جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/12/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5518

 خبــر 

 استاندار زنجان:

مشارکت‎هاي اجتماعي و فرهنگي در استان زنجان نهادينه شده است

زنجان- سميه مصطفوي

اسدا... درويش اميري در نشست خبري خود، با اشاره به نقش اصحاب رسانه در ايجاد تعامل بين مسئولين و مردم اظهار کرد: در سايه اين همدلي و اتحاد استاني، مسئولين ملي نيز نگاه ويژه‎اي به استان زنجان داشته‎اند.وي در ادامه با اشاره به 220 مرکز سلامت در استان زنجان افزود: وزارت بهداشت و درمان نيمي از اعتبارات ساخت اين مراکز را مي‎پردازد ولي در سايه همدلي استان زنجان بيش از 75 درصد از هزينه‎ها وزارت بهداشت پرداخت نموده است.

استاندار زنجان با بيان اينکه بايد از تمام ظرفيتها براي ارتقاء استان استفاده نمود، خاطرنشان کرد: در نيمه سال 95 در حوزه اشتغال، سرمايه‎گذاري خارجي و داخلي و حمايت از سرمايه‎گذاران در بخش خصوصي اقدامات خوبي صورت گرفته است.درويش اميري با اشاره به اينکه استان زنجان موفق به کسب رتبه اول کشوري مشارکتهاي اجتماعي شده است، افزود: مشارکتهاي اجتماعي و فرهنگي در استان زنجان نهادينه شده است.وي به حضور فعال NGO و سمنها در استان اشاره کرد و گفت: 297 تشکل مدني و اجتماعي و خيريه‎ها در سطح استان فعال هستند.

استاندار با بيان اينکه بزرگترين کلينيک دياليز کشور با مشارکتهاي مردمي در زنجان به بهره‎برداري رسيده است، تصريح کرد: مشارکت در قالب حمايت از بيماران سرآمد ساير بخشها و فعاليتها مي‎باشد.درويش اميري با بيان اينکه از ظرفيت سمنها و انجمنهاي خيريه بايد در جهت مبارزه با اعتياد هم استفاده شود، تصريح کرد: خوشبختانه استان زنجان به ويژه شهرستانهاي طارم، ماهنشان و ايجرود عاري از هرگونه معتاد متجاهر هستند.استاندار زنجان با اشاره به برگزاري دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي شهر و روستا افزود: تمام دستگاههاي اجرائي بايد در چهارچوب قانون عمل کنند.

وي با بيان اينکه در 18 بند منشور انتخاباتي وظايف تمامي دستگاههاي اجرائي مشخص شده است، افزود: تکاليف، مسئوليتها و مشارکت احزاب و گروهها در اين منشور قيد شده است و استانداران، فرمانداران و شوراي نگهبان به عنوان مجريان انتخابات تمام بندهاي اين منشور را اجرا خواهند نمود.استاندار زنجان با بيان اينکه با پايان يافتن انتخابات بايد شاهد اتمام رقابتها نيز باشيم، گفت: پس از انتخابات بايد شاهد همبستگي و اتحاد ملي امت ايران باشيم.

وي با اشاره به اينکه موضوع اشتغال مهمترين فاکتور در دولت تدبير و اميد بوده است، خاطرنشان کرد: بحث اشتغال و رونق اقتصادي در اولويت و دستور کار دولت يازدهم قرار گرفت که طي آن کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد در استانها تشکيل شد.استاندار زنجان با بيان اينکه 985 پرونده در کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان قرار گرفته بود، افزود: 958 متقاضي در واحدهاي صنعتي، معدني، کشاورزي و خدمات مورد رسيدگي قرار گرفته‎اند.درويش اميري به 524 مصوبه موجود در اين کارگروهها اشاره کرد و گفت: 421 مصوبه اجرائي و 24جلسه در طي 11 ماه گذشته برگزار شد.وي طرح رونق اقتصادي را از ابتکارات دولت يازدهم برشمرد و عنوان کرد: از 848 طرح معرفي شده به بانکها، 345 پرونده متقاضي مورد پذيرش بانکها قرار گرفتند و از تسهيلات طرح رونق اقتصادي استفاده نمودند.

استاندار زنجان به 264 ميليارد تومان تسهيلات سامانه وزارت صنعت، معدن وتجارت اشاره کرد و گفت: 64 ميليارد تومان در بخش کشاورزي و 200 ميليارد تومان در بخش صنعت تسهيلات پرداخت شده است.

درويش اميري ادامه داد: با تشکيل شوراي هماهنگي بانکها 306 ميليارد تومان خارج از سامانه وزارت صنعت و معدن تسهيلات پرداخته شده است.

وي با بيان اينکه در طي 10 ماه گذشته 4030 شغل جديد در استان ايجاد شده است، افزود: 2000 شغل نيز در مرحله عقد قرار داد بين کارفرما و تامين اجتماعي هستند.

استاندار زنجان با اشاره به حجم سرمايه‎گذاريها در استان زنجان گفت: حجم سرمايه‎گذاري استان از سال 86 تا 92، 154 ميليون دلار بوده که اين ميزان از پايان سال 92 تا پايان بهمن 95 به 385 ميليون دلار افزايش يافته است.

درويش اميري با بيان اينکه محصولات استان با مارک جمهوري اسلامي به 35 کشور صادرمي‎شود، تصريح کرد: واردات استان عمدتا مواد اوليه و در جهت افزايش سرمايه‌گذاري و اشتغال است که از 32 کشور وارد استان مي‎شود.

وي تصريح کرد: از 690 ميليارد تومان درآمد استان، 26 درصد آن توسط ماليات صنوف تامين شده و 27 درصد توسط ماليات کارمندان دولت و حقوق‌بگيران دريافت مي‌شود و وصول درآمد استان مبتني بر عملکرد است و وصول ماليات مبتني بر درآمد است که براساس اسناد و مدارک خواهد بود.

افتتاح و كلنگ‌زني طرح‌هاي عمراني جهادگران اسلامشهري در مناطق محروم کرمانشاه

اسلامشهر - محمدرضا عباسي

مصطفي محمودي؛ مسئول گروه جهادي معبري به آسمان اسلامشهر، اظهار كرد: با حضور مسئولين قرارگاههاي کوثر و کربلا خاتم‌الانبيا و جمعي از مسئولين استان کرمانشاه، طرحهاي عمراني گروه جهادي معبري به آسمان افتتاح و كلنگ‌زني شد.محمودي بيان کرد: در روزهاي پاياني سال اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل (سال 1395) و درراستاي تحقق فرمان رهبري به همت قرارگاه جهادي معبري به آسمان اسلامشهر در مناطق محروم استان کرمانشاه در روستاي گرگاون، مسجد امام حسن(ع) که توسط جهادگران بسيجي شهرستان اسلامشهر و با پشتيباني قرارگاه سازندگي قرب کوثر احداث گرديده بود، افتتاح و در اختيار اهالي منطقه قرار گرفت.

وي افزود: همچنين در اين مراسم کلنگ احداث يک باب مدرسه سه کلاسه به نام جهادگر مدافع حرم شهيد حاج محمود شفيعي بنيانگذار گروه جهادي معبري به آسمان برزمين زده شد، تا به ياري خداوند با عمليات جهادگران بسيجي تا6 ماهه آينده احداث، تکميل و در مهر سال1396افتتاح و مورد بهره‌برداري دانش‌آموزان محروم اين منطقه قرار گيرد.

چهار انتصاب در شرکت برق منطقه‌اي خوزستان‏

اهواز-خبرنگار آفرينش

توسط رييس هيئت مديره و مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان اعضاي دو کارگروه، يک کميته و يک رييس اداره منصوب شدند.

محمود دشت‌بزرگ طي احکام جداگانه‎اي اعضاي کارگروه خريد و اجراي پوشش عايقي و زنجيره مقره‎هاي سليکوني، طرح و برنامه، کميته سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS) و رييس اداره جديد خدمات اين شرکت را منصوب کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي