جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/12/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5518

 رئيس کل بانک مرکزي:
 هيچ ترديدي نسبت به آمار اقتصادي وجود ندارد 

 
رئيس کل بانک مرکزي تأکيد کرد: به هيچ وجه هيچگونه ترديد و تشکيکي نسبت به آمار رشد اقتصادي ارائه شده توسط بانک مرکزي وجود ندارد.به گزارش ايسنا، ولي‌الله سيف در حاشيه جلسه هيأت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: من ديده‌ام که بعضي‌ها به اين آمار ترديد نشان مي‌دهند. اما اين دستاورد قابل افتخاري است و دولت خوشحال است که توانسته اين درصد رشد را حاصل کند. در کنار آن تورم تک رقمي يک دستاورد بزرگي است که در سال 1395 توانسته‌ايم از بعد اقتصادي حاصل کنيم.

وي ادامه داد: يکي از اقدامات ديگري که بانک مرکزي خوشبختانه توانسته انجام دهد ساماندهي بازار غيرمتشکل و موسسات غيرمجاز است که ثامن‌الحجج يکي از موارد خاص آن بود که خوشبختانه در کنار همفکري و همکاري دستگاه‌هاي مختلف از جمله دستگاه‌هاي امنيتي و قضايي کشور، توانسته تقريباً ساماندهي کاملي صورت دهد و اين مسأله را حل و فصل کند.

سيف اضافه کرد: بحث هشت تعاوني که در موسسه کاسپين ادغام شدند مطرح بود که تا الان پنج تعاوني دارايي‌ها و بدهي‌هاي خود را به کاسپين منتقل کردند و کاسپين در حال حاض پاسخگوي سپرده‌گذاران آن پنج تعاوني است. اميدواريم سه تعاوني ديگر در يکي دو روز آينده يک مورد آنها قطعي شود و دو مورد ديگر در سال آينده عملياتي مي‌شود که مي‌تواند به سپرده‌گذاران آرامش دهد.

وي همچنين بيان کرد: بحثي ديگري که درسال 1395 داشتيم استفاده از سامانه‌هاي مناسب براي ساماندهي وضعيت اقتصادي مردم بود که يکي از نمونه‌هاي آن نسخه سوم سامانه «چکاوک» بود که بحث تبادل الکترونيکي چک و اسناد بهادار است که خوشبختانه نسخه‌هاي اول و دوم آن در سال‌هاي قبل عملياتي شده و نسخه سوم آن که شرايط تحصيلي بيشتري ايجاد مي‌کند در سال 1395 در چند بانک به صورت آزمايشي انجام شد که در سال 1396 به صورت کامل عملياتي خواهدشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي