جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/12/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5518

 سازمان ملي استاندارد :
 فرآورده گوشتي داراي تاريخ توليد و انقضاي باشد 

 سازمان ملي استاندارد اعلام کرد: هر نوع فرآورده گوشتي خريداري شده بايد داراي تاريخ توليد و انقضاي معتبر بوده و روي آن نوع و درصد گوشت بکار رفته، درج شده باشد.

به گزارش سازمان ملي استاندارد؛ دفتر نظارت بر استاندارد صنايع غذايي، آرايشي، بهداشتي و حلال اين سازمان روز چهارشنبه با انتشار اطلاعيه اي از عموم هموطنان خواست با توجه به انجام سفرهاي نوروزي و افزايش استفاده از غذاهاي فوري (فست فودها) نظير سوسيس و کالباس و محصولات لبني به توصيه هاي اين سازمان توجه کنند.

سازمان استاندارد در اطلاعيه خود از مردم خواست تا در هنگام خريد توجه داشته باشند که محصول خريداري شده داراي نشان استاندارد باشد و از خريد محصولات فاقد اين علامت خودداري شود.اين سازمان با اشاره به اينکه همه محصولات داراي نشان استاندارد معتبر مورد تاييد اين سازمان است، آورده است: هموطنان مي توانند براي اطمينان از معتبر بودن آن کد 10 رقمي درج شده روي محصول را به سامانه 10001517 پيامک کنند.

بر اساس اين اطلاعيه، فرآوردهاي گوشتي مانند سوسيس و کالباس و محصولات لبني بايد در يخچال نگهداري شود و حمل و نقل و توزيع اين فرآورده ها تا زمان فروش بايد با همين شرايط باشد و از قراردادن آن در بيرون از يخچال خودداري شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي