جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/12/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5518

 منع استفاده از آنتي بيوتيک در کودکان مبتلا به اگزماي خفيف 

 نتايج بررسي‌ها نشان مي‌دهد:به رغم کاربرد گسترده آنتي بيوتيک‌ها، اين داروها گزينه مناسبي براي درمان موارد خفيف‌تر عارضه پوستي اگزما در کودکان نيستند.

اگزما يک بيماري ايمونولوژيکي است که هم کودکان و هم بزرگسالان به آن دچار شده و بر اثر آن بخش‌هايي از پوست ملتهب شده، قرمز رنگ مي‌شود و دچار خارش مي‌شود.

روي سطح پوست کودکان مبتلا به اگزما ميزان بيشتري از باکتري وجود دارد. وجود مقدار بيش از حد باکتري‌ها روي پوست مي‌تواند علائم ايجاد شده را با عفونت‌ و شروع التهاب تشديد کند. بنابراين آنتي بيوتيک‌ها براي مقابله با تشديد وضعيت اگزما مورد استفاده قرار مي‌گيرند. هر چند محققان انگليسي تاکيد کردند استفاده بيش از حد از آنتي بيوتيک‌ها مي‌تواند به مقاومت دارويي خطرناک منجر شود.

به گزارش ايسنا به نقل از هلث دي نيوز، محققان انگليسي در بررسي انجام شده روي 113 کودک مبتلا به اگزماي خفيف دريافتند، مصرف آنتي بيوتيک‌ها به صورت قرص يا پماد در کودکاني با اگزماي خفيف بي‌فايده است. محققان همچنين تاکيد کردند استفاده از چنين آنتي بيوتيک‌هايي حتي مي‌تواند مقاومت آنتي بيوتيکي را تشديد کرده و به حساسيت پوستي بيشتر منجرشود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي