جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1395/12/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 5518

 خبـــرنامه 

 آغاز جام جهاني کشتي فرنگي از امروز

سي و پنجمين دوره رقابت‌هاي جام جهاني کشتي فرنگي از پنج‌شنبه هفته جاري به مدت 2 روز در سالن کوثر شهر آبادان و با حضور 8 تيم برتر جهان شامل ايران، روسيه، آذربايجان، ترکيه، آلمان، قزاقستان، اوکراين و بلاروس برگزار مي‌شود.تيم ملي کشتي فرنگي ايران با ترکيبي دگرگون شده و جوان اما با انگيزه به دنبال خلق شگفتي ميان نامداران کشتي جهان و رسيدن به ششمين عنوان قهرماني در شهر آبادان است.

تفاوت بسيار مهم اين دوره از رقابت ها با دوره‌هاي قبل، پوست اندازي کشتي فرنگي ايران و حضور جوانان با انگيزه و جوياي نام در قالب نام ايران در اين رقابت‌هاست.پس از نتايج دور از انتظار کشتي فرنگي ايران در المپيک ريو، علي اشکاني سرمربي جوان ايران که چند ماه پيش توانسته بود تيم ملي نوجوانان را پس از 20 سال بر سکوي نخست دنيا قرار دهد، با راي قاطع اعضاي شوراي فني به عنوان سرمربي تيم ملي معرفي شد تا راهي نو و با چشم انداز المپيک 2020 در کشتي فرنگي ايران باز شود.راهي سخت و پرپيچ و خم که براي رسيدن به مقصد چاره‌اي جز اعتماد به جوانان با انگيزه و ميدان دادن به آن‌ها در ميادين مختلف نيست.

اما جام جهاني 2017 با توجه به حضور عنوان‌داران بزرگ کشتي جهان و المپيک که هر کدام از آن‌ها کوله‌باري از مدال و افتخار را به همراه دارند،رنگ و بويي ديگر به خود گرفته است.

شگفتي‌سازي لسترسيتي و حذف پورتو به دست يوونتوس

تيم‌هاي لسترسيتي و يوونتوس توانستند به مرحله يک‌چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا راه يابند.

در ادامه ديدارهاي ليگ قهرمانان اروپا 2 ديدار برگزار شد که در يکي از ديدارها لسترسيتي در خانه به ديدار سويا رفت و توانست با 2 گل اين تيم را شکست دهد و به مرحله بعد راه يابد تا لستر در اولين فصل خود در ليگ قهرمانان شگفتي بيافريند و به جمع هشت تيم برتر برسد. وس مورگان در نيمه نخست و آلبرايتون در نيمه دوم گل‌هاي بازي را به ثمر رساندند تا سويا حذف شود. در اين بازي سمير نصري در دقيقه 74 اخراج شد و انزونزي بازيکن سويا يک ضربه پنالتي را از دست داد.

در ديگر ديدار نيز، يوونتوس در حالي با پنالتي ديبالا توانست پورتو را شکست دهد که يک بازيکن پورتو به نام پريرا در نيمه نخست از زمين اخراج شد. اين دومين گل ديبالا در اين فصل ليگ قهرمانان اروپا بود.

کاسياس رکورد پائولو مالديني را شکست

دروازه‌بان پورتو رکورد بيشترين بازي رقابت‌هاي اروپايي را به خود اختصاص داد و از رکورد اسطوره ميلان عبور کرد.

به نقل از موندو دپيورتوو، پورتو در ديدار برگشت مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا برابر يوونتوس قرار گرفت و با يک گل شکست خورد. با اين نتيجه‌ پورتو حذف شد اما ايکر کاسياس توانست رکوردشکني کند. دروازه‌بان اسپانيايي پورتو با 175 بازي رکورد بيشترين حضور را در رقابت‌هاي اروپايي را به خود اختصاص داد.

کاسياس پيش از پيوستن به پورتو در سال 2015 به همراه رئال‌ مادريد 157 بازي در رقابت‌هاي اروپايي را تجربه کرده بود. او با اين رکورد از پائولو مالديني با 174 بازي پيشي گرفت. مدافع پيشين تيم ميلان تا 41 سالگي اين رکورد را به ثبت رساند. مالديني پنج بار قهرمان ليگ قهرمانان اروپا شد و کاسياس با مادريد سه بار فاتح اين جام شد.

پس از مدافع پيشين تيم ميلان، ژاوي هرناندس با 173 بازي (بارسلونا) و کلارنس سيدورف 163 بازي (آژاکس، رئال‌ مادريد، اينتر و ميلان) و رائول گونسالس با 161 بازي در رتبه‌هاي بعدي قرار دارند.

شکسپير:

رانيري باعث اين صعود ما شد

سرمربي لسترسيتي از پيروزي که تيمش برابر سويا در ليگ قهرمانان به دست آورد غرق در شادي بود. او همچنين به ستايش از کاسپر اشمايکل پرداخت.

کرگ شکسپير در نشست خبري بعد از بازي گفت‌: بازي بسيار خوب و بزرگي را به نمايش گذاشتيم و بايد به خود افتخار کنيم. بهتر از اين نمي‌شد. برابر تيم بزرگي به پيروزي رسيديم و اين نشان مي‌دهد که خوب ظاهر شده‌ايم.

او ادامه‌ داد: در بعضي از دقايق بازي خوش شانس بوديم اما در پايان بايد بگويم که شخصيت تيمي باعث شد تا پيروز اين رقابت بزرگ شويم. با شايستگي به دور بعد راه پيدا کرديم و بايد بگويم که از عملکرد بازيکنان بسيار راضي و خشنود هستم. از اين پيروزي و موفقيت بزرگ غرق در شادي هستيم.

سرمربي لسترسيتي به ستايش از سنگربان تيمش پرداخت و گفت‌: اشمايکل با ضربه پنالتي که مهار کرد سهم بسزايي در صعود ما به دور بعد داشت. او بار ديگر نشان داد که دروازه‌بان بزرگي است و اين را به همه ثابت کرد.

او در پايان سخنان خود درباره رانيري گفت‌: رانيري هيچ وقت فراموش نخواهد شد. ما همواره او را به ياد خواهيم آورد. عملکرد خوب تيم رانيري در ديدار رفت باعث شد تا با اين نتيجه‌ جواز صعود به دور بعد را به دست آورديم.

کاسياس قبل از پنالتي ديبالا به او چه گفت؟

سنگربان پورتو 10 نفره شدن را دليل شکست برابر يوونتوس مي داند. او از شانس بالاي رئال‌ مادريد براي قهرماني در فصل جاري ليگ قهرمانان سخن به ميان آورد.

ايکر کاسياس سنگربان پورتو گفت‌: بازي خوبي را به نمايش گذاشتيم اما متاسفانه با اخراجي که داشتيم، کار براي ما سخت شد و در نهايت يوونتوس توانست به دور بعد صعود کند.او درباره سخناني که با ديبالا قبل از زدن ضربه پنالتي‌ با او داشت نيز گفت: به شوخي به ديبالا گفتم که پنالتي‌ را مثل ديدار برابر ميلان به سمت راست بزند.

کاسياس در پايان درباره اين سوال که چه تيمي بيشترين شانس را براي قهرماني در ليگ قهرمانان اروپا دارد نيز اظهار کرد: از نظر من رئال‌ مادريد شانس نخست کسب عنوان قهرماني به شمار مي آيد. بارسلونا و بايرن مونيخ هم شانس بالايي دارند. البته بايد اين را هم بگويم که يوونتوس هم بسيار آماده است و اين توانايي را دارد که جام را بالاي سرببرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي