جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/12/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5518

 ميز خبر 

 آخرين وضعيت سوخت‌رساني در ايام نوروز

مدير عمليات شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران با اشاره به آمادگي اين شرکت براي سوخت‌رساني در ايام نوروز اظهار کرد: در زمينه سوخت‌رساني آمادگي کامل وجود دارد و به هر استان بر اساس پذيرش مسافر توزيع متوازني صورت خواهد گرفت.

عباس کاظم پور در گفت‌وگو با ايسنا، درمورد ميزان ذخيره بنزين در ايام نوروز اظهار کرد: انبارها با يکديگر مرتبط هستند و نمي‌توان گفت چقدر بنزين در کدام انبار موجود است. درواقع ميزان ذخاير در مقايسه با سال هاي قبل و با نگاهي که به رشد مصرف و ميزان تقاضا مطلوب است اما چون ذخيره ما در کل کشور محدود به نقطه خاصي نيست و به صورت شناور عمل مي کند، نسبت به تقاضاي هر استان و بر اساس پذيرش مسافر توزيع متوازني صورت گرفته است.

وي ادامه داد: ذخيره بنزني بر اساس عرف مصرف سنواتي استان‌هايي که مسافر پذيري بيشتري دارند صورت گرفته اما قناعت به ذخيره موجود نمي‌کنيم، استان‌ها به خطوط لوله متصل هستند و از طريق نفت‌کش هم مي‌توان به آن‌ها سوخت رساني کرد.بزنيني که در ايام نوروز در کلان شهرها توزيع مي‌شود يورو 4 است.

مدير عمليات شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران ادامه داد: با توجه به افزايش تعداد خودروها و افزايش تعداد سفرها پيش‌بيني مي‌شود ميزان مصرف بنزين در نوروز امسال بيشتر از سال‌هاي گذشته باشد.

در ادامه درمورد نيز توضيح داد: در زمينه CNG هم مشکلي وجود ندارد و تجهيزات هم به روز است.

حذف مصوبه «اختصاص 3 درصد قراردادهاي نفتي به مناطق نفت خيز» از متن بودجه

نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مصوبه پيشين خود در مورد اختصاص سه درصد قراردادهاي نفتي به مناطق نفت خير و گاز خيز را از متن بودجه 96 حذف کردند.

به گزارش ايسنا، نمايندگان مجلس در جلسه علني و در جريان بررسي ايرادات شوراي نگهبان به بند الحاقي 3 تبصره 1 لايحه بودجه 96 که در آن وزارت نفت مکلف شده بود سه درصد از مبلغ قراردادها و پيمان‌هاي خود را در مناطق نفت خيز و گاز خيز براي کاهش اثرات سوء زيست محيطي هزينه کند را از متن قانون بودجه 96 حذف کردند.

همچنين برخي تبصره‌هاي ديگر اين لايحه نيز جهت تامين نظر شوراي نگهبان مورد اصلاح عبارتي قرار گرفت.

مجلس تصويب کرد؛

کسري منابع نفتي دولت از 50 درصد منابع ذخيره ارزي تامين شود

نمايندگان مجلس در مصوبه اي مقرر کردند در صورت کسري بودجه، دولت بتواند از محل 50 درصد منابع حساب ذخيره ارزي استفاده کند.

به گزارش ايسنا، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جريان بررسي ايرادات شوراي نگهبان به مصوبات بودجه 96 بند "ج" تبصره يک لايحه بودجه را به اين شرح اصلاح کردند که چنانچه منابع دولت از محل صادرات نفت و ميعانات گازي و خالص صادرات گاز در سال 96 کمتر از يک ميليون و 50 هزار ميليارد ريال شود به دولت اجازه داده مي‌شود از محل 50 درصد منابع حساب ذخيره ارزي براي تامين مابه تفاوت حاصل شده اقدام کند.

پيش از اين در اين مصوبه مقرر شده در صورت عدم کفايت منابع صادرات نفت دولت مي‌تواند از محل واگذاري اوراق بدهي تعهدزا و اوراق ارزي مابه تفاوت آن را تامين کند که براي تامين نظر شوراي نگهبان مجلس مصوبه خود را به شرح مذکور اصلاح کرد و همچنين برخي تبصره هاي ديگر لايحه برنامه ششم براي تامين نظر شوراي نگهبان اصلاح عبارتي شد.

مديران نفتي جهان به آينده بازار نفت اميدوارتر هستند

بررسي يک بانک آمريکايي نشان مي دهد که خوشبيني مديران صنعت نفت به آينده بازارهاي جهاني بيشتر شده است.

به گزارش شانا به نقل از شبکه خبري بلومبرگ، تحليلگران بانک آمريکايي گلدمن ساکس اعلام کردند بررسي گزارش مديران نفتي درباره سوددهي شرکت ها در سه ماه چهارم سال 2016 ميلادي حاکي از افزايش خوشبيني آنهاست.

در گزارش اين تحليلگران آمده است که بيشتر مديران عامل باور دارند که بدترين شرايط به پايان رسيده و اکنون دوران رشد آغاز شده است.تحليلگران گلدمن ساکس همچنين اعلام کردند با وجود احتياط بيشتر برخي از مديران نسبت به ديگران، در مجموع صنعت نفت خود را براي گسترش دوباره فعاليت‎ها آماده مي کند.

طبق اعلام اين بانک، 85 درصد شرکت هاي مورد بررسي، قصد دارند سرمايه گذاري خود را در سال 2017 ميلادي افزايش دهند و اين نشان مي دهد که آنها معتقدند که بايد به زودي توليد خود را افزايش دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي