جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/12/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5518

 استاندار تهران:
 ظرفيت نگهداري معتادان در استان تهران به 10 هزار نفر مي‌رسد 

 
استاندار تهران به برنامه‌هاي انجام گرفته براي نگهداري معتادان اشاره کرد و گفت: با اجراي برنامه‌هاي در دست اقدام، ظرفيت نگهداري معتادان در استان تهران به 10 هزار نفر خواهد رسيد.به گزارش تسنيم ؛ سيد حسين هاشمي در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان تهران اظهار کرد: در حال حاضر توان استان در مراکز مجهز، براي نگهداري هشت هزار و 500 معتاد در نظر گرفته شده است.

وي ادامه داد: گزارشي در صدا و سيما در مورد وجود چند هزار معتاد متجاهر زن در استان تهران نقل شده که اين گزارش بي اساس است و لازم است نقل کنندگان اين گزارشها مستندات لازم را ارائه دهند و بايد نامه‌اي در پاسخ به چنين گزارشها به صدا و سيما ارايه شود.

استاندار تهران تصريح کرد: نبايد افکار عمومي جامعه با آمار و اطلاعات غلط به هم ريخته شود.هاشمي با بيان اينکه اقدامات در استان تهران از ابتداي فعاليت ستاد مبارزه با مواد مخدر استان هر سال پيشرفت داشته است تاکيد کرد: در ابتدا مرکز شفق فقط براي 400 نفر ظرفيت داشت که غير بهداشتي بود و تعطيل شد بنابراين کار را از صفر آغاز کرديم و با تعامل خوبي که بين دستگاهها برقرار شد توانستيم اين ظرفيت را اکنون به هشت هزار و 500 نفر برسانيم.وي ادامه داد:‌ با اجراي برنامه‌هاي در دست اقدام، ظرفيت نگهداري معتادان در استان تهران به 10 هزار نفر خواهد رسيد.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: در اين شرايط بايد فضا را براي ورود مجدد معتادان به خيابانها نا ايمن کرد و با همکاري دستگاه قضايي در اجراي قانوني خروج معتادان شهرستاني به مناطق خودشان بخش اعظمي از تعداد معتادان سطح شهر تهران کاهش خواهد يافت. هاشمي ، اعتماد سازي براي ورود معتادان به مراکز نگهداري و ساماندهي را نياز به تبليغات و آگاهي رساني عمومي دانست.

وي با تقدير از عملکرد مثبت دبير سابق ستاد مبارزه با مواد مخدر استان در ايجاد تعامل ميان دستگاهها و اعتمادسازي عملي، براي آقاي اسدي دبير جديد ستاد نيز آرزوي موفقيت کرد.

اثربخشي اجتماعي کردن مبارزه با مواد مخدر در استان تهران

محمدرضا آذرنيا دبير سابق شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان که اکنون به سمت رييس سازمان همياريهاي شهرداريهاي استان تهران منصوب شده با اشاره به اجراي تکميل فاز چهارم و پنجم مرکز نگهداري و ساماندهي معتادان اخوان گفت: اکنون ظرفيت نگهداري هشت هزار و 500 معتاد در مراکز استان تهران وجود دارد که قرار است با اجراي برنامه‌هاي پيش‌بيني شده به 10 هزار نفر افزايش يابد.وي با اشاره به اينکه در سال 95 بيش از 15 هزار نفر معتاد جمع آوري شده‌اند، گفت: اين در حالي است که در سال 94 هشت هزار و 182 معتاد،در سال 93، سه هزار و 500 نفر و در سال 92، يکهزار و 900 نفر معتاد در استان تهران جمع آوري و ساماندهي شده‌اند.

دبير سابق شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر افزود: موضوع برون سپاري و اجتماعي کردن مبارزه با مواد مخدر براساس دستورالعمل وزير کشور بسيار اثر بخش بوده است.آذرنيا در ادامه گزارشي از نگهداري و ساماندهي معتادان در مراکز اخوان،خاورشهر، سعيدآباد، شفق، فشافويه و مراکز نگهداري معتادان ماده 15 ارائه داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي