طراز اول دنيا

معاون پژوهشي دانشگاه شهيد بهشتي گفت: براساس مجوزهاي وزارت علوم، از اين پس دانشگاه‌ها مي‌توانند از ميان دانش‌آموختگان نخبه دانشگاه‌هاي طراز اول داخل و خارج کشور، دانشجوي پسادکتري جذب کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز ابطحي از بازنگري آيين‌نامه اعتبار ويژه و ايجاد وحدت رويه در امتيازدهي پژوهشي خبر داد و گفت: در سال 95 قريب به 600 قرارداد اعتبار پژوهشي ابلاغ شده است.

وي با اشاره به راه‏اندازي سامانه «بيت» در سال جاري، تأکيد کرد: اين سامانه جستجوي يکپارچه در شبکه تجهيزات آزمايشگاهي را فراهم مي‌کند.

معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه با اشاره به فرايند جذب دانشجوي پسا دکتري تصريح کرد: براساس مجوزهاي وزارت علوم، از اين پس دانشگاه‌ها مي‌توانند از ميان دانش‌آموختگان نخبه دانشگاه‌هاي طراز اول داخل و خارج کشور، دانشجوي پسادکتري جذب کنند.

ابطحي با اشاره به صدور مجوز پارک علم و فناوري دانشگاه شهيد بهشتي توسط وزارت علوم اظهار داشت: اين واحد به غير از پرديس اصلي دانشگاه، در پرديس فني و مهندسي شهيد عباسپور و آبسرد فعاليت خواهد داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي